Προς το περιεχόμενο

Haswell-E 8-core και ddr4 Support


rounsmith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Super Moderators

γιατί πότε έχουν βγει νέοι επεξεργαστές στο εξωτερικό και δεν τους είδες τις ίδιες μέρες στην Ελλάδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε ελπίδες να τα δούμε στα τέλη του 2014 στην Ελλάδα; Κάπου εκεί σκοπεύω να πάρω νέο PC και θα ήταν χαζό να ξεμείνω με DDR3.

 

Θα πας για enthusiast πλατφορμα? Ολα τα -E συστηματα ειναι μεν κορυφαια αλλα και πολυ ακριβα. Το θεμα ειναι να υπαρχει η DDR4 και στα πιο συνηθισμενα συστηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πας για enthusiast πλατφορμα? Ολα τα -E συστηματα ειναι μεν κορυφαια αλλα και πολυ ακριβα. Το θεμα ειναι να υπαρχει η DDR4 και στα πιο συνηθισμενα συστηματα

 

Λογικά ναι θα τα σκάσω γιατί θέλω κάτι να κρατήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά ναι θα τα σκάσω γιατί θέλω κάτι να κρατήσει.

το θέμα είναι και να μη τα σκάσεις και να κρατήσει 

 

τουλάχιστον ξεκίνησαν τους 8πύρηνους, ίσως δούμε κάποια στιγμή mid end προσιτούς 6πύρηνους 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα είναι και να μη τα σκάσεις και να κρατήσει 

 

τουλάχιστον ξεκίνησαν τους 8πύρηνους, ίσως δούμε κάποια στιγμή mid end προσιτούς 6πύρηνους 

 

Εγώ πάντως θα αναβαθμίσω οταν βγουν 8πυρηνοι mid-end όπως λες, στο βασικό socket δηλαδή...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ αν κι εγώ και με ένα 6core i5 (χωρίς hyper threading που δε με ενδιαφέρει καν ) σε mid end socket στα 200 ευρώ και άλλα 150 μητρική θα έκανα αναβάθμιση 

 

όσο δεν υπάρχει πραγματική ανάγκη για τους περισσότερους να αναβαθμίσοουμε "αρχαίες" πλατφόρμες, μπορούμε να κάνουμε υπομονή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ αν κι εγώ και με ένα 6core i5 (χωρίς hyper threading που δε με ενδιαφέρει καν ) σε mid end socket στα 200 ευρώ και άλλα 150 μητρική θα έκανα αναβάθμιση 

 

όσο δεν υπάρχει πραγματική ανάγκη για τους περισσότερους να αναβαθμίσοουμε "αρχαίες" πλατφόρμες, μπορούμε να κάνουμε υπομονή 

Το 6 δεν μου κάθεται καλά στους υπολογιστές προτιμώ δυνάμεις του 2. Εννοείται ότι όσο δεν υπάρχει ανάγκη δεν αναβαθμίζουμε εγώ ακόμα ούτε overclock δεν έχω κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε το o/c δεν το κάνεις από ανάγκη, το κάνεις από την αρχή για "bonus"

 

αν φτάσεις να έχεις ανάγκη το 30% παραπάνω που θα πάρεις με το o/c , τότε μάλλον ο επεξεργαστής σου θα είναι πολύ παλιός και θα θέλει αλλαγή έτσι κι αλλιώς . το o/c δε πρόκειται ποτέ να σε σώσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...