Προς το περιεχόμενο

Αγορά VGA


Devil666

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θα εχεις προβλημα. Με τον Q9300 στα 3ghz , την 660GTX την υποστηριζω. 

Εσυ τον Q9550 θα τον πας στα +3,3~3.5 κ θα εισαι ανετος με την 760GTX η οποια ειναι 15-20% πανω απο την 660GTX.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 426
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οκ ευχαριστώ παιδιά! Πάω για 760..
Τώρα νέο δίλημμα.. Να τσιμπήσω τώρα την μαμά 760 ή να περιμένω πότε θα έχει stock την κλοκαρισμένη 760 με καλύτερο σύστημα ψύξης? Μιλάω πάντα για το επίσημο site της EVGA.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ ευχαριστώ παιδιά! Πάω για 760..

Τώρα νέο δίλημμα.. Να τσιμπήσω τώρα την μαμά 760 ή να περιμένω πότε θα έχει stock την κλοκαρισμένη 760 με καλύτερο σύστημα ψύξης? Μιλάω πάντα για το επίσημο site της EVGA.

 

Ελαχιστα αν ψαχτείς μετατρέπεται ευκολα σε SC αφου μιλάμε για την ιδια ουσιαστικά κάρτα. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απορία που μου ήρθε μόλις τώρα  μιας και βλέπω το moviemaker να προτείνει έτσι απλά το φλασάρισμα bios σε κάρτα, οι nvidia έχουν κάποιο μηχανισμό με dual bios και διακοπτάκι ή κινδυνεύουν να γίνουν τούβλα αν κάτι πάει στραβά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απορία που μου ήρθε μόλις τώρα  μιας και βλέπω το moviemaker να προτείνει έτσι απλά το φλασάρισμα bios σε κάρτα, οι nvidia έχουν κάποιο μηχανισμό με dual bios και διακοπτάκι ή κινδυνεύουν να γίνουν τούβλα αν κάτι πάει στραβά;

 

 

συ είπας..

Εγώ είπα αν ψαχτεί.. έχεις δει τις διαφορές στην 760 ? Μηδαμινές..

Αλλά θα στην λύσω την απορία.. κάνεις Blind flashing. Αν γινει διακοπή ρεύματος μιλαμε έτσι ? απο τίποτα αλλο δεν κινδυνεύεις.

Τωρα ποσο τυχερος μπορει να εισαι σε 5" διαδικασία ? Άγνωστο.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άρα υπάρχει κίνδυνος, σωστά;

 

καλά έχουμε πάει 2013 και ακόμα να ανακαλύψουν μερικοί το dual bios; και δε μιλάω για τη συγκεκριμένη περίπτωση μόνο, αλλά και για μητρικές ειδικά που γίνεται χαμός 

 

ΥΓ δεν είναι μόνο η διακοπή ρεύματος, είναι πολλά που μπορούν να πάνε στραβά σε μια τέτοια διαδικασία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Έχω κάνει overlock το CPU. Τα Windows καλό λειτουργικό, αλλά δεν είναι ότι πιο φιλοσοφημένο υπάρχει. Δεν θέλω να έχω και άλλες σκοτούρες. Κάτι να μην πηγαίνει καλά, θα νομίζω ότι κάτι φταίει με το BIOS της κάρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω είμαι κ λιγο αναγκασμένος να το δω έτσι.. δεν έχω ένα λειτουργικό..  ;)  Αν το κάνω πάντως το κάνω για καλό π.χ  στροφές ανεμιστήρα καλύτερη ψύξη η για λιγότερο θόρυβο, τέτοια απλά..

και μια και το αναφέραμε όμως τις δυο κάρτες απλή και Sc ενα bios τις χωρίζει.. με την κατάλληλη καμπύλη στροφών μπορείς να έχεις ολο το αποτέλεσμα... δεν έχω λόγο όμως αφού με υπερκαλύπτει.. αν την κρατήσω  :P  2 χρόνια βλέπουμε..

Τώρα ψάχνω μια Mac edition να δοκιμάσω .. αλλά είναι σπάνιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άρα υπάρχει κίνδυνος, σωστά;

 

καλά έχουμε πάει 2013 και ακόμα να ανακαλύψουν μερικοί το dual bios; και δε μιλάω για τη συγκεκριμένη περίπτωση μόνο, αλλά και για μητρικές ειδικά που γίνεται χαμός 

 

ΥΓ δεν είναι μόνο η διακοπή ρεύματος, είναι πολλά που μπορούν να πάνε στραβά σε μια τέτοια διαδικασία

 

Μόνο αν ήταν amd θα υπήρχε κίνδυνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...