Προς το περιεχόμενο

Αγορά VGA


Devil666

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

χαχαχα εγώ φταίω ρε φίλε; Η Lara θα μας τρελάνει!

 

Ίδιο chip είναι ρε συ σιγά τις διαφορές που θα είχαν..απλά αν πας για νέα κάρτα δεν πας στην 680 πλέον για κανένα λόγο.

Τώρα να το ξαναπώ ακόμα μια φορά,όσοι έχουν 7xxx - 6xx πάλι δεν πάνε σε αναβάθμιση. Για εμάς που είχαμε-έχουμε παλιές κάρτες όμως είναι λουκούμι :)

 

 

 

+1

Ενα απλο Patchaki ειναι,δεν ειναι στυλ Hitman ευτηχως :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διευκρινήσεις

 

1) τα bench είναι με το παλιό uningine γιατί είναι από παλιά παρουσίαση. Καινούριο review θα στήσω από το επόμενο Σ/Κ.

 

Καινούρια bench δεν μπορώ να ποστάρω μέχρι τότε γιατί είμαι ταξίδι.

 

2) έχω πάνω GTS 450 για Hybrid PhysX ελέω Borderlands 2

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Παίζει patch ή θα κάθομαι να κατεβάζω ολόκληρο game πάλι; :P

 

είναι μικρά τα patch του tr και οι nvidia ειδικά  πρέπει να κερδίζουν από αυτά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι η αλήθεια είναι ότι στο run αυτό έχω παπάδες από πίσω που τρέχουν :P

EVGA SC 770 με το ACX cooler είναι.

 

ΕDIT: Εδώ το σωστό run!

 

Tomb_Raider_1_Card_Stock_Clocks_2nd_run.

Έχεις βάλει τα πάντα Ultra; Όπως Shadows;

Έχεις επιλέξει, Motion Blur, Screen effects και γενικότερα ότι μπορεί να δώσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ποστάρω στο σχετικό thread 

εδιτ, έκανα bench με vsync.. 

 

Που είναι;

Έχεις βάλει τα πάντα Ultra; Όπως Shadows;

Έχεις επιλέξει, Motion Blur, Screen effects και γενικότερα ότι μπορεί να δώσει;

 

Στην πρώτη version του παιχνιδιού που είχα πριν δεν είχε καν τις επιλογές αυτές,και shadows μέχρι normal είχε.

Ορίστε τα νέα settings πάλι:

 

Settings.png

Settings1.png

 

 

Και εδώ μετά τα patch..v1.0.743

 

Tomb_Raider_1_Card_Stock_Clocks_v1_0_743

 

 

 

Kαι v1.0.748

 

 

Tomb_Raider_1_Card_Stock_Clocks_v1_0_748

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σόρρυ, πήγα να φάω :P  πάρε μία εδώ και ποστάρω και σωστό post στο benchmarking

 

Ρολόγια και version;

BTW ας μην ποστάρουμε άλλο εδώ...συνέχεια στο benchmarking για όσους παρακολουθούν!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως και αυτή η "μειωμένη" ζωή πόσο μειωμένη να είναι; τα χρόνια που έχει νόημα να αντέξει θα τα αντέξει 

 

Δεν έχω δει πουθενά να αποδεικνύεται κάτι τέτοιο ειδικά αν δεν κάνεις υπερβολές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω δει πουθενά να αποδεικνύεται κάτι τέτοιο ειδικά αν δεν κάνεις υπερβολές.

Αρχή των ηλεκτρονικών κυκλωμάτων είναι .. να αλλάξουμε και τον νόμο του σύμπαντος μήπως για να πουλήσουμε AMD ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι τετοια μανια Ξαφνικα οτι αμα κανουμε oc ακομα και το πολυ safe και το απλο,προκειται να μας μεινει η καρτα στο χερι.. Movie μπορεις να μου τεκμηριωσεις την αποψη σου πανω σε αυτο?? Δλδ ενα λινκ με μια καρτα απο την σειρα 7 της Amd,οπου ο χρηστης να εκανε οc χωρις να δωσει ρευμα και μετα απο καποιο καιρο του εμφανησε προβληματα αν οχι καψιμο της καρτας..

 

Περιμένω έρευνα ή περιπτώσεις από αξιόπιστες πηγές που να μη γίναν υπερβολές και να υπήρχε αποδεδειγμένη μείωση στη "ζωή" της κάρτας.

 

 

AMD/Nvidia κάνουν πόσες δοκιμές στα chip και τις κάρτες τους,βρίσκουν ασφαλή όρια και βάζουν γραμμές και δίνουν οδηγίες στους vendors σχετικά με χρονισμούς/τάση/θερμοκρασία από κει και πέρα ανάλογα τη σειρά οι vendors παίζουν μέσα σε αυτά τα ασφαλή όρια.Με λίγο ψάξιμο ένας χρήστης βρίσκει αυτά τα όρια και όσο είναι σε αυτά με μια καλή υλοποίηση και δοκιμές χωρίς υπερβολές δεν έχει να φοβάται κάτι.

 

Το ότι μια κάρτα είναι χρονισμένη πχ στα 800mhz δε λέει από μόνο του τίποτα,δε σημαίνει οτι στα 1000+ θα καεί.Μπαίνουν άλλοι παράγοντες εκεί που κοιτάνε οι εταιρίες όπως η κατανάλωση,ο χώρος που θα αφήσουν στους vendors για να φτιάξουν factory oc εκδόσεις και να πάρουν και αυτοί συνήθως το κάτι της παραπάνω τους καθώς και οι κατάλληλες αποστάσεις στις επιδόσεις στα μοντέλα της ίδιας εταιρίας για να μη κανιβαλήσουν τις πωλήσεις κάποιων καρτών τους.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...