Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Topic v2


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ερωτηση. Μου χαρισαν ένα xbox 360 μου ειπε η θεια μου ότι μαλλον επαιζε και παιχνίδια backup. Πως μπορω να το τσεκαρω ότι το xbox 360 είναι flasharismeno  με αλλα λογια hacked? Γιατι δεν εχω καποιο dvd dl ή δεν ξερω πως να το κανω για να το δοκιμασω. Υπαρχει καποιος τροπος; 

Τα φωτα σας !!!

Ευχαριστω πολύ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαζή ερώτηση. Πήρα αυτό το pass με το ένα ευρώ. Έχω xbox 360 . Το πήρα από το κινητό και επειδή δε θυμόμουν κωδικό τον αλλαξα . Πώς μπαίνω από το Xbox .? Λίγο βοήθεια

Με όχι και πολλούς τεχνικούς χαρακτήρες αν γίνεται. Όπως καταλαβαίνετε είμαι άσχετη

 

Επεξ/σία από Banela
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/5/2019 στις 10:00 ΜΜ, Mr_Terror είπε

Αν ειναι φλασαρισμενο και οχι rgh(να εχει τσιπακι μεσα η μητρικη) μονο με copy παιχνιδι το βλεπεις.

εχω original παιχνίδια. Πρεπει να είναι DVD-DL με απλο DVD δεν μπορω απλα να το τσεκάρω; Αν όχι επειδή εχω αρκετα original πως μπορω να κανω ένα copy?Ι

Θα προτιμουσα βεβαια να μπορει να γινει η δοκιμη με απλο DVD και όχι DL 

Πρεπει να εχω και ειδικο DVD recorder? ή όλα κανουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιχνιδια που κυκλοφορησαν το 2011 και μετα, τα λεγομενα και ως xgd3 θελουν ειδικο αντιγραφικο για να τα γραψεις.Παιχνιδια xgd2 γραφονται με ολα τα recorder.

Για δοκιμη πρεπει να βρεις κοπια παιχνιδιου σε dl δισκακι.Αν θυμαμαι καλα δεν υπαρχει παιχνιδι του 360 αυθεντικο να ειναι σε απλο dvd.

Για να κοπιαρεις original παιχνιδι παλι θες ειδικο dvd rom.γινεται και με το drive της κονσολας αλλα πρεπει να το φλασαρεις με ειδικο firmware και να το συνδεσεις σε υπολογιστη.

Ο ευκολος τροπος να βρεις κοπια παιχνιδι να δεις αν παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Παιχνιδια που κυκλοφορησαν το 2011 και μετα, τα λεγομενα και ως xgd3 θελουν ειδικο αντιγραφικο για να τα γραψεις.Παιχνιδια xgd2 γραφονται με ολα τα recorder.

Για δοκιμη πρεπει να βρεις κοπια παιχνιδιου σε dl δισκακι.Αν θυμαμαι καλα δεν υπαρχει παιχνιδι του 360 αυθεντικο να ειναι σε απλο dvd.

Για να κοπιαρεις original παιχνιδι παλι θες ειδικο dvd rom.γινεται και με το drive της κονσολας αλλα πρεπει να το φλασαρεις με ειδικο firmware και να το συνδεσεις σε υπολογιστη.

Ο ευκολος τροπος να βρεις κοπια παιχνιδι να δεις αν παιζει.

Δεν ξερω κανεναν που να εχει κοπιες :( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/5/2019 στις 8:37 ΜΜ, Pedalsp είπε

Μια ερωτηση. Μου χαρισαν ένα xbox 360 μου ειπε η θεια μου ότι μαλλον επαιζε και παιχνίδια backup. Πως μπορω να το τσεκαρω ότι το xbox 360 είναι flasharismeno  με αλλα λογια hacked? Γιατι δεν εχω καποιο dvd dl ή δεν ξερω πως να το κανω για να το δοκιμασω. Υπαρχει καποιος τροπος; 

Τα φωτα σας !!!

Ευχαριστω πολύ!

οτι σου εγραψε ο terror

αν εισαι αθηνα μπορω να σου δωσω ενα αντιγραφο να τσεκαρεις

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλησπέρα. Από το 2007 έχω την πρώτη κονσόλα και  μόλις αγόρασα ενα ΧΒ0Χ 360 E. Το 2009 με είχανε μπαναρει από το xbox live και έπαιζα μόνο single player.

H ερώτηση μου είναι, πως μπορώ να μεταφέρω το προφίλ και τα saves στην καινούρια κονσόλα;

Δοκίμασα με USB stick αλλά δεν γίνεται.

Επεξ/σία από Nintendo1889
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω κι εγω την παρεα μιας και πήρα πρόσφατα ένα μεταχειρισμένο ελίτ. Όλα οκ το αναβαθμισα μέσω ίντερνετ (έκανα καλά ή όχι; ) και δοκίμασα ντεμο,  παιχνίδια που κατέβασα δωρεάν και σήμερα από οριτζιναλ δισκάκια. Για κάποιο λόγο κάτι φορές μου αποσυνδεει το χειριστήριο ενώ παίζω, είναι φυσιολογικό; σε άλλο χειριστήριο μου γυρνάει γύρω γύρω στο κεντρικό κάθεται για λίγο στο 1 και μετα ξαναγυρνα. Ανταποκρίνεται ομως σε ολα. Καμια ιδέα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Eddy_Gordo είπε

Χαιρετω κι εγω την παρεα μιας και πήρα πρόσφατα ένα μεταχειρισμένο ελίτ. Όλα οκ το αναβαθμισα μέσω ίντερνετ (έκανα καλά ή όχι; ) και δοκίμασα ντεμο,  παιχνίδια που κατέβασα δωρεάν και σήμερα από οριτζιναλ δισκάκια. Για κάποιο λόγο κάτι φορές μου αποσυνδεει το χειριστήριο ενώ παίζω, είναι φυσιολογικό; σε άλλο χειριστήριο μου γυρνάει γύρω γύρω στο κεντρικό κάθεται για λίγο στο 1 και μετα ξαναγυρνα. Ανταποκρίνεται ομως σε ολα. Καμια ιδέα; 

Καλησπέρα φίλε δοκίμασε να κλείσεις την δόνηση από το χειριστήριο πας στο quick menu>settings>preferences>vibration και το απενεργοποιείς αν δεις πως δεν σε κάνει άλλο θέματα πάει να πει πως το χειριστήριο έχει θέμα με την τροφοδοσία. Όταν λες άλλο χειριστήριο ασύρματο ?η ενσύρματο?.Προσωπικά με το φατ το άσπρο jasper δεν είχα κανένα θέμα  

14 ώρες πριν, Nintendo1889 είπε

Παιδιά καλησπέρα. Από το 2007 έχω την πρώτη κονσόλα και  μόλις αγόρασα ενα ΧΒ0Χ 360 E. Το 2009 με είχανε μπαναρει από το xbox live και έπαιζα μόνο single player.

H ερώτηση μου είναι, πως μπορώ να μεταφέρω το προφίλ και τα saves στην καινούρια κονσόλα;

Δοκίμασα με USB stick αλλά δεν γίνεται.

Κατά 99% δεν γίνεται,θέλει μόνο να έχεις τσιπαρισμένη για κάνεις μεταφορά των save ,γιατί τα save ανήκουν στο account που είχες είδη φτιάξει,από την στιγμή που έφαγες μπαν δεν γίνεται κάτι...πας για καινούργιο ακ 

Επεξ/σία από THE GG GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, THE GG GAMER είπε

Καλησπέρα φίλε δοκίμασε να κλείσεις την δόνηση από το χειριστήριο πας στο quick menu>settings>preferences>vibration και το απενεργοποιείς αν δεις πως δεν σε κάνει άλλο θέματα πάει να πει πως το χειριστήριο έχει θέμα με την τροφοδοσία. Όταν λες άλλο χειριστήριο ασύρματο ?η ενσύρματο?.Προσωπικά με το φατ το άσπρο jasper δεν είχα κανένα θέμα  

Κατά 99% δεν γίνεται,θέλει μόνο να έχεις τσιπαρισμένη για κάνεις μεταφορά των save ,γιατί τα save ανήκουν στο account που είχες είδη φτιάξει,από την στιγμή που έφαγες μπαν δεν γίνεται κάτι...πας για καινούργιο ακ 

Απίστευτο.. και έχω ένα σορό παιχνίδια με ώρες πάνω.. 😑

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Nintendo1889 είπε

Απίστευτο.. και έχω ένα σορό παιχνίδια με ώρες πάνω.. 😑

Η εκτός αν μιλήσεις με το support της ms μέσω live chat και μπορέσεις να κάνεις κάτι,γιατί έφαγες μπαν ?

Επεξ/σία από THE GG GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, THE GG GAMER είπε

Η εκτός αν μιλήσεις με το support της ms μέσω live chat και μπορέσεις να κάνεις κάτι,γιατί έφαγες μπαν ?

To είχα τσιπάρει σε έναν και έπαιζα fifa 09 online. Μου είχαν μπαναρει την συσκευή όχι το account.

Πριν 2-3 χρόνια που είχα μιλήσει με το support μέσο chat, μου είχαν πει ότι το μπαν είναι για πάντα και δεν αλλάζει. (Το είχα παίξει ότι την αγόρασα μεταχειρισμένη την κονσόλα και δεν το ήξερα)

Επίσης δεν θυμάμαι καθόλου το email που είχα χρησιμοποιήσει για το προφίλ.

Επεξ/σία από Nintendo1889
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...