Προς το περιεχόμενο

Καινουργια Καρτα Γραφικων-Δεν παιζει παιχνιδια!!


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχα κανει το θεμα αλλα λογω οικονομικων αποφασησα να περιοριστω στην αντικατασταση της καρτας γραφικων προς το παρον.

 

Η προηγουμενη πρεπει να ηταν αυτη εδω http://www.gigabyte.com.gr/products/page/vga/gv-nx84g256h/

 

Δεν νομιζω να φταινε οι δυνατοτητες της αλλα κατι απο τις ρυθμισεις πρεπει να παιζει γιατι οταν κανω εκκινηση τα windows στην αρχη δειχνει την εικονα πιο δεξια κρυβοντας καποια γραμματα και εχοντα μαυρο κενο δεξια και πριν παμε στην εικονα για την επιλογη του χρηστη απαινεργοποιειτε η οθονη για λιγα δευτερολεπτα και ξαναενεργοποιειται με κανονικη αναλυση δηλαδη δειχνει ολοκληρη την εικονα.Μηπως θελει καποια αλλη ρυθμιση για να δειχνει απο την αρχη της εκκινησης την κανονικη αναλυση??

  

 

Ρε παλικαρι για τσεκαρε μια το καλωδιο σου, μου φαινεται οτι εχεις καποιο προβλημα με την συνδεση, λες για αναβοσβησιματα της οθονης, μηπως ειναι VGA το καλωδιο? μπλε με λιγα Pins? και βαζεις ανταπτορα?   αν μπορεις βαλε πανω DVI καλωδιο, αν εχεις ηδη dvi  τοτε ελενξε σε πιο slot καθετε η καρτα, κανονικα αν και δεν πρεπει να δημιουργει προβληματα, ειναι η πρωτη pci e απο πανω η main θυρα, αλλα δυσκολο να σου κανει τετοια κοληματα λογο αυτου

 

αν εχεισ τσεκαρει ολα τα παραπανω, και παλι κανει κολπα τοτε ειναι θεμα αναλυσης, καποια ρυθμιση απο το NVidia control panel ειναι λαθος η απο το ιδιο το παιχνιδι

 

πες μας τι οθονη εχεις, για να δουμε δυνατοτητες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παλικαρι για τσεκαρε μια το καλωδιο σου, μου φαινεται οτι εχεις καποιο προβλημα με την συνδεση, λες για αναβοσβησιματα της οθονης, μηπως ειναι VGA το καλωδιο? μπλε με λιγα Pins? και βαζεις ανταπτορα?   αν μπορεις βαλε πανω DVI καλωδιο, αν εχεις ηδη dvi  τοτε ελενξε σε πιο slot καθετε η καρτα, κανονικα αν και δεν πρεπει να δημιουργει προβληματα, ειναι η πρωτη pci e απο πανω η main θυρα, αλλα δυσκολο να σου κανει τετοια κοληματα λογο αυτου

 

αν εχεισ τσεκαρει ολα τα παραπανω, και παλι κανει κολπα τοτε ειναι θεμα αναλυσης, καποια ρυθμιση απο το NVidia control panel ειναι λαθος η απο το ιδιο το παιχνιδι

 

πες μας τι οθονη εχεις, για να δουμε δυνατοτητες

Η οθονη μου ειναι Link.png Site: http://www.skroutz.gr/s/8607/Acer-P203W.html">αυτή

και ειναι συνδεμενη με VGA καλωδιο χωρις ανταπτορα που λες.Λες να φταιει το καλωδιο και να βαλω το DVI?

Κατεβασε το driver fusion και μπες σε safe mode .  Μετα βγαλε τοσο τους παλιους οσο και τους νεους της 210 που εβαλες . Μετα μπες κανονικα και κατεβασε τους νεους . Αμα παλι εχεις θεμα , εδω ειμαστε 

Το δοκιμαζω να δουμε και σας ενημερωνω τι εγινε.Ευχαριστω παντως :-D

Και επειδη μπορει να βοηθησει τα χαρακτηριστικα του PC:

CPU: Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz

Mainboard: Gigabyte 946GMX-S2

RAM: 2x2 GB 800MHz

Kαι αν θελετε κανα αλλο στοιχειο πειτε μου!

Παιδια η καρτα γραφικων ηταν καμενη γι αυτο δεν επαιζε.Την πηγα στο Πλαισιο και μου την αντικατεστησαν αμεσα.Τουλαχιστον ειναι γρηγορη στην εξυπηρετηση!! :P

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλε DVI, 90% το προβλημα ειναι εκει, αν δεν ειναι βλεπουμε,  ας μπει το dvi αφου εχει και η οθονη σου, που σιγουρα δεν θα εχουμε ερωτηματικο για τον αν φταιει η οχι η συνδεση

 

πριν ξηλωσεις drivers, δες πρωτα το καλωδιο, προγραμματα τυπου driver cleaners καμια φορα κανουν ζημια, last option ειναι το driver cleaner tool

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας βαλει dvi και για το αν εχει σχεση το συζηταμε μετα.

 

Τα προβληματα που περιγραφει δηλωνουν hardware issue η connection issue, αν εχει πανω κανα vga της κακιας ωρας, που καπου τσακισε η του λειπει κανα Pin η καρτα ΔΕΝ αναγνωριζει την οθονη και δεν ξερει τι σημα να στειλει

 

 

Edit:

οταν βαλει dvi, και παρα αυτα συνεχιζει το προβλημα ΤΟΤΕ ειμαστε σιγουροι οτι δεν ειναι connection issue, αν ειναι να χαλασουμε τα windows με cleaners και τελικα να φταιει ο καλωδιο εχουμε χασει αρχεια και φαγαμε την ωρα μας, , καλυτερα να αλλαξουμε το καλωδιο 2 λεπτα απο το χρονο μας για να εχουμε το κεφαλι μας ισυχο, καπου θα υπαρχει ενα ξεπεσμενο Dvi μεσα σε ενα σπιτι, τσαμπα τεστ, και στην τελικη ας μην φταιει αυτο και ας ειναι κατι αλλο, το οποιο ΜΕΤΑ θα ξερουμε πως πρεπει να κινηθει ο φιλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι σύστημα έχεις, αλλά εγώ σου προτείνω πάρε την 7770 να είσαι καλυμμένος  http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/vga-kartes-grafikwn/MSI-R7770-PMD1GD5-PCI-Express-x-16-3-0-1-GB-GDDR5-BTO-R7770-PMD1GD5.htm σου δίνει δώρο και τα παιχνίδια Far Cry 3 & Far Cry 3 Blood Dragon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δεν ξέρω τι σύστημα έχεις, αλλά εγώ σου προτείνω πάρε την 7770 να είσαι καλυμμένος  http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/vga-kartes-grafikwn/MSI-R7770-PMD1GD5-PCI-Express-x-16-3-0-1-GB-GDDR5-BTO-R7770-PMD1GD5.htm σου δίνει δώρο και τα παιχνίδια Far Cry 3 & Far Cry 3 Blood Dragon.

Αναφερω παραπανω τα στοιχεια του PC μου φιλε.Παντως θα ηθελα να μεινω κατω απο το 100αρι για το PC ειναι παλιο και σε κανα χρονο θα το αλλαξω  συνθετοντας καινουργιο.Αν εχεις να προτεινεις κατι σ αυτα τα money καλως αλλιως ευχαριστω και παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφερω παραπανω τα στοιχεια του PC μου φιλε.Παντως θα ηθελα να μεινω κατω απο το 100αρι για το PC ειναι παλιο και σε κανα χρονο θα το αλλαξω  συνθετοντας καινουργιο.Αν εχεις να προτεινεις κατι σ αυτα τα money καλως αλλιως ευχαριστω και παλι.

 

Η κάρτα γραφικών αυτή είναι πολύ καλή, και στο νεο σου pc μπορείς να την βάλεις εκεί μετά. χαμένη δεν θα πάει πίστεψέ με 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Η κάρτα γραφικών αυτή είναι πολύ καλή, και στο νεο σου pc μπορείς να την βάλεις εκεί μετά. χαμένη δεν θα πάει πίστεψέ με 

Ναι αλλα λεει οτι ειναι για  AMD και εγω εχω Nvidia.Δεν παιζει ρολο αυτο στη συμβατοτητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Man απο 8400GS σε GT620 δεν λέγετε αναβάθμιση. Άμα είσαι για αγορά πλαίσιο κ μόνο θα λέγα αυτή. Πάντως απο ποικιλία δεν έχει τπτ και απο τιμές ακόμα χειρότερα. Μια HD7750 GDDR5 / HD7770 θα κάνει δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Man απο 8400GS σε GT620 δεν λέγετε αναβάθμιση. Άμα είσαι για αγορά πλαίσιο κ μόνο θα λέγα αυτή. Πάντως απο ποικιλία δεν έχει τπτ και απο τιμές ακόμα χειρότερα. Μια HD7750 GDDR5 / HD7770 θα κάνει δουλειά.

Δεν μιλησα για αναβαθμιση.Απλα καηκε η προηγουμενη και σχεδιαζα να φτιαξω νεο υπολογιστη αλλα λογω οικονομιων( προτιμησα να τα δωσω για διακοπες με την παρεα μου) οποτε ειπα να το αφησω να παρω καινουργιο απο σεπτεμβριο απλα μεχρι τοτε θελω μια καρτα γραφικων για να μπορω να παιζω κανα pro , manager εστω και στα πολυ χαμηλα γραφικα τους.

Απλα εχω μια απορια.Ακομα και η GT620 οσο χαλια και να ναι για gaming δεν θα πρεπε λογικα να τα ανοιγει???Και ειδικα τουλαχιστον το manager??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παοκαρα 620-630 θεωρουντε αναβαθμιση μονο σε λαπτοπ.Αν ειναι να δωσεις 90 ευρω  πας σε 7750 δαγκωτα.Τωρα για το θεμα σου το πιο πιθανο ειναι να φταινε drivers οπως αναφερθηκε πιο πανω,κοιταξε ομως και το θεμα τροφοδοτικο,ειναι πολυ περιεργο δυο καρτες στη σειρα,ειδικα αφου και η πρωτη σου καηκε.Ποιο ειναι το τροφοδοτικο σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...