Προς το περιεχόμενο

gb vs hz


KinigosPsixon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είστε ωραίοι μερικοί!!!

 

Μπορείς ν' αποδείξεις το αντίθετο???

Ναι.

 

Και είναι πολύ εύκολο.

 

Θέλεις να αρχίσω να τρέχω benchmark ?

Αν εχω δίκιο ομως τι θα κερδίσω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν εχω AMD apus !!

 

Αν μιλάμε για τόσο συγκεκριμένα setup δεν γνωρίζω και δεν με απασχολεί.

 

Οταν μιλάμε για gaming και σοβαρό gaming μιλάμε για ξεχωριστή κάρτα γραφικών.

 

Οταν λες απαιτούμενες ram τι εννοείς ? Εχω ram που φτάνουν τα 1600Mhz μπορώ να τις ξεκινήσω απο τα 800Mhz και να τις ανεβάζω.

Κάτι που εχω κάνει στο παρελθόν.

 

Ναι πάντα είναι καλύτερο να εχεις ram με ταχύτερο δίαυλο αλλά σε συνάρτηση με χαμηλό latency.

 

Τσέκαρε μια πόσο κοστίζουν οι 1600Mhz αλλά με CL 7 και πόσο κοστίζουν οι 2133Mhz αλλά με Latency πολύ υψηλό, νομίζεις οτι τυχαία οι 1600Mhz είναι πιο ακριβές ?

 

Για αυτο τον λόγο πρότεινα τις Viper απο Patriot οπου εχουν σχετικά χαμηλό latency και γρήγορο δίαυλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν εχω AMD apus !!

 

Αν μιλάμε για τόσο συγκεκριμένα setup δεν γνωρίζω και δεν με απασχολεί.

 

Μα φυσικά και μιλάμε για τέτοιο σύστημα, αφού τέτοιο έχει ο ενδιαφερόμενος! Δε πρόσεξες, τι έχει γράψει στο αρχικό post...

 

Οπότε στα υπόλοιπα σχόλιά σου δεν κρίνω σκόπιμο ν' απαντήσω. Όχι για κάποιον άλλο λόγο, αλλά διότι δεν εμπίπτουν στη συγκεκριμένη περίπτωση. ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν εχω AMD apus !!

 

Αν μιλάμε για τόσο συγκεκριμένα setup δεν γνωρίζω και δεν με απασχολεί.

 

Οταν μιλάμε για gaming και σοβαρό gaming μιλάμε για ξεχωριστή κάρτα γραφικών.

 

Οταν λες απαιτούμενες ram τι εννοείς ? Εχω ram που φτάνουν τα 1600Mhz μπορώ να τις ξεκινήσω απο τα 800Mhz και να τις ανεβάζω.

Κάτι που εχω κάνει στο παρελθόν.

 

Ναι πάντα είναι καλύτερο να εχεις ram με ταχύτερο δίαυλο αλλά σε συνάρτηση με χαμηλό latency.

 

Τσέκαρε μια πόσο κοστίζουν οι 1600Mhz αλλά με CL 7 και πόσο κοστίζουν οι 2133Mhz αλλά με Latency πολύ υψηλό, νομίζεις οτι τυχαία οι 1600Mhz είναι πιο ακριβές ?

 

Για αυτο τον λόγο πρότεινα τις Viper απο Patriot οπου εχουν σχετικά χαμηλό latency και γρήγορο δίαυλο. 

διαβασε καλυτερα απο την αρχη το νημα και θα σου λυθουν ολες οι αποριες!στα apu η ταχυτητα των ραμ βοηθανε τα fps  αρκετα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκυρο !

 

Διάβασα τον τίτλο και μετά το μάτι μου έπεσε στο πινακάκι !!

 

αποσύρομαι ταπεινωμένος :(

 

*Αν και ο τίτλος θα μπορούσε να είναι λίγο πιο συγκεκριμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνώμη για τον λιτο τίτλο απλα νόμιζα σε 2-3 ποστ θα είχα παρει απάντηση και θα έληγε το θέμα.

 

δλδ αξίζει να δώσω 10-20 ευρο παραπάνω να πάω σε πιο καλές μνήμες πάνω απο 1866 δλδ? αυτο που λέω είναι σε πιο σημείο έχεις την καλύτερη σχέση τιμής απόδοσης . 1600,1866,2000.......?

τα benchmark δεν μου λένε και πολλά μιάς και δεν καταλαβαίνω απο αυτά πιά η διαφορα απο 1600 σε 1866 (βλέπω οτι έχουν διαφορά αλλα ποια απο τις διαφορές δικαιολογεί τα παραπάνω λεφτά ) αυτο που βλέπω εγώ μόν είναι οτι απο 1600 σε 1866 είναι η μικρότερη αύξηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ο πάνω πίνακας είναι άκυρος. Δεν υπάρχει περίπτωση οι μνημες να σου δώσουν 10 frames ! Έλεος !

 

Αν αγοραζα σήμερα μνημες θα έπαιρνα αυτες εδώ :

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.549066

 

Και η τιμή τους είναι πολύ καλή.

 

 

Οι IGP των APUS δεν είναι μικρή. Το μόνο που την κρατάει πίσω είναι οι μνήμες !!! Για αυτό και όσο την ταίζεις γρηγορότερα τόσο αποδίδει περισσότερο .

 

Καθόλου άκυρες δεν είναι οι μετρήσεις ....

 

σε αυτές έλεγα να πάω 

 

http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=200021309

 

 

Οχι μνημες στα 2133Mhz αν θες να χρησιμοποιήσεις την κάρτα γραφικών του APU για games !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...