Προς το περιεχόμενο

Κλιματιστικό Firstline (Carrefour): πού θα βρω συμβατό τηλεχειριστήριο;


BritGreek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγορασα  το KT-e02 Universal τηλεχειριστήριο για κλιματιστικά

 και λειτουργει κανονικα με το firstline. (εδωσα 7 ευρω). 

Απλα θελει να το βρει στο αυτοματο γιατι δεν το εχει η λιστα. Σε εμενα λειτουργησε ο κωδικος 317

 

Απο που το πηρες ?

 

Αυτο ειναι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα! Μήπως γίνεται να μοιραστείς το μοντέλο; το δικό μου είναι το FAC9407CH.

Στον πίνακα κωδικών που έχει το τηλεκοντρόλ που πήρες δεν υπάρχει το Firstline..πως βρήκες τον κωδικό;; έχω παγώσει τοσες μέρες που δεν βρίσκω τπτ..σ ευχαριστω εκ των προτέρων..!

και το KT-e02 Universal εκανε δουλεια. Ευχαριστω οσους απαντησαν στο post. Οποιος θελει αλλες πληροφοριες PM

Το κοντρόλ που έχω τώρα είναι χαλασμένο. Δεν δουλεύει καθόλου. Μου είπαν ότι είναι χαλασμένη η πλακέτα του. Μάλλον αναγκαστικά θα πάω για το original. Η πλάκα είναι ότι και στο άλλο firstline που έχω το κοντρόλ έχει αρχίσει και κάνει νόυμερα (τελείως διαφορετικός τύπος).

Τελικά τι πήρες μπριτγκρικ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν υπαρχει το firstline αλλα σε εμενα δουλεψε ο κωδικος που ανεφερα. Αυτο το χειριστήριο εχει αυτοματο ελεγχο για να βρει μονο του πιο κωδικο θελεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα το original από μαγαζί της Astra Service (Νέο Ηράκλειο), με 15 ευρώ. Είχα ξεχάσει το thread. Sorry.

 

Το ΚΤ-e02 είναι αυτό; http://www.skroutz.gr/s/7173323/OEM-KT-e02.html

 

Γιατί στο εγχειρίδιό του, δεν αναφέρει τίποτα για Firstline.

 

http://www.tele.gr/PDF4/KT-e02_gr.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Έχω xiaomi κινητό και έχει ir blaster ή πως το λένε. Στην λίστα που βγάζει δεν υπάρχει το firstline. Μήπως ξέρει κάποιος με πια μάρκα ταιριάζει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω xiaomi κινητό και έχει ir blaster ή πως το λένε. Στην λίστα που βγάζει δεν υπάρχει το firstline. Μήπως ξέρει κάποιος με πια μάρκα ταιριάζει;

 

Δεν νομιζω οτι ταιριαζει με μαρκα !!!

Σε αυτο που πηρα δουλεψε ενας απο τους κωδικους!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω xiaomi κινητό και έχει ir blaster ή πως το λένε. Στην λίστα που βγάζει δεν υπάρχει το firstline. Μήπως ξέρει κάποιος με πια μάρκα ταιριάζει;

 

έχω και εγώ xiaomi και παρότι δε το είχε πάρει χαμπάρι όταν το αγόρασα ήταν καλή "εκπληξη".

 

Νομίζω ότι ακόμα και αν δεν έχει τη συσκευή στη λίστα έχει μια λειτουργία που "ψάχνει"/σκανάρει δοκιμάζοντας διαφορετικές ρυθμίσεις. δεν είμαι σίγουρος αλλά θα άξιζε να το δοκιμάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχω xiaomi κινητό και έχει ir blaster ή πως το λένε. Στην λίστα που βγάζει δεν υπάρχει το firstline. Μήπως ξέρει κάποιος με πια μάρκα ταιριάζει;

Δοκιμασε με Gree ή Galanz σε αυτα τα εργοπστασια φτιαχνοταν εναλαξ το firstline, ελπιζω να εισαι τυχερος !!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω xiaomi κινητό και έχει ir blaster ή πως το λένε. Στην λίστα που βγάζει δεν υπάρχει το firstline. Μήπως ξέρει κάποιος με πια μάρκα ταιριάζει;

Δοκιμασε στα AC τη HISENSE την επιλογη 4

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...