Προς το περιεχόμενο

Καθυστερηση δεμα απο amazon.co.uk


skar1983

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα,

 

Περιμενω ενα δεματακι απο amazon με estimate date στις 18/06 και σημερα εχουμε 21/06 και τιποτα.

 

Πηγα στο κεντρο διανομης αλλα και στα ΕΛΤΑ και δεν εχουν τιποτα.

 

Οι ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ χωρις αριθμο δεν μπορουν να αναζητησουν κατι...

 

Ουτε που εψαξαν σε λιστες, αν τελικα υπαρχουν γιατι τους ελεγα και δεν μου εδιναν και πολυ σημασια. Τι να πω δεν ξερω...

 

Λεω να περιμενω ακομη 1 βδομαδα και μετα να ενημερωσω το αμαζον.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με dhl το στειλανε; Περίμενα και εγώ μέχρι προχθές, με εκτιμωμενη ημερομηνία παραλαβής 11/6, οπότε και τους έστειλα μήνυμα και μου το ξανά στειλανε.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με dhl το στειλανε; Περίμενα και εγώ μέχρι προχθές, με εκτιμωμενη ημερομηνία παραλαβής 11/6, οπότε και τους έστειλα μήνυμα και μου το ξανά στειλανε.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Μπορεί να εισαι τυχερός να σου έρθει και το πρώτο δέμα μετα απο καιρό , ειχε τύχει και σε εναν φίλο μου και στο τέλος κατέληξε να εχει 2 απο τα ίδια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεσω του Royal mail

 

θα περιμενω 1 βδομαδα να δω αν ερθει αλλιως θα τους στειλω mail οτι δεν ηρθε.

 

@spank : καλο ειναι να ενημερωσει ομως ο φιλος σου οτι του ηρθε διπλο και να του πουνε απο αμαζον τι να κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεσω του Royal mail

 

θα περιμενω 1 βδομαδα να δω αν ερθει αλλιως θα τους στειλω mail οτι δεν ηρθε.

 

@spank : καλο ειναι να ενημερωσει ομως ο φιλος σου οτι του ηρθε διπλο και να του πουνε απο αμαζον τι να κανει

 

Ενημέρωσε μετα απο ενα μηνα οταν του ήρθε και το πρώτο και του ειπαν κρατα το :P βεβαια ηταν ενα βιβλίο οχι κατι πολυ μεγάλης αξίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@skar1983

Αφου ειναι απλο ταχυδρομείο η ημερομηνία παράδοσης ειναι λάστιχο, ειδικά αν είσαι σε απομακρυσμένη περιοχή. Άρα περίμενε τουλάχιστον μια εβδομάδα και την άλλη Παρασκευή στείλε τους email.

 

Επισης εφόσον το δέμα δεν είναι συστημένο ή με courier, δεν υπάρχει τρόπος να ξέρεις που είναι και δεν μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει (ουτε στο κέντρο διανομής, ουτε στα ελτα, ουτε στις ταχυμεταφορές - πήγες στο κεντρο διανομής στο σταθμό Λαρίσης βρε θηρίο;  )

 

Το μόνο ίσως που θα μπορούσαν να σε βοηθήσουν στα ελτα ειναι αν ειναι μεγάλο το κουτι, σου ρίξανε σημείωμα να το παραλάβεις απο το ταχυδρομείο και χάθηκε το σημείωμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@skar1983

Αφου ειναι απλο ταχυδρομείο η ημερομηνία παράδοσης ειναι λάστιχο, ειδικά αν είσαι σε απομακρυσμένη περιοχή. Άρα περίμενε τουλάχιστον μια εβδομάδα και την άλλη Παρασκευή στείλε τους email.

 

Επισης εφόσον το δέμα δεν είναι συστημένο ή με courier, δεν υπάρχει τρόπος να ξέρεις που είναι και δεν μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει (ουτε στο κέντρο διανομής, ουτε στα ελτα, ουτε στις ταχυμεταφορές - πήγες στο κεντρο διανομής στο σταθμό Λαρίσης βρε θηρίο;  )

 

Το μόνο ίσως που θα μπορούσαν να σε βοηθήσουν στα ελτα ειναι αν ειναι μεγάλο το κουτι, σου ρίξανε σημείωμα να το παραλάβεις απο το ταχυδρομείο και χάθηκε το σημείωμα.

Ηλιουπολη ειμαι δεν ειμαι Διδυμοτειχο. χεχε.

Πηγα στης Ηλιουπολης το κεντρο διανομης οχι σταθμο Λαρισης.

Σκεφτομαι την αλλη Παρασκευη να ενημερωσω αμαζον αν τελικα δεν παραλαβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα ειχε χαθει το σημειωμα θα σου στελνανε απο τα ελτα δευτερο σημειωμα

 

Πολλες φορες εχει καθυστερησει δεμα απο amazon. Ποτε δεν εχει χαθει. Πριν 2 χρονια στις 2 βδομαδες καθυστερηση εστειλα mail και αμεσως μου στειλαν δευτερο. εφτασε μετα απο μια βδομαδα κανονικα και μετα απο αλλη μια βδομαδα εφτασε και το πρωτο

 

Τωρα παλι περιμενω ενα δεμα με estimated delivery 5/6. Προχτες εστειλα mail και αμεσως μου το ξαναστειλαν και το περιμενω. Δεν αποκλειεται καποια στιγμη να ερθει και το πρωτο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...