Προς το περιεχόμενο

7950 Vapor-x 6+8pin ή 8+8Pin


RoS23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλεπω στο skroutz.gr διαφορες τιμες για την εν λογω καρτα. Θα ηθελα να ρωτησω αμα αυτο το μοντελο ειναι 8+8pin δηλαδη το νεο απο την sapphire. Απ'οτι εχω ακουσει ειναι καλυτερο απο το προηγουμενο σε cooling και εχει unlocked voltage. Απ'οπου και αν το παρω θα εχει την νεα εκδοση ή μπορει να τυχει να μου φερουν την παλια? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Και εγω πιστευω θα ειναι 8+8 και κατα 99% με κλειδωμενη ταση. Παλαιοτερα εβγαιναν unlocked, πλεον δυσκολα εως σπανια βρισκεις (εκτος αν βρεις καμια ξεχασμενη σε κανα ραφι του "Εγκεφαλου"). :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω πιστευω θα ειναι 8+8 και κατα 99% με κλειδωμενη ταση. Παλαιοτερα εβγαιναν unlocked, πλεον δυσκολα εως σπανια βρισκεις (εκτος αν βρεις καμια ξεχασμενη σε κανα ραφι του "Εγκεφαλου"). :P

Απ'οτι διαβαζω οι αρχικες ηταν κλειδωμενες και οι τελευταιες εκδοσεις ξεκλειδωτες(ειτε με msi afterburner,amd overdrive και sapphire trixx)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πηρα προσφατα μια 7970 vapor x με 8 8 αλλα δεν δοκιμαδα τα ρευματα. Αν θελετε μπορω να τεσταρω αρκει να μου πειτε το τροπο. Βεβαια η καρτα πιανει 1195 core χωρις ρευματα. Και πιθανοτατα και παραπανω γιατι δεν το δοκιμασα πανω απο αυτο το νουμερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι η 7970 vapor-x ειναι κλειδωμενη. Εγω λεω για την 7950 που απ'οτι βλεπω σε σχολια χρηστων η τελευταια εκδοση εχει ξεκλειδωτα ρευματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω σε φορουμ διαβαζα διαφορα οτι η 7950 ειναι κλειδωμενη αν και εχει 8+8. Μαλιστα τα ποστ ηταν φρεσκα, Μαρτη-Απριλη, και ειπα να παω σε 7970 που επισης εγραφαν οτι ειναι voltage locked. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως σε 1080p κανει max out και crysis3 και metro last light επομενως σε αυτη τη φαση δεν χρριαζεται ουτως η αλλως να πειραξει κανεις ρευματα (μιλαω για την 7970 vapor x)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω σε φορουμ διαβαζα διαφορα οτι η 7950 ειναι κλειδωμενη αν και εχει 8+8. Μαλιστα τα ποστ ηταν φρεσκα, Μαρτη-Απριλη, και ειπα να παω σε 7970 που επισης εγραφαν οτι ειναι voltage locked. :(

Οι μισοι λενε οτι ειναι και οι αλλοι μισοι πως δεν ειναι. Αντε να βγαλεις ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι το θεμα. Εγω πχ για καποιο λογο πιστευω οτι οι reference ειναι unlocked. Ισως επειδη διαβασα αρκετα ποστ για τετοιες καρτες. Μετα ειχα να επιλεξω στην ιδια τιμη περιπου (απο Ελλαδα) αν θελω καλυτερη ψυξη ή unlocked voltage. Τελικα επελεξα το πρωτο.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7950Dual X εχει ξεκλειδωτα ρευματα,πλεων οι VaporX κατα 90% θα εχει κλειδωμενα.. Στο κατω κατω,εκτος απο τα bench,θα υπαρχει κανεις που θα εχει σε καθημερινη βαση πανω απο 1.25V στην καρτα του? Ο_ο Οχι αρα δεν υπαρχει κανεαν θεμα για τον απλο gamer.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7950Dual X εχει ξεκλειδωτα ρευματα,πλεων οι VaporX κατα 90% θα εχει κλειδωμενα.. Στο κατω κατω,εκτος απο τα bench,θα υπαρχει κανεις που θα εχει σε καθημερινη βαση πανω απο 1.25V στην καρτα του? Ο_ο Οχι αρα δεν υπαρχει κανεαν θεμα για τον απλο gamer.

δηλαδή η vapor-x φτάνει μέχρι 1,25v με το boost?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7950Dual X εχει ξεκλειδωτα ρευματα,πλεων οι VaporX κατα 90% θα εχει κλειδωμενα.. Στο κατω κατω,εκτος απο τα bench,θα υπαρχει κανεις που θα εχει σε καθημερινη βαση πανω απο 1.25V στην καρτα του? Ο_ο Οχι αρα δεν υπαρχει κανεαν θεμα για τον απλο gamer.

Θελω να την φτασω σε επιπεδο 7970 stock για παιχνιδια,γι'αυτο το λεω. Αμα μπορεις και χωρις να πειραξεις ρευματα ε τοτε να την παρω να τελειωνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...