Προς το περιεχόμενο

Under the Dome


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Οh my fucking fuck!

 

Δηλαδη ενταξει πιο κλισε τελος πεθαινεις. Καλα γενικα προς το τελος ηταν απανωτα κλισε το ενα μετα το αλλο. Ή απανωτες βλακειες. Ή και τα δυο συνδυαστικα.

 

Πανω που μου φανηκε δυνατη στιγμη το

 

οτι ο Big Jim σκοτωνει τον γιο του, το σκιζουν στο αμεσως επομενο καρε. 

Καλα δε συζηταω καν το οτι η Dawn ειναι απλα η μητερα της με ισια μαλια και αφελειες δηλ. ενταξει καλυτερα να περνουσαν θεωρια κλωνων πραγματικα. Eιδικα οταν το ειδα αυτο στο προτελευταιο επεισοδιο μου φανηκε εντελως παρωδια.

Επισης. Η τυπα (που πραγματικα δε μπορω να θυμηθω που χρειαζοταν να την βαλουν μεσα και γιατι) με τον χακερ κατεληξαν να εργαζονται για τον Big Jim? Σοβαρα τωρα? Η Nori ειναι στον στρατο? Και βρισκει τον Joe? Στο κωλοφακην ασχετο? Ηταν το ιδιο πιθανο με το να τον ειχαν να τηλεμεταφερεται καπου μετα την εκρηξη και η Nori να πηγαινει διακοπες εκει ξερωγω.

 

 

 

Εχασα τον χρονο μου κρινοντας το εκ του αποτελεσματος. 

 

@firewalker ειλικρινα δεν ξερω τι να σου απαντησω. :lol:

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Πρέπει να ήταν υπέροχη σειρά...

Ναι, μαγεια, απο αυτες που λες μακαρι να μην τελειωσουν ποτε, μπας και κανουμε καμια δουλεια στο pc οσο παιζουν στο background. :lol:

 

Εδω που τα λεμε ομως, ξεκινησε με καλες προοπτικες, αλλα καποια στιγμη πηρε την κατρακυλα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 χρόνια αργότερα...

ετυχε να διαβασω το βιβλιο  και ενω στην αρχη πηγαινε σαν το βιβλιο,το χαλασε,τα χαζα εφε,οι αδιαφορες ερμηνεις εκτος του ντιν νορις και η ακομα πιο χαζη εξελιξη στο φιναλε.  σε σχεση με το βιβλιο που ταν δραματικο και ειχε ενα αλλο θεμα στο προς τι συνεβη απ αυτο που εδωσαν στη σειρα αυτοι που το καναν
Σε κανει να απορεις αν ειναι να περνεις ενα βιβλιο του κινγκ και να το κανεις σαν τα μουτρα σου ειτε σινεμα βλεπε σκοτεινος πυργος που αυτο θα μπορουσε να γινει Ο νεος αρχοντας του τρομου,,η σειρα.ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.;
και η πλακα ο στηβεν τα απολαμβανει,βλεπεις για τη δημοσιοτητα και τα πιο πολλα λεφτα ολοι το βουλωνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Είμαι προς το τέλος. Τελικά είναι η χειρότερη σειρά που έχω δει.

Ειδικά η 2η σεζόν δεν παλεύεται με τίποτα.  

Δεν συνιστώ σε κάποιον να την δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
12 ώρες πριν, Bermudakias33 είπε

Είμαι προς το τέλος. Τελικά είναι η χειρότερη σειρά που έχω δει.

Ειδικά η 2η σεζόν δεν παλεύεται με τίποτα.  

Δεν συνιστώ σε κάποιον να την δει.

Διαβασε το σχολιο μου πιο πανω για το τελευταιο επεισοδιο (οταν το δεις). Δλδ πιο τσαπατσουλικο τελος πεθαινεις...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, stormrain είπε

Διαβασε το σχολιο μου πιο πανω για το τελευταιο επεισοδιο (οταν το δεις). Δλδ πιο τσαπατσουλικο τελος πεθαινεις...

Επειδή έχω προσπαθήσει να τη δω δυο φορές αλλά την παρατάω τελικά,ακόμα στον πρώτο κύκλο ,το τέλος είναι ίδιο με αυτό του βιβλίου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, kajwbtfe είπε

Επειδή έχω προσπαθήσει να τη δω δυο φορές αλλά την παρατάω τελικά,ακόμα στον πρώτο κύκλο ,το τέλος είναι ίδιο με αυτό του βιβλίου?

Δεν εχω διαβασει το βιβλιο δυστυχως. Αν και καπου εχει παρει το ματι μου πως το  εχουν αλλαξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, kajwbtfe είπε

Επειδή έχω προσπαθήσει να τη δω δυο φορές αλλά την παρατάω τελικά,ακόμα στον πρώτο κύκλο ,το τέλος είναι ίδιο με αυτό του βιβλίου?

οχι δεν ειναι ιδιο με το βιβλιο σε καμια περιπτωση.το βιβλιο τελιωνει ωραια και δραματικα λιγο αυτο τελιωνει χαζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...