Προς το περιεχόμενο

Under the Dome


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Απο τις λιγες σειρες τετοιας φάσης που τις ξεκινησα πορωμενος και εφτασα στο σημείο να εχω τα 4 τελευταια επεισόδια και να βαριεμαι να κάτσω να τα δω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι βλέπω από το κακό στο χειρότερο πάει. Εγώ 4 επεισόδια άντεξα να δω από τη 2η σεζόν και τη σταμάτησα. Πολλοί κακοί ηθοποιοί μαζεμένοι + ότι γινόντουσαν τόσες μλκιες. Δε θα έπρεπε να παίζει ο Dean Norris σ' αυτή τη σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πριν την ξεκινήσω είχα αγανακτήσει από το κράξιμο που της έριχναν. Έβλεπα και το 7,2 στο imdb και μου φαινόταν περίεργο.

 

Τέλος πάντων, λέω να αρχίσω και βλέπουμε γιατί είμαι και fun των post apocalyptic - dystopian κτλ.

 

Η μίξη χαμηλού budget, λίγων κομπάρσων, άσχημης ηθοποιίας και μη ρεαλιστικών σκηνών είναι εμφανής. Αυτό όμως δεν σε κάνει να μην θέλεις να δεις το επόμενο επεισόδιο και αυτό είναι πολύ σημαντικό.

 

Όλοι κράζουν τα άπειρα αρνητικά που έχει χωρίς να βλέπουν κάποια ωραία στοιχεία. Πχ πολλά cliff hangers, αντιήρωες, δεν τσιγκουνεύεται θανάτους πρωταγωνιστών.

 

Εγώ θα τη συνιστούσα σε όποιον του αρέσει αυτό το είδος. Δεν είναι τόσο μούφα όπως για παράδειγμα το Falling Skies ή το The leftovers που δεν βλέπονται με τιποτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Την έβλεπα την σειρά και θα έλεγα με κράτησε πολύ! στην ΑΡΧΗ! εκεί που λες εντάξει...στρατός,,πολιτικοι.,.επιστήμονες? αλλά με το που αντιλήφθηκα ότι παίζει να μπλέκονται εξωγήινες και πολυυ science fiction δυνάμεις ξενέρωσα... σε κάποιους όμως μπορεί  να αρέσει... Μην την κράζετε - απορρίπτετε αμέσως. Αν μη τι αλλο έχει μια γρήγορη και ενδιαφέρουσα πλοκή που θα αρέσει σε πολλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...