Προς το περιεχόμενο

Ποδήλατο


pavl0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ααα ελεγα μωρε εαν σου ειχε πει τιμη για καθε ενα ξεχωριστα απο τα περιφεριακα,ωστε να επαιρνες και μια ιδεα στο ιντερνετ για το τι τιμες παιζουν.Δεν ειμαι 100% σιγουρος,αλλα μου φαινεται πολυ καλη τιμη.Ολα καινουρια και στο μεγεθος σου,ετσι;

 

Αφου λες οτι ο δευτερος σκελετος(ο ροζ ντε.... :P  ) ειναι ακριβοτερος και καλυτερος απο τον πρωτο,τοτε πως σου βγαινει τα ιδια λεφτα με τον εναν ή τον αλλον σκελετο;

 

Ο μονος μου δισταγμος ειναι στα φρενα.Δεν ειχα ποτε τρεκτο,αλλα ουτε εχω ακουσει κατι(καλο ή κακο) για αυτην.

 

 

ναι, καινούρια και στο μέγεθός μου. Ο ροζ σκελετός είναι κανονικά κάνα 100άρικο πιο ακριβός, αλλά υπήρχαν/υπάρχουν κάποια κομμάτια σε προσφορά που βγαίνει στην ίδια τιμή με τον μαύρο/μπλε. Θα τσεκάρει την Δευτέρα, αν είμαστε τυχεροί και βρει στο μέγεθός μου παίρνουμε τον ροζ. Τώρα, με το ροζ ξερωγώ, αν είναι τύχη ή ατυχία, δεν είμαι σίγουρος...  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια μηπως εχει κανεις ιδεα απο to ideal nergetic kai to ideal crossmo ?

2 "τρεκκινγκ" με περιφεριακα της πλακας,καμια ουσιαστικη διαφορα,τυπικο οχημα με 2 ροδες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το πραμα που πετυχαινω κατι βραδια, ομαδες ποδηλατων να καταπατουν φαναρια, να κλεινουν ολο το δρόμο, γράφουν ολους τους νομους του κ.ο.κ. τι είναι, κάτι επαναστατικό;

Οχι, ειναι πρωην Ελληνες οδηγοι αυτοκινητων που αγορασαν ποδηλατα και Ελληνοπουλα που περιμενουν να παρουν το διπλωμα οδηγησης.

attachment.php?attachmentid=174626&d=136

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως, μια πουταναφέραμε, ένα δίκιο το έχει ο Φρήκστερ. Οκ, όταν είναι πομπή ποδηλάτων, σαφώς και θα κόψουν την κίνηση και θα περάσουν όλοι μαζί. Αλλά πολύ μικρό ποσοστό των ποδηλατών που έχω δει, των μεμονωμένων εννοώ, κάθεται και περιμένει στο κόκκινο φανάρι. Συμφωνώ, μακάρι να είχαμε μεγάλους ωραίους ποδηλατόδρομους παντού, και ξεχωριστά φανάρια για τον ποδηλάτη, και λοιπά και λοιπά, αλλά το ότι δεν έχουμε δεν δικαιολογεί τον ποδηλάτη να περνάει με κόκκινο πχ, τσεκάροντας καλά καλά δεξιά κι αριστερά πριν περάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι πομπές είναι άκρως επικίνδυνες , ειδικά όταν διασχίζουν-κυκλοφορούν σε κεντρικούς δρόμους, τόσο για τους ίδιους όσο και για τα αυτοκίνητα.

και κακά τα ψέμματα. η Αθήνα-Αττική στο μεγαλύτερό της μέρος δεν προσφέρεται για κάτι τέτοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την ιστορία, ο ποδήλατος είναι εδώ.

 

 

P1050336_zps8cd4d0d3.jpg

 

 

Τελικά ήμασταν πιό τυχεροί από όσο ελπίζαμε: βρήκαμε τον καλό σκελετό στο σωστό μέγεθος, και τον βρήκαμε και σε καλύτερο χρώμα  :-D  Δεν είναι και ροζουλί βέβαια, αλλά καλύτερο λευκό με λίγο κόκκινο από ότι κόκκινο με λίγο λευκό... Μόνο η σέλα με ξενέρωσε λίγο. Είχε βάλει μια λευκή αρχικά, που όμως είχε ένα μικρό σκισιματάκι. Δεν είχε άλλη ίδια, πρότεινε αυτή την μαύρη, η οποία είναι σαφώς καλύτερη (πιο μαλακή και πιο "ανατομική"για τον προστάτη), αλλά αυτή η ασημί λωρίδα είναι λίγο μ@λ@κία... Τέσπα, η άσπρη σύντομα θα μπίχλιαζε και θα ήταν πιο άσχημη πιστεύω... Τελική τιμή 280 ευρά (έκανε μια εκπτωσούλα γιατί δεν μπόρεσε να κάνει 4 άτοκες δόσεις όπως είχε υποσχεθεί, δεν είχε το κατάλληλο μηχάνημα για την πιστωτική μου)..

 

Στην σύντομη βολτίτσα που έκανα εδώ στην πόλη, κατάλαβα απλά ότι αυτό που είχα ως τώρα είναι επιεικώς για πέταμα  :-D   Έρχεται τριήμερο και θα πάρουμε τα βουνά για περισσότερες εντυπώσεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θένκιου, θένκιου :-)

 

Σέλα ρύθμισα, αλλά θα το δω περισσότερο στην πράξη. Διάβασα σχετικά στο cyclist.

 

Κρανάκι χρειάζομαι, όντως, + ένα τσαντάκι για την σέλα. Συντόμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σκελετός αυτός κυκλοφόρησε το 2011 σε αντίστοιχης αξίας entry level μοντέλο, στα περιφερειακά πχ το c050 είναι μοντέλο 2010, οπότε πιθανοτατα το πήρες όπως ήρθε από τη μαμά του, με αλλαγμένη σέλα.

 

Γαμάτο χρώμα πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...