Προς το περιεχόμενο

Ποδήλατο


pavl0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην μπεις στην λογικη να δωσω κατι παραπανω.Σιγουρα αν δωσεις κατι παραπανω ολο και κατι καλυτερο θα παρεις,αλλα σιγουρα το polis θα σε καλυψει για την χρηση που το θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μην μπεις στην λογικη να δωσω κατι παραπανω.Σιγουρα αν δωσεις κατι παραπανω ολο και κατι καλυτερο θα παρεις,αλλα σιγουρα το polis θα σε καλυψει για την χρηση που το θες.

 

Έχεις δίκιο, έτσι την πατάω-πατάμε πάντα..

Κάτι τελευταίο, το Terra αν και με μπροστινή ανάρτηση, γιατί είναι φθηνότερο από το Polis??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο, έτσι την πατάω-πατάμε πάντα..

Κάτι τελευταίο, το Terra αν και με μπροστινή ανάρτηση, γιατί είναι φθηνότερο από το Polis??

Αυτο δεν το γνωριζω,καλυτερα να ρωτησεις το cyclist οταν τα δεις απο κοντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει να δώσω κάτι παραπάνω να πάω σε κάτι τέτοιο http://podhlato.gr/KCP_%CE%A0%CE%9F%CE%94%CE%97%CE%9B%CE%91%CE%A4%CE%9F_%CE%94%CE%A1%CE%9F%CE%9C%CE%9F%CE%A5_Subs_Plus_28-quot στα 300 ευρώ ή κάτι σαν αυτό http://idealbikes.net/?section=2423&language=en_US&itemid1494=2452 . Έχουν διαφορά σε σχέση με το Polis??

Υπόψην, πχ το IDEAL που δείχνεις εδώ έχει πιο βαρύ πετάλι από το πολις. Το πολις αν και «πόλης» έχει ταχύτητες που συνήθως μπαίνουν σε mountain, πιο ελαφρύ πετάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλήγω να πάρω ένα από αυτά τα δύο:

Ballistic Taurus

Author Solution

 

ίδια ακριβώς τιμή, 370 ευρώ. Σχεδόν όλοι με συμβουλέψανε οτιδήποτε πάρω να έχει ανάρτηση που κλειδώνει, καθώς προβλέπεται να φάω πολλή ανηφόρα τόσο σε χώμα, όσο και σε άσφαλτο.

 

Αν κάποιος έχει γνώμη ή εμπειρία για κάποιο από τα δύο, ή αν μπορεί να βρει ουσιαστικές διαφορές, ας πει. Το ballistic μου κάνει πολύ πιο όμορφο. Το author δεν με πολυάρεσε οπτικά, αλλά για κάποιον λόγο που δεν μπορώ να καταλάβω μου έκανε κλικ σαν πιό καλό και ποιοτικό... Λέω μέσα στην εβδομάδα που έρχεται να κάνω την αγορά :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε αυτο που σαρεσει πιο καλα. Ειναι το πιο βασικο πραγμα απο ολα! Τα ballistic μια χαρα ποδηλατα ειναι και προσωπικα το author το βλεπω ασχημο. Το αλλο ειναι πολυ ομορφο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλήγω να πάρω ένα από αυτά τα δύο:

Ballistic Taurus

Author Solution

 

ίδια ακριβώς τιμή, 370 ευρώ. Σχεδόν όλοι με συμβουλέψανε οτιδήποτε πάρω να έχει ανάρτηση που κλειδώνει, καθώς προβλέπεται να φάω πολλή ανηφόρα τόσο σε χώμα, όσο και σε άσφαλτο.

 

Αν κάποιος έχει γνώμη ή εμπειρία για κάποιο από τα δύο, ή αν μπορεί να βρει ουσιαστικές διαφορές, ας πει. Το ballistic μου κάνει πολύ πιο όμορφο. Το author δεν με πολυάρεσε οπτικά, αλλά για κάποιον λόγο που δεν μπορώ να καταλάβω μου έκανε κλικ σαν πιό καλό και ποιοτικό... Λέω μέσα στην εβδομάδα που έρχεται να κάνω την αγορά :-)

Παρε το ballistic με την ελπιδα οτι το suntour δουλευει διοτι το gila απλα δεν δουλευει.Δυστυχως ειναι αναποφευκτο σε ποδηλατα αυτου του κοστους να συναντας κακης ποιοτητας πηρουνια.Το gila το ειχα παλια σε ενα ideal μπορω να πω οτι χαλασε σχεδον χωρις χρηση! λολ! Ενοειται οτι δεν παιζει σερβις σε αυτα τα πηρουνια,απλα τα πετας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αναρτησεις ειναι τα ιδια και οι δυο.Σε αυτα τα χρηματα μην περιμενετε διαφορες.Απο εμενα ballistic.Μην ξεχνας οτι το ποδηλατο πρεπει να σε προκαλει να το καβαλας.Οπτικα λοιπον το ballistic κερδιζει και με διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες μια ερώτηση περί μεγεθών.

 

Θέλω να επωμιστώ των χαωτικών εκπτώσεων και να παραγγείλω ρουχισμό για το ποδήλατο. Εχω ένα θεματάκι...Medium ή Large ; Δυστυχώς δεν εχω κάποιο φίλο για να δοκιμάσω τα δικά του, εδώ επαρχία.

Πώς μπορώ έστω κάπως να μετρηθώ για να μην κάνω λάθος αγορά;

 

Θέλω ενα μακρυμάνικο ισοθερμικό για τον κορμό κι ένα αντιανεμικό επίσης μακρυμάνικο.

 

Εχω ενα κολάν μέχρι το γόνατο που φοράω και το καλοκαιρί, το οποίο το πήρα Medium και μπορώ να πώ πως είναι εντάξει. Ισως και περισσότερο σφιχτό απ'οτι θα έπρεπε.

1.78 ύψος 82 κιλά είμαι το ζώον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελλαδα ή εξωτερικο;Ελλαδα πας και τα δοκιμαζεις απο κοντα.Εξωτερικο(ξερω εγω κανα chainreaction),σου λεει συνηθως να μετρηθεις και εχει πινακα μεγεθων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πίνακα που λέει τις αντιστοιχίες στα μεγέθη ανά τον κόσμο...δεν εχω βρει κάτι περί μετρηματος. Αν εξαιρέσεις τα μεγέθη ποδηλατου και κράνους...ναι από δαυτο το σαιτ έιναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω εγω εαν ειναι μπλουζα θα σου λεει για το μεγεθος του στηθους σου.Εαν ειναι γαντι το μεγεθος απο την μια ακρη στην αλλην.Οποτε μετρας τον εαυτο σου και προχωρας αναλογα με τον πινακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαμώτο... Δηλαδή έχοντας δώσει σχεδόν μισό μισθό (για να μην πω σχεδόν ολόκληρο, με τα καινούρια μισθολόγια), παίρνεις ποδήλατο με τόσο κακή ανάρτηση που απλά δεν δουλεύει, και χαλάει σχεδόν χωρίς χρήση; Σκέφτομαι μήπως είναι καλύτερα να μείνω με το σαράβαλο mountain της γνιέκαζμ; Κι αυτό χαλάει, αλλά έκανε 80 ευρώ όλο μαζί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...