Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη για κατέβασμα η δοκιμαστική έκδοση των Windows 8.1


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να είμαι ειλικρινής την λύση του format την ήξερα :P

 

Ήθελα κάτι πιο γρήγορο και πιο ανώδυνο! Το ξαναλέω ... ο IE11 είναι υπερβολικά buggy !! Ότι έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα...σε όλα τα σιτε έχει και κάποιο θέμα. Θα μπορούσαν να είχαν προσέξει λίγο την συμβατότητα περισσότερο.

 

Για το backup που πήρα πριν το install...θα το αφήσω ασχολίαστο!!

 

P.S. Δεν μπορώ να κάνω ούτε paste στο κουτί του reply εδώ στο insomnia! Απλά αρνείται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://www.eightforums.com/tutorials/27188-windows-8-1-preview-download-install.html

 

εδώ είναι οι οδηγίες. εγώ κατέβασα την ενημέρωση και περιμένω το download link απο το store. δεν ξέρω γιατί αργεί αλλά φαντάζομαι θα γίνετε χαμός μέσα αυτη τη στιγμή.

 

ps. έχω αγγλικά win8 32bit (σπασμένα) με εγκατεστημένο το ελληνικό πακέτο γλώσσας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τα κλάματα λέμε.. τώρα δεν μπαίνει καν στο store..  Μ'αρεσει που άρχισαν τα promotion mail να διαφημίσουν την αχρηστοσυνη τους..

 

Σχεδόν 2 ώρες μετά και το AppSore είναι down.. σε μια beta έκδοση, και όλο αυτό γιατί δεν είχαν προνοήσει το iso μήπως εξαγοράστηκε από το Ελληνικό Δημόσιο ?. :P

Επεξ/σία από MoviemakerGr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποιος που το πέρασε να μας πει αν έχουν βάλει την δυνατότητα αλλαγής του χρώματος  γραμματοσειράς γιατί σε σκούρο θέμα δεν φαίνεται καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμενα εχει περαστει δεν  εχω κανενα θεμα τα Windows σουλευουν κανονικα κανενα προβλημα αλλα δεν εχω καμια αλλαγη δεν εχω βρε κατι διαφορετικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα και εξηγούμαι..

Αφου δεν κατάφερα να κάνω το update μιας και η Microsoft τα έκανε σαλάτα,κατάφερα ομως να βρω το iso στον θείο ..

Έκανα clean install σε ενα καινούριο δισκο και ανακάλυψα ότι μας δουλεύουν στο θέμα start button η λειτουργία είναι ακριβώς η ιδια,σε παραπέμπει ακριβώς στην ίδια εικόνα μόνο που χάσαμε το animation στην κάτω αριστερή γωνία κ αποκτήσαμε ενα .. παραθυράκι στην taskbar

Το ωραίο είναι οτι κατάργησαν το δεξί κλικ στο menu start για να δεις όλα τα apps και το αντικατέστησαν με ένα βελάκι προς τα κάτω,άρα έχεις άμεση πρόσβαση.

Αν νιώσατε οτι σας πιέζουν να ξέρουν τα παντα για εσάς στα win 8, εδώ θα νιώσετε ασφυκτικά,μιας και αν δεν δώσεις αυτό που θέλει απλά δεν προχωράς παρακάτω.. ακόμα δεν εχω βρει τον τρόπο να μπαίνω χωρίς sign in στον λογαριασμό μου..

Εγώ στο clean install δεν αντιμετώπισα ιδιαίτερα προβλήματα η crash,η αυτά που διάβασα πιο πάνω,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθεσω οτι γνωρίζεται,οτι η ms ανακοινωσε οτι η preview δεν θα εχει ολα τα features των 8.1?

 

Η Μ$ τελευταία ότι και να ανακοινώνει δεν είναι τελικό και ενδέχεται να αλλάξει :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι απλα κανε τα εγκατασταση μεσα απο Store.

 

Δεν το βλέπω κάπου μέσα στο store. Anyway, θα περιμένω την τελική έκδοση γιατί κάτι μου λέει ότι η preview και το pc μου δεν είναι φίλοι  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"H ενημερωση δεν ισχυει για τον υπολογιστη σας"
Windows 8 pro official εχω ελληνικα.

Μου βγαζει αυτο το μυνημα και δεν γινεται εγκατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...