Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν ξέρω εάν έρχεται ρουταρισμένο, όπως επίσης δεν ξέρω εάν το μαγαζί είναι από τα καλά.  Νομίζω πως είναι νορμάλ.

 

Δεν είναι, επίσης η μανίσια ρομ έχει μικροπροβλήματα και κινέζικα crapware, και τα δύο φτιάχνονται με εγκατάσταση custom rom.

 

Πολύ καλή η τιμή του, μόνη αδυναμία το I/O της εσωτερικής μνήμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια καταστήματα χρεώνουν το routing της συσκευής ως υπηρεσία. Εμένα το dealsprime μου το έστειλε routed χωρίς χρέωση (και χωρίς να το έχω ζητήσει αλλά θα το έκανα μόνος μου έτσι κι αλλιώς).

 

Γενικά πάντως δεν είναι ευθύνη ενός καταστήματος να ελέγχει ένα - ένα τα προϊόντα που πουλάει. Είναι ευθύνη του κατασκευαστή. Πολλές δυτικές εταιρείες τεστάρουν τους Η/Υ τρέχοντας διάφορα διαγνωστικά πριν παραδώσουν στα καταστήματα. Το σωστό testing διαρκεί κάποιες ώρες (και έχει κόστος που περνάει στην τιμή). Ένα κατάστημα μπορεί να μην είναι σε θέση ή να μη ξέρει ή να μη θέλει να επωμιστεί το κόστος της δοκιμής κάθε τεμαχίου που πουλάει. Ή ύστερα ένα πρόβλημα μπορεί να εμφανιστεί μετά από κάποιες ημέρες χρήσης. Ή τέλος μπορεί η βλάβη να προκληθεί κατά την αποστολή από την ταχυδρομική υπηρεσία.

 

Είδα κάποια reviews για το Pandawill που όντως δεν είναι πολύ ενθαρρυντικά. Αλλά και για το dealsprime που ψωνίζω εγώ και μου έχει στείλει σωστά πράγματα, έχω δει reviews που λένε ότι άμα πέσεις σε ελλατωματικό προϊόν δε θα βγάλεις άκρη. Περίπου σε αγνοούν.

 

Τέλος, συμβουλή αν χρειάζεστε 3G, επειδή αυτό το tablet δεν έχει ενσωματωμένο αλλά δέχεται εξωτερικά 3G dongles, βάλτε στο καλάθι σας και ένα από τα συμβατά (τα αναφέρει στη περιγραφή του προϊόντος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλαξε την αρχικη

Η αρχικη ειναι 172,99$ (οχι ευρω) δλδ 130€

 

Πολυ καλη προσφορά πάντως..

Και το 10αρι που εχουν αλλα ειναι τεραστιο εκεινο.

Αλήθεια με το τελωνείο τι παιζει? εχει ξαναπαρει κανεις απο Pandawill?

(αν και βλεπω 5 μονο.. χλομό να προλαβει καποιος)

 

Ένα pipo 10άρι είχα πάρει απ αυτούς με singapore post. Δεν είχα θέμα με τελωνείο. Γενικά φαίνονται εντάξει αν εξαιρέσεις ότι κάποιες φορές καθυστερούν τις αποστολές λόγω μη άμεσης διαθεσιμότητας. Είχε χαθεί μια θήκη για το pipo που παρήγγειλα αργότερα και στείλαν 2η, με tracking number αυτή τη φορά. Πάντα απαντάνε μέσα σε 24-48 ώρες σε emails.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σκέφτεται η αδερφή μου να πάρει το THL W100 από minideal ,2 ερωτησούλες 1)το έχετε βρει πουθενά πιο φθηνά  και 2)το έχει κανένας σας ,είναι καλό ,έχετε κανένα άλλο να αντιπροτείνετε σε αυτά τα επίπεδα τιμής?

 

έχετε κανά κουπόνι να βάλω για να μειωθεί και άλλο η τιμή? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σκέφτεται η αδερφή μου να πάρει το THL W100 από minideal ,2 ερωτησούλες 1)το έχετε βρει πουθενά πιο φθηνά  και 2)το έχει κανένας σας ,είναι καλό ,έχετε κανένα άλλο να αντιπροτείνετε σε αυτά τα επίπεδα τιμής?

 

έχετε κανά κουπόνι να βάλω για να μειωθεί και άλλο η τιμή? 

το πηρα εγω ειναι καλο τηλεφωνο αυριο το παραλαμβανω εχει ερθει 110 ευρω με κουπονι !!!! THL W100 MTK6589 148$ (11.99$ discount code:44ABED

απο minideal δεν ξερω αν ισχυει ακομα το κουπονι αλλα ειναι πιθανον!!!! υπαρχει και το αναλογο νημα  εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=364376

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα παραγγελνεις κατι κ συχνα βγαινει μετα απο μερες οτι εξαντληθηκε κ σε πρηζουν κανα δυο μερες να παρεις κατι αλλο.

 

refund αλλες λιγες μερες..

 

περαν αυτου οκ το καταστημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Chuwi V88 tablet 7.9" (RK3166//Mali400/2G RAM/16G/IPS) 97 ευρώ @ Pandawill

 

 

Μόλις είδα το παραπάνω ταμπλετ στις εβδομαδιαίες προσφορες (25% μείον) στο Pandawill....

......

......

 

edit κατα λάθος το έβαλα στα λαπτοπ, παρακαλώ να μεταφερθεί στις προσφορές

 

Μπηκε το θεμα με τις απαντησεις του, στο σχετικο παρον τοπικ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά έχετε κανένα κωδικό κουπονιού για το minideal.net που να ισχύει γιατί ο κωδικός που έγραψε το παιδί δεν ισχύει...



ρε παιδιά πως λέω στο paypal να πληρώνω κατευθείαν σε δολάρια και να κάνει την μετατροπή σε ευρώ η τράπεζα.

 

sorry για το offtopic 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η επεξεργασια εκανε ενα κειμενο τεραστιο σαν το παρακατω...

 

<p>Μακρυα απο το pandawill.</p>
<p>Την πατησα με lenovo κινητο (P780) που ειχαν βγαλει ...

 

Ειχα γραψει πολλα, επειδη βαριεμαι τωρα να τα ξαναγραφω ολα, με μια κουβεντα το εξης:

Μακρυα απο το pandawill

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά έχετε κανένα κωδικό κουπονιού για το minideal.net που να ισχύει γιατί ο κωδικός που έγραψε το παιδί δεν ισχύει...

 

ρε παιδιά πως λέω στο paypal να πληρώνω κατευθείαν σε δολάρια και να κάνει την μετατροπή σε ευρώ η τράπεζα.

 

sorry για το offtopic 

 

Οταν σε παει στην σελιδα του paypal εκει που λεει να παρει τα χρηματα απο το λογαριασμο σου διαλεγεις τις αλλες επιλογες και σε βαζει να διαλεξεις αν θελεις να παρεις λεφτα απο το λογαριασμο ή απο την πιστωτικη (υποθετω οτι εχεις βαλει πιστωτικη στο paypal).

Οταν διαλεξεις την πιστωτικη πας στο other currency choices (καπως ετσι το λεει) και διαλεγεις αν θελεις την μετατροπη να την κανεις με το paypal ή να το αφησεις στην τραπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά όποιος πάρει 1 από αυτά τα 5 μετά ας γράψει και ένα tzoker :-D

εγω το εβαλα στο καλαθι με 129$ , μπηκα στο paypal με 139$ και τα "πληρωσα" μετα γυρισα να κανω proceed στο pandawil και δεν μου εκανε με τιποτα...

τελικα ξαναπηγε στα 172$

 

παει το joker :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...