Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νεκρός ο σένσορας. Αν δεν θες να το στείλεις πίσω  βρες κανα ανταλλακτικό σε aliexpress. Συνήθως οι κάμερα κουμπώνει με μία καλωδιοταινία και αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου μπορείς να την αλλαξεις σε 5 λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ξερω απο κινητα εχω φτιαξει αμετρητα αυτην ειναι η δουλεια μου αλλα δεν βρηκα κατι με μια προχειρη ματια μηπως ξερετε απο που θα βρω;

τους εστειλα μυνημα οτι να μου στειλουν αλλο θα το πληρωσω και με το που στειλω το χαλασμενο να μυ επιστρεψουν τα λεφτα τι λετε θα το δεχτουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει αναφερθει πως το to2c και με το θεμα των marked πακετων και με τη πολιτικη του για την επισκευη κινητων, ειναι λιγο off.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5 αυστηρά coolpad f1(μένουν και ρέστα). Αν πας 5.5 xiaomi note.

 

Αξιόλογες προτάσεις τα amoi 928 και ίσως Thl t11.

 

Για sites δες minideal, vickmall, geekbuying και to2c.

Ναι με λίγη ανάγνωση του θέματος coolpad f1 καταλήγω και γω. Υπάρχει κάποιο αρνητικό χαρακτηριστικό του μοντέλου που πρέπει να ξέρω; Επίσης κάτι να προσέξω στην παραγγελία; Από minideal σκοπεύω να το τσιμπήσω, σε πόσο καιρό να το περιμένω; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>καλησπερα και απο εμενα </p>

<p> </p>

<p>ψαχνω ενα tablet  με 2gb η4gb μνημη αν ειναι δυνατον με 10 οθονη και να ισως 4ηπηρινο </p>

<p>εχετε κανενα αξιοπιστο να μου προτινετε,δεν εχω ξαναπαρει κατι απο σαιτ με κινεζιες</p>

<p> </p>

<p>ευχαριστω</p>

 

Καμία βοήθεια υπάρχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι με λίγη ανάγνωση του θέματος coolpad f1 καταλήγω και γω. Υπάρχει κάποιο αρνητικό χαρακτηριστικό του μοντέλου που πρέπει να ξέρω; Επίσης κάτι να προσέξω στην παραγγελία; Από minideal σκοπεύω να το τσιμπήσω, σε πόσο καιρό να το περιμένω; Ευχαριστώ!

για το 1ο δε ξερω.

για το 2ο: το παραμυθακι λέει να τους γραψεις σημειωση "declare a low price ~25$"

για το 3ο: Μήνα σίγουρα. Αν εισαι τυχερος και νωριτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είναι προιόν στο καταλογό τους δύσκολο. Επίσης ανοίγοντας το κινητό θα που πως χάνεις κ την εγγύηση οπότε...δύσκολα

οκ σχετικα με την αντικατατσταση που τους εστειλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το 1ο δε ξερω.

για το 2ο: το παραμυθακι λέει να τους γραψεις σημειωση "declare a low price ~25$"

για το 3ο: Μήνα σίγουρα. Αν εισαι τυχερος και νωριτερα

Οκ ευχαριστώ. Κατι τελευταίο μόνο. Με τον φορτιστή τι παίζει; Δίνουν μαζι συμβατό για πρίζες Ελλάδα ή πρέπει να παραγγείλω κανένα επιπρόσθετο εξάρτημα/ φορτιστή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίνουν ανταπτοράκι στις παραγγελίες από Ευρώπη.
Έχουν βαρεθεί να τους ζαλίζουν, οπότε ανταπτοράκι και αναγραφή χαμηλής τιμής τα βάζουν από μόνοι τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα , ψαχνω καποιον συμφορουμιτη που πιανουν τα χερια του για να μου αλλαξει flex cable (δεν δουλευει το ον/οff button) σε Iphone 4s. Exεται καποιον να μου προτεινετε κοντα πειραια?  (με το αζημιωτο για τον κοπο του)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι με λίγη ανάγνωση του θέματος coolpad f1 καταλήγω και γω. Υπάρχει κάποιο αρνητικό χαρακτηριστικό του μοντέλου που πρέπει να ξέρω; Επίσης κάτι να προσέξω στην παραγγελία; Από minideal σκοπεύω να το τσιμπήσω, σε πόσο καιρό να το περιμένω; Ευχαριστώ!

Δεν έχει NFC/OTG(αν σε νοιάζουν, Xiaomi Note έχει OTG, T11 έχει και τα 2).

 

Υπάρχει επίσης το θέμα ότι δεν τρέχει vanilla Android από την μάνα του αλλά μια rom που λέγεται CoolOS, την οποία ξήλωσα στα πρώτα 10 λεπτά χρήσης. Υπάρχουν 2 AOSP επιλογές στο needrom, μια MIUI και γενικά υπάρχει ρεύμα πίσω από το κινητό για αρκετή υποστήριξη.

 

Στα λεφτά του το θεωρώ κορυφαίο value for money και στην παραγγελίας λες το γνωστό παραμυθάκι: Root, declare low price(around $25), include EU adapter. Minideal στέλνει θήκη σιλικόνης και screen protector αλλά αν θες την γνώμη μου μαζί με το κινητό παρήγγειλε tempered glass screen protector(θα βρεις και ebay και aliexpress φτηνά). Όσο για το χρόνο αναμονής, το τελευταίο δίμηνο singapore post μου τα φέρνει τα πακέτα από 12 ως 20 μέρες(μόνο 1 άργησε just 1 μήνα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...