Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση?? Πέρνοντας αφορμή από τον φίλο από πάνω..

 

Link.png Site: LG G2

 

Βλέπω έχει το D802 που πουλιέται στην Ευρώπη και τα σχόλια λένε οτί είναι αυθεντικό..Τι παίζει?? Αν είναι το έχω παραγγείλει άμεσα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση?? Πέρνοντας αφορμή από τον φίλο από πάνω..

 

Link.png Site: http://www.aliexpress.com/item/Original-LG-G2-F320-D800-D802-F320S-F320K-F320L-Unlocked-Mobile/1997528150.html?s=p">LG G2

 

Βλέπω έχει το D802 που πουλιέται στην Ευρώπη και τα σχόλια λένε οτί είναι αυθεντικό..Τι παίζει?? Αν είναι το έχω παραγγείλει άμεσα!!

Μακρια κι αλαργα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση?? Πέρνοντας αφορμή από τον φίλο από πάνω..

 

Link.png Site: LG G2

 

Βλέπω έχει το D802 που πουλιέται στην Ευρώπη και τα σχόλια λένε οτί είναι αυθεντικό..Τι παίζει?? Αν είναι το έχω παραγγείλει άμεσα!!

Refurbished

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

250 ευρω ειχε στο σκρουτζ πριν λιγες μερες, γιατι δεν το πηρατε απο εκει? Για να γλιτωσετε μερικα ευρω θα την πατησετε τσαμπα...

Η 32 GB version?? Δεν νομίζω.. Αλλίως άμα ήταν για τα 16 το έπαιρνα από εδώ εννοείται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 32 GB version?? Δεν νομίζω.. Αλλίως άμα ήταν για τα 16 το έπαιρνα από εδώ εννοείται..

Δηλαδή για παραπανω αποθηκευτικό χώρο δεν εχεις εγγύηση, ρισκαρεις τελωνείο και ευχεσαι να μη σου ερθει χαλασμένο ή άδειο κουτί (!!!) μετα απο 1 μήνα αναμονής. Χμμ.. ενδιαφέρον αλλά μπα, δε θα πάρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή για παραπανω αποθηκευτικό χώρο δεν εχεις εγγύηση, ρισκαρεις τελωνείο και ευχεσαι να μη σου ερθει χαλασμένο ή άδειο κουτί (!!!) μετα απο 1 μήνα αναμονής. Χμμ.. ενδιαφέρον αλλά μπα, δε θα πάρω.

Εντάξει παιδιά μην χτυπάτε.. Απλά μια ερώτηση έκανα επείδη από τις πολλές επιλογές έχω πελαγώσει..

 

 Θέλω να δώσω γύρω στα 250 και είμαι ανάμεσα σε

1)Mi 3

2)Honor 6

3)Nubia Z7 Mini

4)One Plus One(Αλλά ανεβαίνει ψηλά)

5)G2

 

Με ενδιαφέρει καλή μπαταρία και αρκετή μνήμη.. Τα φώτα σας παρακαλώ! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει παιδιά μην χτυπάτε.. Απλά μια ερώτηση έκανα επείδη από τις πολλές επιλογές έχω πελαγώσει..

 

 Θέλω να δώσω γύρω στα 250 και είμαι ανάμεσα σε

1)Mi 3

2)Honor 6

3)Nubia Z7 Mini

4)One Plus One(Αλλά ανεβαίνει ψηλά)

5)G2

Με ενδιαφέρει καλή μπαταρία και αρκετή μνήμη.. Τα φώτα σας παρακαλώ! :-)

Ναι βρε φιλαρακι δε χτυπάμε προς θεού.

Αλλωστε για να μιλάμε καλούς σκοπούς θα έχουμε :)

 

Oneplus αλλά αμα δε σε παιρνει Lg g2>Mi3..

 

Προτέρημα του g2 ή εγγύηση αγοράς απο Ελλάδα και 4g (τωρα τι να το κανεις θα μου πεις) . mi3 πιο φτηνό απο πολύ αξιόπιστη εταιρία με mui που είναι κορυφη και εβδομαδιαιες αναβαθμισεις (τρεμε lg) και επίσημη κοινοτητα στην Ελλάδα. Για το τελευταίο θα στα πει ο συμφορουμιτης mad doctor που φαίνεται να το χαίρεται πολύ το κινητό. Μεγαλο ελάττωμα κατ εμέ οι σκατά διαστάσεις με αναλογία μεγέθους-οθονης (ορμα lg) αλλά πιστεύω τα bezel του gozzila συνηθιζονται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει παιδιά μην χτυπάτε.. Απλά μια ερώτηση έκανα επείδη από τις πολλές επιλογές έχω πελαγώσει..

 

 Θέλω να δώσω γύρω στα 250 και είμαι ανάμεσα σε

1)Mi 3

2)Honor 6

3)Nubia Z7 Mini

4)One Plus One(Αλλά ανεβαίνει ψηλά)

5)G2

 

Με ενδιαφέρει καλή μπαταρία και αρκετή μνήμη.. Τα φώτα σας παρακαλώ! :-)

G2 ή honor 6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το xiaomi δεεεε σαρεσει;;;

το είχα μαζί με το g2 ποτέ δεν χώνεψα το γεγονός ότι ενώ έχει μικρότερη οθόνη από to g2 οι διαστάσεις του είναι μεγαλύτερες,το ίδιο και για την μπαταρία,είναι ίδιας χωρητικοτητας με του g2 αλλά κρατάει αρκετά λιγότερο  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το είχα μαζί με το g2 ποτέ δεν χώνεψα το γεγονός ότι ενώ έχει μικρότερη οθόνη από to g2 οι διαστάσεις του είναι μεγαλύτερες,το ίδιο και για την μπαταρία,είναι ίδιας χωρητικοτητας με του g2 αλλά κρατάει αρκετά λιγότερο

 

Ναι το Lg υπερτερεί και με το παραπάνω, αυτά είναι τα ατού του άλλωστε. Διαστάσεις συσκευής ελαχιστα μεγαλύτερες από διαστάσεις οθόνης, και αυτονομία smartphone ίδια με αυτή του nokia των 25€.

 

Είναι όμως και κάποια ευρωπουλα παραπάνω + ελληνική εγγύηση ομως.. δικαιολογούνται πάντως.

 

Το xiaomi είναι πιο φτηνό, στα ίδια περιπου χρήματα με το 32αρι lg παίρνεις το 64αρι , έχει μια κάπως πιο premium αίσθηση λόγω του κράματος μαγνησιου-μεταλλου στο πίσω μέρος σε αντίθεση με το καλό παλι πλαστικό της lg που ομως κάποιους τους χαλαει.

 

Επίσης άριστες είναι οι ROM και ή υποστήριξη μέσω του ελληνικού site της xiaomi το οποιο μεριμνα για την μετάφραση τους.

Οτι και να πάρει κομπλε δηλαδή, αρκεί να ζυγίσει τα θετικά και τα αρνητικά λαμβάνοντας υπόψη και την τιμή βέβαια.

τι το χετε κανει το θεμα εδω περα group therapy?

Κυρίως αυτό το 'χουμε κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω να αγοράσω 2 συσκευές Elephone P3000s και έστειλα να μου κάνουν προσφορές διάφορα κινεζομάγαζα οποίες φαίνονται παρακάτω:

post-123340-0-67251100-1419533992_thumb.jpg

 

Εσείς από ποιο θα παραγγέλνατε συνυπολογίζοντας τιμή / αξιοπιστία / aftersale service κτλ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...