Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομιζω ότι το χαριζουν σε αυτή την τιμη... 205 δολάρια για τον snapdragon 800 και με την εγγυηση ποιοτητας zte, ειναι απλα αγορά με κλειστά τα μάτια! αν δεν ειχα πάρει το v5 red bull πριν ενα διμηνο περιπου, θα το χτυπουσα! υποψιν όλη η σειρα z της zte θα παρει λολλιποπ.

http://www.report me for spam/zte-nubia-z5s-32g-rom-qualcomm-snapdragon-800-quad-core-50-inch-gorilla-glass-3-fhd-screen-android-g-35728?gclid=Cj0KEQiAq_SkBRC3jLvJ1IPt2eIBEiQASUZy1wMQdxXm5bbVKpcoFjvCvOxdTCtd3ywQTcVFUGNEN9gaAvgO8P8HAQ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Νομιζω ότι το χαριζουν σε αυτή την τιμη... 205 δολάρια για τον snapdragon 800 και με την εγγυηση ποιοτητας zte, ειναι απλα αγορά με κλειστά τα μάτια! αν δεν ειχα πάρει το v5 red bull πριν ενα διμηνο περιπου, θα το χτυπουσα! υποψιν όλη η σειρα z της zte θα παρει λολλιποπ.

http://www.report me for spam/zte-nubia-z5s-32g-rom-qualcomm-snapdragon-800-quad-core-50-inch-gorilla-glass-3-fhd-screen-android-g-35728?gclid=Cj0KEQiAq_SkBRC3jLvJ1IPt2eIBEiQASUZy1wMQdxXm5bbVKpcoFjvCvOxdTCtd3ywQTcVFUGNEN9gaAvgO8P8HAQ

σιγα ρε kallair. Σε άλλα κινεζομαγαζα, παιζει ΚΑΙ σε πιο χαμηλη τιμή..... Και ειναι η παλια Ζ σειρα, πλεον εχει βγει η Ζ7

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει σε εξισου αξιοπιστο μαγαζι πιο φτηνα

 

http://www.myefox.es/zte-nubia-z5s-32g-rom-qualcomm-snapdragon-800-quad-core-50-pulgadas-gorilla-glass-3-fhd-pantalla-an-g-1243484?source=webgains&siteid=160367

 

δεν ειναι 4g κ μεσα στην νεα χρονια ερχονται διαφορα τερατακια σε πολυ καλες τιμες,πχ

 

http://www.meizu.com/en/products/m1note/spec.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγα ρε kallair. Σε άλλα κινεζομαγαζα, παιζει ΚΑΙ σε πιο χαμηλη τιμή..... Και ειναι η παλια Ζ σειρα, πλεον εχει βγει η Ζ7

αυτά είναι τα mini 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγα ρε kallair. Σε άλλα κινεζομαγαζα, παιζει ΚΑΙ σε πιο χαμηλη τιμή..... Και ειναι η παλια Ζ σειρα, πλεον εχει βγει η Ζ7

μου συγκρινεις το μινι με τις 4.7" οθονη αντι για 5, τον 600αρη αντι για τον 800αρη snapdragon? και επιπλέον τι σημαίνει οτι έχει βγει η σειρα z7? ΟΛΗ η σειρα z της zte θα παρει lollipop. να μην επαιρνε lollipop, να σου ελεγα εχεις δικιο που λες για τα z7...

 

το μηχανημα φοράει τον snapdragon 800 με 2gb ram, ειναι σε χαρακτηριστικά λιγο χειρότερο από το s5 και κοστιζει 205 δολάρια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεω οτι η σειρα Ζ5 ειναι η περσινη, πλεον εχει βγει η σειρα Ζ7 με Snapdragon 801

ωραια θα σου θεσω αλλιως την ερωτηση. βρες μου κινητό στα χαρακτηριστικά του z5, με την υποστηριξη του z5(βλεπε το γεγονός ότι θα πάρει lollipop) και τιμή στα 205 δολλάρια... το z7 mini θα το βρεις στην καλυτερη κάπου στα 280 δολάρια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 FCC CE κτλπ

 

εγω περιμενω ετσι κι αλλιως αυτο το μηνα ερχονται φθηνα 64bita κινητα

 

Πάντως δεν αντιστάθηκα τελικά και το χτύπησα.

Θα σας πω εντυπώσεις σε κανα μήνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια θα σου θεσω αλλιως την ερωτηση. βρες μου κινητό στα χαρακτηριστικά του z5, με την υποστηριξη του z5(βλεπε το γεγονός ότι θα πάρει lollipop) και τιμή στα 205 δολλάρια... το z7 mini θα το βρεις στην καλυτερη κάπου στα 280 δολάρια..

κοιτα, δεν αντιλεγω πως μπερδεψα το μινι με τη κανoνικη εκδοση, γιατι και γω αυτα χαζευα πριν. Ναι η τιμη ειναι παρα πολυ καλη για τα χαρακτηριστικα του, αν σκεφτεις πως το Mi3 που ειναι εξισου αψογο σε υποστηριξη εχει γυρω στα 250-300$.

Ξαναλεω ομως οτι βγηκε η σειρα Ζ7 και ο snapdragon 801. Και τα 2 αυτα που λεμε (mi3, z5) εινα περσινα μοντελα.

Γνωμη μου, οπως ειπε και παραπανω καποιος το Meizu M1 Note που ηδη ανακοινωθηκε και λενε πως θα εχει τιμη αναλογη με Xiaomi (δλδ μαξ 230$ η 64αρα εκδοση) θα ειναι το κορυφαιο vfm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα, δεν αντιλεγω πως μπερδεψα το μινι με τη κανoνικη εκδοση, γιατι και γω αυτα χαζευα πριν. Ναι η τιμη ειναι παρα πολυ καλη για τα χαρακτηριστικα του, αν σκεφτεις πως το Mi3 που ειναι εξισου αψογο σε υποστηριξη εχει γυρω στα 250-300$.

Ξαναλεω ομως οτι βγηκε η σειρα Ζ7 και ο snapdragon 801. Και τα 2 αυτα που λεμε (mi3, z5) εινα περσινα μοντελα.

Γνωμη μου, οπως ειπε και παραπανω καποιος το Meizu M1 Note που ηδη ανακοινωθηκε και λενε πως θα εχει τιμη αναλογη με Xiaomi (δλδ μαξ 230$ η 64αρα εκδοση) θα ειναι το κορυφαιο vfm

Xiaomi>Zte παντού ασυζητητί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ZTE έχει βγάλει αρκετά bestseller κινητά που είναι σκυλιά κανονικά και δεν έχουν τίποτα να ζηλέψουν από τα xiaomi. Μπορεί να μην έχουν την υποστήριξη του miui(που για κάποιους όπως εμένα είναι αδιάφορο) αλλά η υποστήριξη των χρηστών και των custom roms είναι το βασικό ζητούμενο στα κινητά ούτως ή άλλως.

 

Επίσης μην ψαρώνετε με τις τιμές που ανακοινώνουν οι κατασκευαστές για την αγορά της Κίνας, από εκεί μέχρι τον reseller που θα το στέλνει Ελλάδα υπάρχει αρκετά μεγάλο καπέλο, ειδικά στα hot brands.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επίσης μην ψαρώνετε με τις τιμές που ανακοινώνουν οι κατασκευαστές για την αγορά της Κίνας, από εκεί μέχρι τον reseller που θα το στέλνει Ελλάδα υπάρχει αρκετά μεγάλο καπέλο, ειδικά στα hot brands.

Δε καταλαβες. Για το Meizu M1 Note 16GB δινουν 160$ και για το 32GB δινουν τιμη 190$, με το καπελο απο κινεζομαγαζα σιγουρα το τελευταιο θα παει 230-250$ στις αρχες
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα, δεν αντιλεγω πως μπερδεψα το μινι με τη κανoνικη εκδοση, γιατι και γω αυτα χαζευα πριν. Ναι η τιμη ειναι παρα πολυ καλη για τα χαρακτηριστικα του, αν σκεφτεις πως το Mi3 που ειναι εξισου αψογο σε υποστηριξη εχει γυρω στα 250-300$.

Ξαναλεω ομως οτι βγηκε η σειρα Ζ7 και ο snapdragon 801. Και τα 2 αυτα που λεμε (mi3, z5) εινα περσινα μοντελα.

Γνωμη μου, οπως ειπε και παραπανω καποιος το Meizu M1 Note που ηδη ανακοινωθηκε και λενε πως θα εχει τιμη αναλογη με Xiaomi (δλδ μαξ 230$ η 64αρα εκδοση) θα ειναι το κορυφαιο vfm

κοιτα σε επιδοσεις 800 με 801 οι διαφορες ειναι πολυ μικρές κ εκτος αυτου το z5s σε σχεση με το z7 mini εχει καποια πραγματάκια που ειναι κλάσεις καλύτερο. Το περσινά μοντέλα όταν φοράνε τέτοιο επεξεργαστη, δεν μου λέει κάτι. την υποστηριξη την έχουν, την επεξεργαστική δυναμη που τρώνε λάχανο σχεδον όλα τα κινητά στα ιδια χρηματα, την εχουν, τι του λειπει;;

 

Και σε παρακαλώ μην μου συγκρίνεις qualcomm με mediatek.. ειναι ιεροσυλεια. εφυγα απο mediatek και βρήκα την υγειά μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...