Προς το περιεχόμενο

Windows 7 Ultimate 64bit


xLiQuid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας είμαι καινούργιος στο Forum , έχω αγορασμένα τα συγκεκριμένα Windows και θα έχω το Product Key και θέλω να ρωτήσω σε πόσους υπολογιστές μπορώ να τα περάσω και εαν υπάρχει κάποιο διαθέσιμο Crack Key για τα συγκεκριμένα Windows δηλαδή να κάνουν Updates όλα κανονικά! Γιατί τώρα να δώσω 150-200 ευρώ για καινούργια δεν λέει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα περνάς σε όσους υπολογιστές θες αρκεί να μην χρησιμοποιείς το ίδιο key! Το λειτουργικό στο dvd από μόνο του χωρίς key είναι trial οπότε δεν σε περιορίζει σε πόσα μηχανήματα θα το περάσεις. 

Το πρόβλημα παρουσιάζεται όταν θα βάλεις το ίδιο product key σε πάνω από 1 μηχάνημα. Μπορεί να σου ενεργοποιηθούν κανονικά βέβαια για αρκετές φορές αλλά μπορεί κάποια στιγμή να φας άκυρο και να πρέπει να παίρνεις τηλέφωνο στην microsoft προσπαθώντας να τους πείσεις ότι εσύ τα έχεις σε 1 PC και απλά έκανες φορμάτ πολλές φορές :P

 

Όσο για το κρ@κ απαγορεύονται τέτοιες συζητήσεις στο φόρουμ δημοσίως.

 

αα και δεν είναι τόσο ακριβά νομίζω πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν τα windows Που εχεις αγορασει ειναι Oem κανονικα κλειδωνουν πανω στη μητρικη και δεν σε αφηνουν να τα ενεργοποιησεις αλλου(αλλα με τηλεφωνικη ενεργοποιηση θα εισαι οκ)

αν ειναι retail τοτε δεν εχεις καποιο περιορισμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και retail να είναι δε νομίζω πως μπορείς (θεωρητικά) να τα ενεργοποιήσεις σε πολλά μηχανήματα. Οι όροι χρήσης δε σε περιορίζουν; 

Εντάξει πρακτικά με τηλεφωνική ενεργοποίηση γίνεται ότι θες, αφου τους λες απλά ναι μωρε εκανα φορματ μπλα μπλα μπλα (εποχές ΧΡ είχα ξεσκίσει 2 PC στα φορματ με το ιδιο Key και όταν πλέον δε γινόταν ιντερνετικη ενεργοποιηση, επιανε η τηλεφωνική αφου μιλαγα με υπαλληλο...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και retail να είναι δε νομίζω πως μπορείς (θεωρητικά) να τα ενεργοποιήσεις σε πολλά μηχανήματα. Οι όροι χρήσης δε σε περιορίζουν; 

Εντάξει πρακτικά με τηλεφωνική ενεργοποίηση γίνεται ότι θες, αφου τους λες απλά ναι μωρε εκανα φορματ μπλα μπλα μπλα (εποχές ΧΡ είχα ξεσκίσει 2 PC στα φορματ με το ιδιο Key και όταν πλέον δε γινόταν ιντερνετικη ενεργοποιηση, επιανε η τηλεφωνική...)

αν θυμαμαι καλα το retail σε αφηνει για 2 η 3 μηχανηματα.Μετα αν το ενεργοποιησεις ξανα χανεται η πρωτη ενεργοποιηση και ζηταει κλειδι στο pc εκεινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...