Προς το περιεχόμενο

Wifi pci or usb?


tenyson123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για σας θα ηθελα να με βοηθησετε σε ενα θεμα που εχω με την WiFi κεραια που εχω και να ρωτησω αν ειναι καλυτερα να παρω pci?

 

εχω την power on WiFi dmd03 κεραια που εχει δυο μεγαλες κεραιες απο πισω των 9dbi νμζ.Μερικες φορες καθε φορα σχεδον που ανοιγω τον υπολογιστη μου κανει κατι βλακειες.Λεει περιορισμενη συνδεσιμοτητα.Αλλες φορες δεν συνδεετε καθολου ενω το βρισκει το δικτυο.Αλλες φορες δεν το βρισκει καθολου ενω απο το λαπτοπ μπαινω κανονικα με wiFi.Δεν ξερω αν φταιει ι κεραια.Εχω προσπαθησει πολλες φορες να κανω απεγκατασταση και μετα εγκατασταση αλλα παλι τα ιδια.Αν εχετε καποια λυση....

 

Επισης θα ηθελα να ρωτησω τι διαφορα εχουν οι pci καρτες απο τις USB.Εκτος του οτι η μια ειναι συνδεδεμενη απευθειας στην μητρικη και η αλλη οχι.

Θα μου προτεινατε να παρω pci η θα εχω τα ιδια προβληματα? Ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου εκανα και αλλη μια ερωτηση.σχετικα με τις αποσυνδεσεις που κανει το ιντερνετ.εχεισ καμια λυση σαυτο?

εβαλα οτε.θα δω αν συνεχιζουν τα προβληματα.

 

ας πουμε οτι αποφασιζω να βαλω pci καρτα.Βρηκα τρεις καλες.

1) http://www.skroutz.gr/s/310779/LinkSys-WMP600N.html [Linkys WMP600N]

2) http://www.skroutz.gr/s/2166775/D-Link-DWA-566.html [D-Link DWA-566]

3)http://www.skroutz.gr/s/310981/D-Link-DWA-547.html [D-Link-DWA-547]

 

ποια να προτιμησω και γιατι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εβαλα οτε.θα δω αν συνεχιζουν τα προβληματα.

Wait, ο πάροχος σου δεν έχει καμία σχέση με την σταθερότητα του τοπικού σου δικτύου. Αν το τοπικό σου δίκτυο είναι ασταθές φταίει είτε η κάρτα wifi είτε το router. Αν από την άλλη, είσαι σταθερά συνδεμένος με το router αλλά κόβεται μόνο το ίντερνετ τότε φταίει ο πάροχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wait, ο πάροχος σου δεν έχει καμία σχέση με την σταθερότητα του τοπικού σου δικτύου. Αν το τοπικό σου δίκτυο είναι ασταθές φταίει είτε η κάρτα wifi είτε το router. Αν από την άλλη, είσαι σταθερά συνδεμένος με το router αλλά κόβεται μόνο το ίντερνετ τότε φταίει ο πάροχος.

ευχαριστω πολυ για την ενημερωση.Θα το τσεκαρω και θα σου πω.Αν ειμαι συνδεδεμενος ενσυρματα και δεν εχω τα παραπανω προβληματα σημαινει οτι φταιει το wiFi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ για την ενημερωση.Θα το τσεκαρω και θα σου πω.Αν ειμαι συνδεδεμενος ενσυρματα και δεν εχω τα παραπανω προβληματα σημαινει οτι φταιει το wiFi?

Ακριβώς! Αν φταίει ο πάροχος θα πρέπει να έχεις το ίδιο πρόβλημα είτε είσαι ενσύρματα είτε με wifi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς! Αν φταίει ο πάροχος θα πρέπει να έχεις το ίδιο πρόβλημα είτε είσαι ενσύρματα είτε με wifi.

ευχαριστω για την βοηθεια σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...