Προς το περιεχόμενο

Νεα γραμμη ΟΤΕ και αυθαιρετο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν μπορουσαν να "σοβαρευτουν" πιο αργοτερα; :(

 

@poulinos

δεν μπορω να μαθω το κοστος η το οτιδηποτε αν δεν κανω αιτηση.

 αν δεν σου ζητησουν κανα παραξενο χαρτι κανε την αιτηση και κανε την παπια.αν σου ζητησουν τοτε νομιμοποιηση αυθαιρετου και μετα αιτηση και μετα σου πεφτουν και τα μαλλια απο κανα κουφο ποσο που θα ακουσεις.βλακεια να μην σου λενε το κοστος παντως να ξερεις τι σε περιμενει.γιατι στον αλλον ειπαν 4000 ευρω περιπου για 300 μετρα περιπου δεν θυμαμαι ακριβως.ειχα γραψει πιο πανω.απλα δεν ξερω τι εγινε στο τελος.

τωρα αν σοβαρευτηκαν η οχι ειναι σχετικο.παλια θα σου το γκρεμιζαν η θα σου ελεγαν δεν σου βαζουμε ουτε καν δεη κτλ.τωρα τουλαχιστον μπορεις να το νομιμοποιησεις οποτε να εισαι καλυμμενη.απλα πλεον κοιτανε να βγαζουν λεφτα αντι να γκρεμιζουν τα αυθαιρετα.μπορει να πας και μετα απο 10 μερες στον οτε και να σου πουν αλλα πραγματα.σε ενα αλλο θεμα αλλα του ελεγε ο ενας τεχνικος αλλα ο αλλος:P για ιδια ερωτηση που εκανε.δεν θυμαμαι σε ποιο θεμα εδω το συζηταγαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

για το δορυφορικο ιντερνετ τι λενε;

ειναι καλο; ταχυτητες και τετοια



για το δορυφορικο ιντερνετ τι λενε;

ειναι καλο; ταχυτητες και τετοια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το δορυφορικο ιντερνετ τι λενε;

ειναι καλο; ταχυτητες και τετοια

για το δορυφορικο ιντερνετ τι λενε;

ειναι καλο; ταχυτητες και τετοια

αν μπορεις να βαλεις adsl εννοειται adsl.αν το 3g παιζει καλα και σου φτανουν τα megabyte που δινει και δεν σουβγαινει ακριβα τοτε το 3g ειναι η δευτερη λυση.αν δεν σε καλυπτει και αυτο παμε σε δορυφορικο.συνηθως και αυτα εχουν καποια giga Που δινουν.η ταχυτητα ειναι αρκετα καλη δηλαδη καμποσα Mbit απλα εχεις μεγαλο Ping.400+ms ping αν θυμαμαι καλα.και το Ping ειναι μεγαλυτερο απο 3g.εχει ο οτε με hellas sat (το εχω δοκιμασει 2φορες με 1 ή 2 mbit (δεν θυμαμαι)συνδεση  που ειναι πιο αργο αλλα νομιζω εχει και πακετο με απεριοριστο download αλλα ειναι και ακριβο.

εχει η forthnet Με το tooway.το εχω δοκιμασει μια δυο φορες.υπαρχει συγκεκριμενος ογκος δεν ειναι απεριοριστο αλλα εχει καλη ταχυτητα download.μετα μου εχουν πει οτι εχει και η hol αλλα δεν το εχω ψαξει.η tooway που συνεργαζεται η forthnet ειναι ιταλικη εταιρεα αν θυμαμαι καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπορεις να βαλεις adsl εννοειται adsl.αν το 3g παιζει καλα και σου φτανουν τα megabyte που δινει και δεν σουβγαινει ακριβα τοτε το 3g ειναι η δευτερη λυση.αν δεν σε καλυπτει και αυτο παμε σε δορυφορικο.συνηθως και αυτα εχουν καποια giga Που δινουν.η ταχυτητα ειναι αρκετα καλη δηλαδη καμποσα Mbit απλα εχεις μεγαλο Ping.400+ms ping αν θυμαμαι καλα.και το Ping ειναι μεγαλυτερο απο 3g.εχει ο οτε με hellas sat (το εχω δοκιμασει 2φορες με 1 ή 2 mbit (δεν θυμαμαι)συνδεση  που ειναι πιο αργο αλλα νομιζω εχει και πακετο με απεριοριστο download αλλα ειναι και ακριβο.

εχει η forthnet Με το tooway.το εχω δοκιμασει μια δυο φορες.υπαρχει συγκεκριμενος ογκος δεν ειναι απεριοριστο αλλα εχει καλη ταχυτητα download.μετα μου εχουν πει οτι εχει και η hol αλλα δεν το εχω ψαξει.η tooway που συνεργαζεται η forthnet ειναι ιταλικη εταιρεα αν θυμαμαι καλα.

 

Ειδα της Forthnet αλλα με 6 GB οριο δεν με νοιζει. Η HOL δεν το εχει ακομα διαθεσημο γι'αυτο θα περιμενω.

Αν εχει 400+ms τοτε σιγουρα δεν με ενδοιαφερει διοτι παιζω online.Το 3G μου πιανει 100ms και σε download εχω 700kbps

Ακομα αναρωτιεμαι γιατι δεν βαζουν απεριοριστο 3G

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα της Forthnet αλλα με 6 GB οριο δεν με νοιζει. Η HOL δεν το εχει ακομα διαθεσημο γι'αυτο θα περιμενω.

Αν εχει 400+ms τοτε σιγουρα δεν με ενδοιαφερει διοτι παιζω online.Το 3G μου πιανει 100ms και σε download εχω 700kbps

Ακομα αναρωτιεμαι γιατι δεν βαζουν απεριοριστο 3G

το ξεχνας το Online gaming με δορυφορικο.αν εχεις 100 ms σε 3g οκ.εγω σε ενα φωτοβολταικο παρκο που επιανε ομως οριακα σημα ειχα 200+ οσο θυμαμαι.ηταν 3g αλλα λιγο οριακα οποτε ισως για αυτο το αρκετα μεγαλυτερο Ping.

απεριοριστο 3g δεν παιζει.μεγαλος κοστος πολυ traffic κτλ κτλ οποτε πρεπει να βγαλει τα σπασμενα ο Provider.αν ηταν απεριοριστο ολοι θα το ειχαν σαν backup αλλα και σαν κυρια συνδεση επειδη δεν εχεις αναγκη τον οτε ουτε τον χαλκο του και τα προβληματα του κτλ και  μετα οι παροχοι κινητης θα ηθελαν μεγαλυτερο bandwidth>υποτιθεται οτι επειδη πιανει παντου το πληρωνεις και σε αναλογη τιμη.δηλαδη ευκολη γρηγορη λυση οποτε το εκμεταλευεται και ο παροχος και το πληρωνεις παραπανω.το ιδιο και για το δορυφορικο.δεν ξερω αν υπαρχει και αλλο πακετο περα απο αυτο με τα 6giga.Hellas sat νομιζω ειναι απεριοριστο αλλα παλι μεγαλο ping και πολυ πιο ακριβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...