Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμηση PC για League of Legends


aristos90

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με καρτα γραφηκων μονο δεν θα παιζω χωρις προβληματα το λολ; Μονο αυτο το προβλημα εχω για τωρα.

ναι, lol σιγουρα θα παιζεις ανετα οσον αφορα το θεμα καρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σε παλικάρι που ζητήσατε το ταμπελάκι του τροφοδοτικού και σας έδωσε τη μητρική, προτείνετε oc; Σοβαρά; :Ρ

Φίλε μου καμιά παρεξήγηση έτσι; Δεν το γνωρίζεις το αντικείμενο και δεν υπάρχει κάτι κακό σ αυτο, μαγκιά σου όμως που ρωτάς σε τεχνολογικό φόρουμ! Θα αντιπροτείνω εγώ λοιπόν, αντί για ψύκτρα να ψάξεις για έναν μεταχειρισμένο core 2 duo ή ακόμα καλύτερα core 2 quad! Θα δεις διαφορές ακόμα και σε απλές καθημερινές εργασίες. Η 6670 όπως είπαν τα παιδιά θα σε καλύψει απόλυτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο παιχνίδι που παίζω στον υπολογιστή είναι το λολ και επειδή ο υπολογιστής μου είναι παλιός, ακόμα και στα χαμηλότερα γραφικά πέφτει κάποιες φόρες το fps κάτω από τα 30 και με κωλύει. Αυτά είναι τα χαρακτηριστικά του υπολογιστή μου.

 

attachicon.gifSystem Info.jpg

 

Τι πρέπει να αναβαθμίσω για να μπορώ να το παίζω στα φουλ γραφικά με όσο το δυνατόν λιγότερα χρήματα; Στείλτε μου και τίποτα να μου προτείνετε.

 

 

Βρισκεις εναν Q9300, Q9400, Q9550  μεταχειρισμενο στις αγγελιες με 50-60€ !!

 

Βάζεις μια 6670 1GB DDR5 κάρτα γραφικών ή μια 7750 1GB DDR5

 

Μνήμη βάζεις επάνω μεταχειρισμένη άλλα 2GB DDR2 (15€)

----------------------------------------------------------------------------------

και είσαι κομπλέ ! Σύνολο θα πληρώσεις 150€ περίπου.

 

Ο E2140 δεν θα σου κάνει δουλειά .... Είχε έρθει σπίτι ένα παλικαράκι με το ίδιο CPU και είχε είδη αναβαθμίσει κάρτα γραφικών σε GTX 640 ... Αλλά δεν τραβούσε ...

 

Αλλαξα CPU και όλα ρολόι ...

 

Το θέμα είναι πως με τους Q9300, Q9400, Q9550 θες και τροφοδοτικό ....

 

Υπάρχει και μια άλλη περίπτωση να δώσεις το σύστημα CPU-MOBO-RAM -GPU περίπου 80-90€ και να πας σε ένο σετάκι  CPU-MOBO-RAM- GPU

 

Ενα τέτοιο σετάκι θα σου πάει  240€ - 90 = 130€

 

AMD ATHLON II X4 750K

 

MSI FM2 A75 -P33

 

KINGSTON 4GB DDR3 1600Mhz

 

GIGABYTE 6670 1GB DDR5

----------------------------------------------

αυτό παίζει άνετα με το τροφοδοτικό σου !!!

 

Οποτε παω σε αυτην και ειμαι οκ;

http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/vga-kartes-grafikwn/MSI-6670-2GB-DDR3-R6670-MD2GD3-V2.htm

Την περνει το τροφοδοτικό μου;

 

 

ddr5 κάρτα όχι DDR3 ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε παλικάρι που ζητήσατε το ταμπελάκι του τροφοδοτικού και σας έδωσε τη μητρική, προτείνετε oc; Σοβαρά; :Ρ

 

Φίλε μου καμιά παρεξήγηση έτσι; Δεν το γνωρίζεις το αντικείμενο και δεν υπάρχει κάτι κακό σ αυτο, μαγκιά σου όμως που ρωτάς σε τεχνολογικό φόρουμ! Θα αντιπροτείνω εγώ λοιπόν, αντί για ψύκτρα να ψάξεις για έναν μεταχειρισμένο core 2 duo ή ακόμα καλύτερα core 2 quad! Θα δεις διαφορές ακόμα και σε απλές καθημερινές εργασίες. Η 6670 όπως είπαν τα παιδιά θα σε καλύψει απόλυτα. 

 

Δε νομίζω να εννοούσε χωρίς αλλαγή τροφοδοτικού το παιδί που πρότεινε oc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την βοηθεια σας, μαλλον θα παω στην 6670. Αν και εμαθα οτι καποιος πουλαει υπολογιστη που τον ειχε παρει 800 ευρω πριν εναν χρονο με 250 ευρω. Οταν μαθω χαρακτηριστικα θα σας ρωτησω κιωλας αν αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Τελικα θα παρω καρτα γραφικων και επειδη λετε να παρω την 6670 στο σκρουτζ διχνει διαφορες 6670 με gddr5. Ποια απο ολες να παρω και θελω να ρωτησω αν γινετε να παρω αυτην.

 

http://www.electroworld.gr/site/product.jsp?catid=10106715

 

Ρωταω γιατι θα παρω και κατι αλλα πραγματα απο το συγκεκριμενο μαγαζι,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην καρτα γραφικων που ρωτησα λεει αυτο στην περιγραφη:

 

Απαιτείται το τροφοδοτικό του συστήματος να είναι τουλάχιστον 400W.

 

Το δικο μου τροφοδοτικό ειναι 300W, δεν θα εχω προβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Power Man model: IP-P300 A13-1 300 W output

Αυτο ειναι, σας το ειχα στειλει και στην αρχη. Απο οτι εψαξα λογικα ειναι οκ γιατι δεν ηξερα οτι το τροφοδοτικο μυραζει τα βατ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Αγορασα σημερα την καρτα γραφικων MSI HD7750 1GB GDDR5 PCI-E 3.0 και την εβαλα αλλα οταν την συνδεω με την οθονη ειναι σαν να μην εχει συνδεθει. Φτεει το τροφοδοτικο λετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...