Προς το περιεχόμενο

[laptop] HEWLETT PACKARD Pavilion G6-2221ev 399€ @Mediamarkt


giorginho

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πήρα πριν κανα-δυο μήνες που το είχε ξαναβγάλει το media markt στην ίδια τιμή. Μέσα σε αυτό το διάστημα πάντως καλύτερη προσφορά από Ελλάδα σε αυτά τα χαρακτηριστικά δεν βγήκε. Τώρα και με τις άτοκες που κάνει θεωρώ πως είναι μονόδρομος.

 

Εγώ το αγόρασα την προηγούμενη χρονική περίοδο που είχε βγει η προσφορά.

Έβγαλα τα win8, έβαλα win7 για το γιο (για να παίζει lol), και kubuntu για εμένα. Έχει ένα θέμα με τη θερμοκρασία όταν παίζει παιχνίδια για αρκετή ώρα, το οποίο το έλεισα με ένα extra ανεμιστηράκι κι όλα καλά.

 

Ευχαριστώ.

Εκτος απο θεμα θερμοκρασιων σε παιχνιδια δεν ειδατε καποιο αλλο κολλημα ? πιστευω οτι με μια καλη βαση laptop θα λυθη το θεμα με την θερμοκρασια σε παιχνιδια .Βεβαια απο αξιοπιστια ειναι νωρις να το κρινουμε σε 2 μηνες,αλλα τουλαχιστον ειναι θετικο που στους 2 μηνες δουλευει απροβληματιστα,γιατι εχει δημιουργηθη μια συγχηση στο νετ με τα HP ,αλλοι λενε δεν ειχε ποτε προβλημα με HP ,αλλοι λενε ειχαν προβληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας βοηθησει κανεις. Μαζεψε σιγα σιγα λιγα λεφτα ο αδερφος μου και θελει να παρει ενα λαπτοπ , που να μπορει να παιξει και κανα παιχνιδακι.

Το συγκεκριμενο αξιζει ? Υπαρχει μηπως καμια καλυτερη προσφορα στα ιδια λεφτα πανω κατω που να μην την παρατηρησα ? Το media market σαν καταστημα τι λεει ?

 

@@ κατάστημα είναι.

Εγώ δεν ξαναψωνίζω από εκεί ποτέ των ποτών!!!

Δες και αρνητικές που τρώει και στο skroutz.Σε λίγο καιρό θα φάει και από μενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

giannisko θερμοκρασια ανεβαζει μονο στα παιχνιδια??

Εγω που το θελω μονο για χρηση Internet και για να βλεπω βιντεακια HD και γενικως ταινιες?

 

apostolispk αυτο θα το απαντηση ο attanasio και ο makedonas που το εχουν τα παιδια,εγω δεν το εχω απλα οτι διαβαζω στο νετ αναφερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@@ κατάστημα είναι.

Εγώ δεν ξαναψωνίζω από εκεί ποτέ των ποτών!!!

Δες και αρνητικές που τρώει και στο skroutz.Σε λίγο καιρό θα φάει και από μενα...

Διαβασα τις αξιολογησεις, και βλεπω οτι εχουν ενα θεμα με τα courier :P

 

Επιπλεον πηγα να κανω την παραγγελια και ειδα οτι δεν εχει τροπο πληρωμης "αντικαταβολη".

Λεω να χτυπησω κανα τηλεφωνο να μου πουν αν υπαρχει σιγουρα ετοιμοπαραδωτο και να κατεβω καμια μερα Θεσσαλονικη να το παρω μονος μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apostolispk αυτο θα το απαντηση ο attanasio και ο makedonas που το εχουν τα παιδια,εγω δεν το εχω απλα οτι διαβαζω στο νετ αναφερω.

Λοιπόν αυτή  την περίοδο ο γιος μου είναι.....διακοπές, με αποτέλεσμα να έχω εγώ στην κατοχή μου το εν λόγω laptop.

Στο σερφάρισμα δεν έχει κανένα πρόβλημα από θερμοκρασίες ακόμη και μετά από....5 ώρες.

Το μοναδικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι με την (ή τις)  κάρτα(ες) γραφικών.

Επειδή δεν είμαι και πολύ σχετικός με το αντικείμενο, είναι δυνατόν το laptop να έχει 2 κάρτες γραφικών;

Στην διαχείριση συσκευών (win7) -> Προσαρμογείς οθόνης, μου βγάζει την AMD HD 7600M κι από κάτω σαν δεύτερη την INTEL HD 4000. Μόλις απενεργοποιήσω την HD 4000 μου βγάζει ερωτηματικό στην 7600. Σ΄ένα παιχνίδι που πήγα να εγκαταστήσω για τον πιτσιρικά στα settings του παιχνιδιού μου έβγαζε μόνο την HD 4000.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο macbook μου μόνο του επιλέγει με ποιά κάρτα θα λειτουργήσει ανάλογα με την εφαρμογή και το αν χρειάζεται περισσότερη "δύναμη". Στα παιχνίδια π.χ. χρησιμοποιεί την Nvidia Geforce GT 650M αλλιώς χρησιμοποιεί την Intel HD 4000. Kαι αυτό έχει μεγάλη διαφορά στις θερμοκρασίες και αντοχή της μπαταρίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πατησα παραλαβη απο καταστημα, και μετα για τροπο πληρωμης δεν ειχε αντικαταβολη.. Τεσπα..

 

Εφόσον θα το παραλάβεις από το κατάστημα εκεί θα πληρώσεις κιόλας..η αντικαταβολή είναι μόνο για τις απoστολές.

(διορθώστε με αν κάνω λάθος)

Επεξ/σία από Kenny McCormick
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αυτή  την περίοδο ο γιος μου είναι.....διακοπές, με αποτέλεσμα να έχω εγώ στην κατοχή μου το εν λόγω laptop.

Στο σερφάρισμα δεν έχει κανένα πρόβλημα από θερμοκρασίες ακόμη και μετά από....5 ώρες.

Το μοναδικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι με την (ή τις)  κάρτα(ες) γραφικών.

Επειδή δεν είμαι και πολύ σχετικός με το αντικείμενο, είναι δυνατόν το laptop να έχει 2 κάρτες γραφικών;

Στην διαχείριση συσκευών (win7) -> Προσαρμογείς οθόνης, μου βγάζει την AMD HD 7600M κι από κάτω σαν δεύτερη την INTEL HD 4000. Μόλις απενεργοποιήσω την HD 4000 μου βγάζει ερωτηματικό στην 7600. Σ΄ένα παιχνίδι που πήγα να εγκαταστήσω για τον πιτσιρικά στα settings του παιχνιδιού μου έβγαζε μόνο την HD 4000.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Στο δικό μου που έχει την hd4000 και μια nvidia η διαχείριση γίνεται μέσα από το μενού της nvidia. Εκεί επιλέγω ποια κάρτα θα είναι διαθέσιμη ή αυτόματη επιλογή
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί εννοείς;Γιατί να μην δέχεται ssd;

 

Φυσικά και δέχεται ως αντικατάσταση του υπάρχοντος σκληρού δίσκου.Εκτός αν ρωτάς κάτι άλλο και δεν κατάλαβα.Άλλωστε στο ποστ #7 αναφέρει χρήστης ότι έβαλε ssd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...