Προς το περιεχόμενο

Dell UltraSharp 32 με Ultra HD ανάλυση 3.840 x 2.160


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά τις Asus και τη Sharp, η Dell είναι ο τρίτος κατασκευαστής οθονών που ανακοινώνει μοντέλο με την εκπληκτική ανάλυση των 3.840 x 2.160.Το Dell UltraSharp 32, είναι ένα monitor 32' ιντσών το οποίο στηρίζεται σε panel IGZO της Sharp το οποίο διαθέτει 1.07 δισ. χρώματα. Η βάση του monitor είναι πλέον αλουμίνια και όχι πλαστική όπως με τα υπόλοιπα μοντέλα της σειράς UltraSharp.

 

Όπως πάντα η Dell εξοπλίζει τη συγκεκριμένη σειρά με αρκετές θύρες και το UltraSharp 32 δεν αποτελεί εξαίρεση. Συγκεκριμένα βρίσκουμε δύο θύρες mini display (full και mini), HDMI, USB hub και ένα SD Card reader.

 

Η επιφάνεια της οθόνης διαθέτει ματ επίστρωση και πρόκειται να κυκλοφορήσει προς το τέλος της χρονιάς χωρίς ακόμα να γίνεται λόγος για την τιμή.

 

Link.png Site: engadget.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

monitor 32αρι ......  εδω με 24αρι ειμαι , και μου βγαινουν τα ματια ωρες ωρες ..... 

 

και εκτος απτα χιλιαρικα που θα κανει αυτο , θα πρεπει να δωσεις αλλα τοσα για μια αξιολογη GPU που να μπορει να το υποστιριξει 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

monitor 32αρι ......  εδω με 24αρι ειμαι , και μου βγαινουν τα ματια ωρες ωρες ..... 

 

Κι εγω πανω απο 22αρι δεν μπορω με τιποτα.Κανενα game σε 24αρι ναι αλλα μεχρι εκει......!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω ετσι ελεγα μεχρι που εβαλα μια παλια 32 τηλεοραση για πλακα σε αντικατασταση της 20ρας οθονης μου, και φυσικα δεν ξαναγυρισα πισω, αν και ειναι πολυ αργη η 32 για οθονη.

βεβαια δεν παιζω παιχνιδια ουτε δουλευω γραφικα-φωτογραφιες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκπληκτική η ανάλυση αλλα παντα αναρωτιόμουν πως μπορεί να παλεύονται τοσες ίντσες για χρήση υπολογιστή , εκτος και αν εχεις 2 μέτρα απόσταση ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

στα 2 μέτρα απόταση με 4Κ ανάλυση, δεν πρόκειται να βλέπεις τπτ :P

 

 

δες εδώ πως φαίνονται τα εικονίδια/fonts http://images.anandtech.com/doci/7120/4K%20Monitor.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα 2 μέτρα απόταση με 4Κ ανάλυση, δεν πρόκειται να βλέπεις τπτ :P

 

 

δες εδώ πως φαίνονται τα εικονίδια/fonts http://images.anandtech.com/doci/7120/4K%20Monitor.jpg

 

Ξεχνάς ότι τα W7 & W8 έχουν επιλογές για zoom;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

όχι, αν και με τα 8.1 θα γίνεται σωστή δουλειά...

 

απλά θα προτιμούσα να την χρησιμοποιώ όσο πιο λίγο γίνεται, αν όχι καθόλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...