Προς το περιεχόμενο

Dell UltraSharp 32 με Ultra HD ανάλυση 3.840 x 2.160


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν σηκωνει 4k το dvi ουτε φυσικα προκειται να αναβαθμισουν το προτυπο για να το υποστηριξουν

 

Και το HDMI αν δεν κάνω λάθος το 4Κ μέχρι 30hz σηκώνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>κι εγω ετσι ελεγα μεχρι που εβαλα μια παλια 32 τηλεοραση για πλακα σε αντικατασταση της 20ρας οθονης μου, και φυσικα δεν ξαναγυρισα πισω, αν και ειναι πολυ αργη η 32 για οθονη.</p>

<p>βεβαια δεν παιζω παιχνιδια ουτε δουλευω γραφικα-φωτογραφιες.</p>

 

Ετσι ελεγες αλλα εγω πανω απο μια ωρα σε 24αρι αρχιζω να ζαλιζομαι(σε κανονικη χρηση).Για games δεν εχω προβλημα(παιζω στην benq xl2420t).

Αναλογως για την δουλεια που χρειαζομαι εχω και την καταλληλη οθονη(για μενα καταλληλη).

Παντως πανω απο 24 δεν νομιζω να παω ποτε γιατι καταλαβαινω τον ευατο μου οτι δεν αντεχω και ζαλιζομαι οπως ειπα και παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ηρεμίστε το HDMI 2.0 θα υποστηρίζει 4K @ 60Hz :P

new monitor και new gpu όμως :P
Άρα σοφή κίνηση κατά την άποψή μου είναι να περιμένει κανείς μέχρι αυτή τη ωραία στιγμή για να αγοράσει monitor και gpu. ;-)Sent from my GT-I9100 using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα σοφή κίνηση κατά την άποψή μου είναι να περιμένει κανείς μέχρι αυτή τη ωραία στιγμή για να αγοράσει monitor και gpu. ;-)Sent from my GT-I9100 using Insomnia

 

Άμα το θές μόνο για monitor παίρνεις και τώρα αν έχεις τα γκαφρά, άμα το θες για να συνδέσεις κι άλλες συσκευές με HDMI καλό είναι να περιμένεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Άρα σοφή κίνηση κατά την άποψή μου είναι να περιμένει κανείς μέχρι αυτή τη ωραία στιγμή για να αγοράσει monitor και gpu. ;-)Sent from my GT-I9100 using Insomnia

γιατί τι διαφορά θα έχει από το να χρησιμοποιήσει το DisplayPort?

 

Άμα το θές μόνο για monitor παίρνεις και τώρα αν έχεις τα γκαφρά, άμα το θες για να συνδέσεις κι άλλες συσκευές με HDMI καλό είναι να περιμένεις.

άλλες συσκευές που θα παίζουν 1080p? ασφαλώς όχι λόγω hdmi...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ποιότητα κατασκευής των τελευταίων οθονών της DELL, είναι για κλάματα. Σε όσους ασχολούνται με το θέμα, είναι γνωστό ότι η ναυαρχίδα της DELL, η 30άρα" U3014 έχει φοβερά προβλήματα παραγωγής (cross-hatching, bleeding, περίεργο pixelation, κλπ) απαράδεκτα για μία οθόνη των 1200 ευρώ, και το ίδιο και η 27άρα" U2713HM (τα οποία πιθανώς να διορθωθούν στις revision Α02+). Αντιθέτως η Dell U2913WM είναι πολύ καλή, αλλά το ratio 21:9 μόνο για ιδιαίτερες χρήσεις. Αν ο ποιοτικός έλεγχος δεν βελτιωθεί (γιατί από κομμάτι σε κομμάτι είναι σα να παίζει κανείς ρωσική ρουλέτα), θα πάει άκλαυτη η DELL στις οθόνες... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την 2713HM εννοούσα. Εχει σοβαρά προβλήματα παραγωγής επίσης (bleeding, cross-hatching). Τώρα φαίνεται να έχουν αντιληφθεί το μαζικό πρόβλημα και αρχίζουν αντικαθιστούν τα panels ακόμα και στις επιστροφές τους μετά το κράξιμο... Παρακολουθώ εντατικά το θέμα ένα 8μηνο τώρα, μπορείτε να διαβάσετε σχετικά threads στο hardforum.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...