Προς το περιεχόμενο

Youtube 1080p κολλημα


spaka279

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα Παιδια

 

Οχι στο pc της υπογραφης μου αλλα σε ενα που χρησιμοποιω ως htpc. Οταν ανεβαζω την αναλυση στο youtube πανω απο 480p το βιντεο κολλαει.

 

Αναπαραγω κανονικα αρχει 1080π που εχω αποθηκευμενα στο pc και επισης χρησιμοποιοντας το primetube (εφαρμογη που κατεβασα απο το store Των win8) παιζουν κανονικα τα βιντεο σε HD.

 

Παιζει καμια ρυθμιση για το youtube?

 

Ευχαριστω!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ενοείς κολλάει οταν αρχίζει και το παίζει κανονικά η μεχρι να το φορτώσει και στο κανει με διάφορους browsers η καποιο συγκεκριμένο ?

 

Edit : Δοκίμασε να περάσεις παλι τον flash player και δοκίμασε και αλλο browser

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια και ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις!

 

Καταρχην δοκιμασα την εντολη του kom αλλα δε φαινεται να διορθωθηκε τιποτα.

Χρησιμοποιω Chrome αλλα δοκιμασα IE και παλι τα ιδια (σε πολυ καλυτερη αναπαραγωγη ομως και δεν του το ειχα το IE) . Η γκρι μπαρα ξεπερναει κατα πολυ την κοκκινη αρα δε νομιζω να ειναι προβλημα κατεβασματος(ειχε παει το μυαλο μου στο wifi stick μου)

 

Οση ωρα ετρεχε το βιντεο ανοιξα το task manager και ειδα στο perfomances τον amd athlon 3700+ να αγκωμαχαει στο 100%.



Εχω κατεβασμενη μια ταινια 1080p. Ενω παλι ο επεξεργαστης παιζει στο 100% το βιντεο ειναι πολυ smouth δεν κανει καθολου κολληματα.

 

Τωρα που το  παρατηρω ξανα ουτε τα 480p παιζει τελεια . τα εχει τα κολληματακια του.

 

Να κατεβασω κανα mozilla ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pIng=71ms     download=7.30mbps   upload=0.83mbps

Αυτα ειναι τα απολεσματα του speedtest.net σε αυτο το pc το οποιο περνει μεσω wifi internet απο ενα turbox στικακι των 14ευρω. Λετε να μην του ειναι αρκετη η ταχυτητα?

 

Τωρα σε λιγο θα δοκιμασω και mozilla...



Kαι mozilla το ιδιο. Τελικα καταληγω και γω οτι φταει η ταχυτητα του ιντερνετ.

 

Εκανα speedtest και στον μεσα υπολογιστη μου (αυτον της υπογραφης μου) και εβγαλε πανω κατω τα ιδια αποτελεσματα. Απλα εκεινος ειναι συνδεμενος με το router μεσω ethernet και (επρεπε να το ειχα κανει νωριτερα) δοκιμασα και τα παιζει χαλαρα τα 1080p του youtube.

 

Η σταθμη του wifi σηματος εδω ειναι 4/5. Αρα χρειαζομαι πιο γρηγορο στικακι?  Εχω αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχειπεριπτωση τα 150mbps ταχυτητα που εχει το στικακι μου να μην επαρκουν για το 1080p του youtube?

 

150mbps;To stickάκι έχει σύνδεση με οπτική ίνα;Μάλλον 150MB πακέτο ίντερνετ εννοείς.Παίζει να τα έφαγες και να μειώθηκε η ταχύτητα.Εγώ μια φορά δοκίμασα το 4G της cosmote και έβαλα να δω ένα 1080p βίντεο και μου έφαγε 20MB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι θεμα συνδεσης,ειναι οτι δε σηκωνει ο επεξεργαστης το βιντεο.

ποια καρτα γραφικων εχεις?

δοκιμασε τη τελευταια εκδοση του φλας να περασεις μπας και ενεργοποιηθει το hardware acceleration

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην silverage δε μιλαω για τετοιο στικακι ρε συ. Εννοω usb εξωτερικη καρτα δικτιου. Εδωσα και link πιο πανω.<br><br>

Τωρα οσο αφορα την καρτα μου δεν ειναι και πολυ σοι. Εχω μια παλια 6600gt αλλα παρολα αυτα παιζει παρα πολυ ωραια ταινιες που κατεβαζω "σε 1080p αρα δε νομιζω να φταει η γραφικων μου. Θα δοκιμασω το απογευμα και αυτο που ειπες για το flash player.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε με το τελαιυταιο flashplayer εγινε κατι. Συνεχιζει να πηγαινει καρεδιασμενο το video.

 

Αυτο με  hardware accelaration δεν πολυεπιασα αν πρεπει να κανω  κατι  αλλα δε νομιζω κιολας η καρτα μου να υποστιριζει τετοιο πραΓΜΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...