Προς το περιεχόμενο

Gaming Pc!


Πανούλιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατ'εμε δεν συμφερει. Μιλαω εκ πειρας με AMD συστημα και gaming (8120 + 6870) .

 

Εμ άλλο 8120 φίλε κι άλλο 6350...

 

Ο 8120 είναι Bulldozer και κατά γενική ομολογία αποτυχημένος.

 

Ο 6350 είναι Piledriver και υψηλά χρονισμένος.

 

Επίσης, άλλο 6870 κι άλλο 7970/770/760 κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμ άλλο 8120 φίλε κι άλλο 6350...

 

Ο 8120 είναι Bulldozer και κατά γενική ομολογία αποτυχημένος.

 

Ο 6350 είναι Piledriver και υψηλά χρονισμένος.

 

Επίσης, άλλο 6870 κι άλλο 7970/770/760 κτλ...

Ξερω τις διαφορες του 8120 και του 6300/6350.

 

Ακομη ξερω οτι σε καποιες περιπτωσεις ο 8120 δινει μπουκαλι στην 6870 ποσο μαλλον σε high end καρτες που λες εσυ. Σιγουρα ο 6350 θα στεκοταν πολυ πιο επαξια αλλα σε budget 500e cpu+gpu σιγουρα θα πηγενα σε ιντελ.

 

Τελως παντων δεν εχω σκοπο να πεισω κανεναν , και δεν με ενδιαφερει αλλωστε. Την αποψη μου την ειπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελως παντων δεν εχω σκοπο να πεισω κανεναν , και δεν με ενδιαφερει αλλωστε. Την αποψη μου την ειπα.

 

Μα τότε τι νόημα έχει, να απαντάμε στους ενδιαφερόμενους? Εγώ δε γράφω για πλακίτσα και για συζητησούλα. Ο άνθρωπος θα  τα πληρώσει, αυτά που προτείνουμε, συνεπώς...

 

εγω σε "gaming pc" θα εβαζα 4670 και τα ρεστα οσο καλυτερη καρτα μπορουσα! :)

 

 

ΕΣΥ κάτσε καλά, γιατί σ' όποιο θέμα έγραψες, έσπειρες τη καταστροφή. Παρόλη τη καταβαράθρωσή σου εσύ συνεχίζεις το χαβά σου... 

 

 

*** Τις τελευταίες μέρες τα trolls στα οποία απευθύνομαι, πατάνε το έρμο το ''Μου αρέσει'', σε posts μου στα οποία κοινώς τα ξεμπροστιάζω!!!

 

Α και κάνουν άπειρα edits σε μετέπειτα ψευτο-ηθικά posts τους με οσκαρική ορθογραφία, αφού καταλάβουν, ότι πιάστηκαν στη φάκα!!!

 

Τα περαιτέρω σχόλια τ' αφήνω στους αναγνώστες με στοιχειώδη κριτική ικανότητα...

 

:X

Επεξ/σία από giokou
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''ΕΣΥ κάτσε καλά, γιατί σ' όποιο θέμα έγραψες, έσπειρες τη καταστροφή. Παρόλη τη καταβαράθρωσή σου εσύ συνεχίζεις το χαβά σου..''Εγραψες giokou :-D  :-D  :-D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα τότε τι νόημα έχει, να απαντάμε στους ενδιαφερόμενους? Εγώ δε γράφω για πλακίτσα και για συζητησούλα. Ο άνθρωπος θα  τα πληρώσει, αυτά που προτείνουμε, συνεπώς...

 

 

 

ΕΣΥ κάτσε καλά, γιατί σ' όποιο θέμα έγραψες, έσπειρες τη καταστροφή. Παρόλη τη καταβαράθρωσή σου εσύ συνεχίζεις το χαβά σου...

Οπως βλεπεις αλλος προκαλει ανεφ λογου και δεν ειναι η πρωτη φορα! Ετσι επιβιωνεις μαλλον!   :)

Δεν προκειτε να σου κανω την χαρη να σε ακλουθησω,Συνεχισε!!!!

Επεξ/σία από kyriakosm
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τότε τι νόημα έχει, να απαντάμε στους ενδιαφερόμενους? Εγώ δε γράφω για πλακίτσα και για συζητησούλα. Ο άνθρωπος θα  τα πληρώσει, αυτά που προτείνουμε, συνεπώς...

 

 

Tι εννοεις? Να συνεχισω να σπαμαρω την γνωμη μου δεν εχει νοημα. Γιατι εγραψα για πλακιτσα? Αυτη την εντυπωση σου εδωσα? Ειπα 2-3 φορες σε αυτο το budget πας ιντελ . Ειναι καλυτεροι επεξεργαστες για gaming. Τελος . Το να αναμασαμε τα ιδια και τα ιδια μονο το νημα θα καταστρεψει και θα προκαλεσει συγχηνση στο φιλο που ζητησε βοηθεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδες πουθενα να λεει οτι θελει μονο Intel ή Amd συνθεση?

''Ειπα 2-3 φορες σε αυτο το budget πας ιντελ. Ειναι καλυτεροι επεξεργαστες για gaming. Τελος''

Ετσι εσυ προτεινεις σε καποιον κατι??Παρτε αυτο γιατι ειναι το καλυτερο και επειδη το ειπα εγω,τελος???Ο ενδιαφερομενος που για αυτον γινεται η συνθεση Pc,και γενικα αυτος θα πληρωσει το ολο συστημα ρωτησε για gaming pc. O giokou του εκανε μια συνθεση με amd.Αν ο ενδιαφερομενος θελει μπορει να του κανει και μια συνθεση intel με http://www.skroutz.gr/s/3404982/Intel-Core-i5-4670-Box.html μιας και δεν τον ενδιαφερει το oc οπως λεει στο 3ο σχολιο''ΚΑΘΟΛΟΥ overclocking!''Ειδες να λεει πουθενα ο ts οτι θελει μονο Intel ή μονο amd συνθεση και ο giokou να του εβγαλε αλλη συνθεση???Επισης ανεφερε στην αρχη Multitasking γιαυτο και ο giokou του προτεινε amd.

 

Και οσο για το ''Ειναι καλυτεροι επεξεργαστες για gaming. Τελος .''Ριξε μια ματια και εδω 

  Εννοειται οτι ο ενδιαφερομενος ειναι αυτος που θα παρει την τελικη αποφαση.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ενδιαφερωμενος ας δει κανα review και θα καταλαβει τι λεω.

 

Οσο για τα μονο AMD or Intel ειναι οτι να'ναι.Και ο φιλος Giokou καλα εκανε και του προτεινε 8350+760 αλλα ειπα για gaming καλυτερα να παει σε Ιντελ. Δεν προκειται να κανω κυμα τα αυτονοητα και να εξηγω το ιδιο και το ιδιο συνεχως και συνεχως

 

Οκ παιδια καλο βραδυ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προτιμώ να διαβάζω υπογραφές απο το να βλέπω Video στο tube πάντως  :P

 

Ναι μπράβο, ευθυμήσατε πάλι???

 

Κι εγώ προτιμώ να διαβάζω Spiderman...

 

Και εις ανώτερα βρε! 

 

 

:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε πάλι θα καταστρέψετε ένα θέμα με τις φανφαριές και τα ρητορικά ερωτήματά σας???

 

Άντε κάντε κανα μπάνιο και ηρεμήστε επιτέλους.

 

Εγώ έγραψα συγκεκριμένα πράγματα και μάλιστα πασιφανέστατα, ο άλλος απάντησε πάλι αλλοπρόσαλλα κι εσείς τσιμπήσατε και κατάπιατε και το αγκίστρι μαζί...

 

 

 

 

 

 

 

To openCL giokou σε όποια εφαρμογή μπαίνει (και έβαλα λίστες και λίστες με προγράμματα που υποστηρίζουν openCL σε προηγούμενο πόστ) δίνει μια τέτοια εικόνα !

 

u4z4.png

 

Κάνει ένα σύστημα με CPU των 75€ (AMD ATHLON 750K +IGP) να περνά πάνω από επεξεργαστές των 800€ .... 

 

Καλό λοιπόν θα είναι να του δίνεις και κάποια σημασία .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες με το να πετάτε τις ιδέες σας δεν με βοηθάτε όμως...Συγγνώμη αν ενοχλώ κιόλας δηλαδή :) Έχω πάντα στο νου την σύνθεση του Giokou. Να δώσω το οκ στην αγορά αυτών των components ή θα αλλάξουμε κάτι απο την σύνθεση που έδωσε στην πρώτη σελίδα ο Giokou!? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω το μονο που θα αλλαζα ειναι επεξεργαστη. Θα εβαζα εναν 4670Κ με μια μητρικη z87 (Asus Z87-K η Gigabyte Z87-HD3 η αν θελει να εξοικονομισει χρηματα να παει σε H87 chipset) και θα επερνα αυτην την 760 λογο τιμης

 

http://www.skroutz.gr/s/3540594/Gigabyte-GeForce-GTX760-2GB-WindForce-3X-OC-rev-2-0.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...