Προς το περιεχόμενο

Αντικατάσταση 8800GT σε παλιό pc


antonl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω νέα κάρτα γραφικών για αντικατάσταση της 8800GT σε pc με C2D E6600 & 4GB ram.

 

Ο μόνος λόγος που θέλω να την αλλάξω είναι ότι η κάρτα δεν έχει hdmi έξοδο, οπότε η νέα θα πρέπει να μην είναι πιο αδύναμη απ την τωρινή (και ίδια απόδοση να χει, δε με πειράζει) και να έχει hdmi.

 

Ιδέες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρήγορος, ευχαριστώ :)

 

Μήπως έχει καμιά συγκεκριμένη υλοποίηση υπόψη με έμφαση στην «ησυχία»; Ή ό,τι και να διαλέξω θα ναι το ίδιο πάνω-κάτω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε, νομίζω ότι αυτή θα είναι μια χαρά.

 

Αλλιώς πας σε passive, με 1GB VRAM, αλλά φαντάζομαι πως δεν παίζει ιδιαίτερο ρόλο η ποσότητα της VRAM σε αυτά τα «κυβικά».

 

Για GT 640 με σεβαστό σύστημα ψύξης πρέπει ν' ανέβεις κι άλλο, κι έχω την εντύπωση πως η 6670 είναι ελαφρώς καλύτερη σε επιδόσεις ούτως ή άλλως, οπότε αν δεν έχεις συγκεκριμένους λόγους να προτιμήσεις nVidia, δε βλέπω να σε συμφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά το θέμα ξέρεις ποιο είναι με αυτά τα πράγματα, ότι με λίγα ευρώ παραπάνω ανεβαίνεις σε επιδόσεις, βλ. 7750 στα ~80€.

 

Και μετά 7770 στα 95-100€, κ.ο.κ. :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω και της δυο και επειδη παιζω παιχνδια δεν ξερω ποια να βαλω

αυτην εδω εννοω Link.png Site: http://www.ebay.com/itm/141019257628?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649">1

ποια να βαλω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά το θέμα ξέρεις ποιο είναι με αυτά τα πράγματα, ότι με λίγα ευρώ παραπάνω ανεβαίνεις σε επιδόσεις, βλ. 7750 στα ~80€.

 

Και μετά 7770 στα 95-100€, κ.ο.κ. :Ρ

 

Καλά αυτό standard παίζει. Αλλά νομίζω πως θα είναι overkill. Μόνο για ταινίες και για PRO στην tv τη θέλω. Στο άλλο έχω μια GTX 670.

Άσε που αν ανέβω αρκετά θα με κόβει και ο επεξεργαστής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο πρώτο post, αλλά δεν περνάει ήχος από αυτό.

 

Βέβαια αν θυμάμαι καλά υπάρχει τρόπος να περάσεις ήχο μέσω του S/PDIF, αλλά δεν είναι τόσο εύκολο όσο ακούγεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

antonl δεν έχει έρθει και η 7730 ακόμα Ελλάδα που'ναι σε αυτά τα λεφτά και καλύτερη από 6670.

 

Από μια ματιά που ριξα είναι ελάχιστα πάνω απ την 6670 και το pre-order από amazon βγαίνει κάπου 85€ (η GDDR5 με 1GB και η GDDR3 με 2GB). Αν στοιχίζει κάπου κει, νομίζω πως είναι καλύτερα να πάω σε καμιά 7750 που ναι κι άμεσα διαθέσιμη εδώ πέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...