Προς το περιεχόμενο

Νέο iPhone ή νέα iPhone; Υπομονή ως τις 10 Σεπτεμβρίου.


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το γνωστο κ ως σπρει επαφων ειχα βαλει σε ενα 3g κ ηταν αποτελεσματικοτατο οσον αφορα το δαχτυλικο αποτυπωμα ναι αν ημουν ενας καλος χακερ -εταιρια-υπηρεσια.. Θα μπορουσα να αντιγραψω -φωτογραφισω το δαχτυλικο αποτυπωμα κ οταν πια αυτο θα εχει μπει για τα καλα στα σπιτια μας στις συσκευες μας κ οπου μπορεις να φανταστεις να αρχιςουμε να περιμενουμε απροσκλητους επισκεπτες ποτε δν ξερεις..η μπορει να ειναι κ απλα εξελιξη ξερω εγω

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετα το ανεβασμα των φωτο μας στο cloud,την αποθηκευση(στους σερβερ της Apple) των εντολων μας στο Siri για 2 χρονια,ερχεται το δακτυλικο αποτυπωμα ως κερασακι στην τουρτα.

Ειμαι πεπεισμενος οτι η κυβερνηση των ΗΠΑ σκοπιμα αφηνει την Αππλε και καθε αππλε να ανθισει για ενα λογο:δημιουργια μιας μεγαλης database με ολους μας(τουλαχιστον τους αμερικανους πολιτες).

Ποιο το νοημα του δακτυλικου αποτυπωματος οταν εχεις το pin στο ξεκλειδωμα?Τοσο βαριουνται να πατησουν 4 αριθμους?

Δεν ειμαι της συνωμοσιας η κατι παρομοιο,απλα εχουν ξεφυγει εκει στο 'merica!

Αν πας να βγαλεις διαβατηριο σημερα θα σου παρουν τα δαχτυλικα αποτυπωματα με ενα μηχανηματακι που τα φωτογραφιζει καπως...Αυτα αποθηκευονται σε database που εχουν προσβαση ολα τα κρατη του κοσμου που προκειτε να επισκευτεις...οποτε δεν νομιζω η καθε αμερικη η αυστραλια η ταιβαν να περιμενει το Iphone να για να εχει τα αποτυπωματα σου..το κανουν καθαρα για λογους μαρκετινγκ και τιποτα παραπανω..σαν ενα καινουργιο εντυπωσιακο κολπο....

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας να βγαλεις διαβατηριο σημερα θα σου παρουν τα δαχτυλικα αποτυπωματα με ενα μηχανηματακι που τα φωτογραφιζει καπως...Αυτα αποθηκευονται σε database που εχουν προσβαση ολα τα κρατη του κοσμου που προκειτε να επισκευτεις...οποτε δεν νομιζω η καθε αμερικη η αυστραλια η ταιβαν να περιμενει το Iphone να για να εχει τα αποτυπωματα σου..το κανουν καθαρα για λογους μαρκετινγκ και τιποτα παραπανω..σαν ενα καινουργιο εντυπωσιακο κολπο....

Συμφωνω απολυτα με το μαρκετινγκ,ετσι ειναι. Για την προσβαση του δακτυλικου μου αποτυπωματος απο ολες τις χωρες,δεν ξερω αρα δεν μπορω να συμμεριστω αυτο που λες. Θα αρκεστω να ακουσω απλα την πληροφορια σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο το νοημα του δακτυλικου αποτυπωματος οταν εχεις το pin στο ξεκλειδωμα?Τοσο βαριουνται να πατησουν 4 αριθμους?

Το pin άνετα μπορεί να το δει κάποιος που κοιτάει τη συσκευή καθώς ξεκλειδώνεις (πχ σε κανά μετρό ο πίσω σου). Το δαχτυλικό αποτύπωμα όμως δεν μπορεί... Εκεί βασίζειτα αυτή η ιδέα. Όχι στη βαρεμάρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι τοση ασφαλεια πια?λες και στο κινητο μου εχω τα μυστκα του κρατους....πολυ εμφαση σε αυτον τον τομεα...εδω τα βαζουμε ολα χυμα στο facebook και φοβομαστε για την ασφαλεια μας για το κινητο?

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>γιατι τοση ασφαλεια πια?λες και στο κινητο μου εχω τα μυστκα του κρατους....πολυ εμφαση σε αυτον τον τομεα...εδω τα βαζουμε ολα χυμα στο facebook και φοβομαστε για την ασφαλεια μας για το κινητο?</p>

 

Τα μηνύματα σου και τον τηλεφωνικό σου κατάλογο όμως δεν θες να τα δούνε τρίτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω iPhone 4 τόσα χρόνια και το έχω κατα ευχαριστηθεί αντίθετα όσους γνωστούς είχα με το Samsung galaxy 1 έχουν πάρει άλλη συσκευή.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Μπορει να μη δουλευει τελεια χωρίς σκάλισμα ,αλλά με ελαχιστο κόπο(άλλωστε η μεγαλύτερη ελευθερία και η θέληση για να το ψάξεις θα έπρεπε να ειναι ο βασικός λόγος που καποιος επιλέγει android) ,το παλιο Galaxy S γινεται αλλο κινητό και θα έλεγα οτι δουλευει καλύτερα και απο Iphone 4 και από αρκετα διπύρηνα android με στοκ ρομ..

Προφανώς έχω Galaxy S I9000 με την τελευταια CyanogenMod. Ακομα δεν υπάρχει κανείς λόγος να το αλλάξω ,δουλευει παντού τελεια..

 

Είμαι περίεργος να δω τι θα βγάλει η apple Και σε τι τιμές πάντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>γιατι τοση ασφαλεια πια?λες και στο κινητο μου εχω τα μυστκα του κρατους....πολυ εμφαση σε αυτον τον τομεα...εδω τα βαζουμε ολα χυμα στο facebook και φοβομαστε για την ασφαλεια μας για το κινητο?</p>

 

Ενας επαγγελματίας εχει φορτωμένο ενα Dropbox (ή κάτι αντίστοιχο), έναν password manager με όλους τους κωδικούς του, την εφαρμογη της alpha bank που παράγει PIN μιας χρήσης και αντικαθιστά εκείνα τα κομπιουτερακια, και φυσικα τα email του, τις επαφές, τα μηνύματα, το whatsapp, τις τοποθεσίες φίλων (find my friends) , κλπ. Και σε λίγο θα εχει και NFC για πληρωμές ή για να ξεκλειδώνει πόρτες, εφαρμογές για να βλέπει κάμερες στο σπίτι του ή να χειρίζεται ηλ. Συσκευές και παει λέγοντας.

 

Να συνεχίσω ή έγινε αντιληπτό το ποσά σημαντικά κουβαλάει μια συσκευουλα που την ξεχνάς εύκολα σε μια καφετέρια ή σου πέφτει απο τη βερμουδα μέσα στο μετρο ;

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...