Προς το περιεχόμενο

Νέο iPhone ή νέα iPhone; Υπομονή ως τις 10 Σεπτεμβρίου.


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από την πάντα αξιόπιστη πηγή της ιστοσελίδας All Things D, μαθαίνουμε σήμερα για την ημερομηνία της επόμενης παρουσίασης της Apple όπου και αναμένονται εξελίξεις γύρω από το iPhone.Στις 10 Σεπτεμβρίου λοιπόν η Apple αναμένεται να προχωρήσει στα αποκαλυπτήρια του επόμενου iPhone ενώ πιθανότατα η εταιρεία να προχωρήσει και στην αποκάλυψη του "φθηνού" iPhone, φωτογραφίες και πληροφορίες του οποίου διαρρέουν συνεχώς τις τελευταίες εβδομάδες.

 

Σύμφωνα με τις μέχρι σήμερα ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες, το επόμενο iPhone το οποίο μπορεί να ονομαστεί iPhone 5s, θα διαθέτει τις ίδιες διαστάσεις οθόνης (4' ιντσών) με έμφαση να έχει δοθεί στην κάμερα η οποία θα αναβαθμιστεί στα 12mp και θα αποκτήσει διπλό LED Flash. Από την παρουσία νέων τεχνικών χαρακτηριστικών που φημολογούνται με αρκετά καλές αποδείξεις, είναι η ενσωμάτωση αισθητήρα αναγνώρισης δακτυλικού αποτυπώματος. Ο συγκεκριμένος αισθητήρας αναμένεται να τοποθετηθεί κάτω στο γνωστό home button και θα ξεκλειδώνει τη συσκευή μόλις γίνει επιτυχής αναγνώριση του δακτυλικού αποτυπώματος.

 

Η παρουσίαση του νέου (ή νέων) iPhone έρχεται σε μια εποχή για την Apple κατά την οποία η εταιρεία ανακοινώνει κέρδη ρεκόρ από αυτό όμως σημειώνει πτώση μεριδίου αγοράς εξαιτίας κυρίως των φθηνών android smartphones.

 

Στην ίδια παρουσίαση αναμένεται να μάθουμε και για την τελική ημερομηνία κυκλοφορίας του iOS 7 το οποίο θα υπάρχει τόσο στις νέες όσο και στις πιο πρόσφατες συσκευές της εταιρείας (iPhone 4, 4S, 5) και στο οποίο η Apple έχει προχωρήσει σε αρκετά σημαντικές αλλαγές. Επιπλέον αναμένεται να ανακοινωθεί η τελική έκδοση του OS X Maverics 10.9.

 

Link.png Site: All Thing D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μα υπάρχει ιφον φθηνό αυτη τη στιγμη στην αγορά και το λένε ιφον4.

Γιατι φθηνο στα 200-250 δολαρια δε παιζει να δουμε.

 

Δεν έχεις και άδικο. Τιμή χαμηλότερη από του iPhone 4 και εγώ δεν πιστεύω ότι θα δούμε. Θα μπορούσε βέβαια να έχει καλύτερο hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το home button ειναι βολικό πολύ έχει ένα μειονέκτημα, αυτοί που κρατάνε τις συσκευές για παραπάνω απο χρόνο υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βρωμίσει το home button και να μην πιάνει καλά, τώρα που θα μπει και αισθητήρας δεν ξέρω τι αντοχές θα εχει στο χρόνο.

 

Έχω iPhone 4 τόσα χρόνια και το έχω κατα ευχαριστηθεί αντίθετα όσους γνωστούς είχα με το Samsung galaxy 1 έχουν πάρει άλλη συσκευή.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το home button ειναι βολικό πολύ έχει ένα μειονέκτημα, αυτοί που κρατάνε τις συσκευές για παραπάνω απο χρόνο υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βρωμίσει το home button και να μην πιάνει καλά, τώρα που θα μπει και αισθητήρας δεν ξέρω τι αντοχές θα εχει στο χρόνο.

 

Έχω iPhone 4 τόσα χρόνια και το έχω κατα ευχαριστηθεί αντίθετα όσους γνωστούς είχα με το Samsung galaxy 1 έχουν πάρει άλλη συσκευή.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Θα βγω λίγο offtopic αλλά αξίζει να απαντήσω.

Μπορείς να φτιάξεις το home button (εγώ το έκανα έχω 2 χρόνια το 4άρι) βάζεις καθαρό οινόπνευμα (όχι το μπλέ) στο μεγάλο σου δάχτυλο και πιέζεις παρατεταμένα για 10 δευτερόλεπτα το home button το οινόπνευμα εισχωρεί και όταν εξατμίζεται παίρνει και τις βρωμιές μαζί και μπαμ το home button δουλεύει σαν καινούριο, εαν δεν πιάσει σημαίνει δεν το έκανες καλά οπότε επαναλαμβάνεις την διαδικασία. Εγώ το έκανα και δουλεύει άψογα. ;)

 

Υ.Σ iphone 4 το καλύτερο, δεν το αλλάζω με τπτ και ειδικά όταν έφτιαξα το home button δεν είχα λόγο να ψάξω άλλη συσκευή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ας μην γίνει κι αυτό ένα θέμα αντιπαράθεσης Apple vs Samsung ή iOS vs Android ... 

Offtopic μηνύματα διαγράφονται άνευ άλλης προειδοποίησης. 

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να φτιάξεις το home button (εγώ το έκανα έχω 2 χρόνια το 4άρι) βάζεις καθαρό οινόπνευμα (όχι το μπλέ) στο μεγάλο σου δάχτυλο και πιέζεις παρατεταμένα για 10 δευτερόλεπτα το home button το οινόπνευμα εισχωρεί και όταν εξατμίζεται παίρνει και τις βρωμιές μαζί και μπαμ το home button δουλεύει σαν καινούριο, 

Ατσα! Οινοπνευμα με νανομηχανες!!! Ποσο η φιαλη ρε φιλε?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ πιθανον να αντικαταστησουν το ipod touch, με το νεο "φθηνο iphone" που βλεπουμε στις φωτογραφιες που διαρρεουν.

 

Εξαλλου οι πωλήσεις του πέφτουν συνεχως, ο κοσμος προτιμάει να παρει ενα οποιοδηποτε smartphone για να ακουει μουσικη ,παρα ενα ipod touch.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα το ανεβασμα των φωτο μας στο cloud,την αποθηκευση(στους σερβερ της Apple) των εντολων μας στο Siri για 2 χρονια,ερχεται το δακτυλικο αποτυπωμα ως κερασακι στην τουρτα.

Ειμαι πεπεισμενος οτι η κυβερνηση των ΗΠΑ σκοπιμα αφηνει την Αππλε και καθε αππλε να ανθισει για ενα λογο:δημιουργια μιας μεγαλης database με ολους μας(τουλαχιστον τους αμερικανους πολιτες).

Ποιο το νοημα του δακτυλικου αποτυπωματος οταν εχεις το pin στο ξεκλειδωμα?Τοσο βαριουνται να πατησουν 4 αριθμους?

Δεν ειμαι της συνωμοσιας η κατι παρομοιο,απλα εχουν ξεφυγει εκει στο 'merica!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα το ανεβασμα των φωτο μας στο cloud,την αποθηκευση(στους σερβερ της Apple) των εντολων μας στο Siri για 2 χρονια,ερχεται το δακτυλικο αποτυπωμα ως κερασακι στην τουρτα.

Ειμαι πεπεισμενος οτι η κυβερνηση των ΗΠΑ σκοπιμα αφηνει την Αππλε και καθε αππλε να ανθισει για ενα λογο:δημιουργια μιας μεγαλης database με ολους μας(τουλαχιστον τους αμερικανους πολιτες).

Ποιο το νοημα του δακτυλικου αποτυπωματος οταν εχεις το pin στο ξεκλειδωμα?Τοσο βαριουνται να πατησουν 4 αριθμους?

Δεν ειμαι της συνωμοσιας η κατι παρομοιο,απλα εχουν ξεφυγει εκει στο 'merica!

Το έχω δει σε Lenovo laptops εδω και χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε HP το έχω εγώ... Ακόμα και να αντιστοιχεί το δακτυλικο μου αποτύπωμα με την ταυτότητα μου η "'merica" τι με πειράζει εμένα;;;... :-\

 

Sent from my GT-I9100 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν εξατμίζεται παίρνει και τις βρωμιές μαζί και μπαμ το home button δουλεύει σαν καινούριο,

Υποψιάζομαι πως οι βρωμιές μένουν. Φαντάζομαι πως το οινόπνευμα εξαφανίζει / μειώνει υγρασία και λίπος που έχουν συσσωρευτεί και ετσι επαναφέρει την λειτουργία (αλλά δεν «καθαρίζει»). Προφανώς χρειάζεται ένα καθάρισμα για σωστή δουλειά, αλλά δεν φαίνεται και άσχημη ιδέα. Μόνο προσοχή για βραχυκύκλωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...