Προς το περιεχόμενο

Αγορά tablet μέχρι 300-350 ευρώ


NBestgirl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωχ...

 

Ports

USB, HDMI

 

παρήγγειλα αυτό http://www.cosmodata.gr/product/170015/

 

Το USB δεν καλύπτει;

Απλα η sd δε προεξέχει απο το tablet!

Εχω τις επιφηλαξεις μου για τα 32gb,που ειναι πολυ λιγα για τα windows8!

Καλυτερα να εδινες λιγα παραπανω για το asus vivotab smart,που ειναι και 10"!

 

http://www.bestdeals.gr/index.php?target=products&product_id=36486

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δίνεις κάτι παραπάνω να πας σε ipad 2 ?

Αυτονομία, εφαρμογές, ευχρηστία, φορητότητα, περιφερειακά... σε όλα πλεονεκτεί.



αλλιώς το tab 10.1 της samsunge

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν δίνεις κάτι παραπάνω να πας σε ipad 2 ?

Αυτονομία, εφαρμογές, ευχρηστία, φορητότητα, περιφερειακά... σε όλα πλεονεκτεί.

αλλιώς το tab 10.1 της samsunge

Πας καλα θα φυγει απο τα windows8 για να παει στο ipad2 και να δωσει και παραπανω!

Ιδιως εκει που λες εφαρμογες και περιφεριακα,πέφτει πολυ γελιο οταν το παρουσιαζεις ως πλεονέκτημα του ipad εναντι των windows8 tablet!!!:lol:

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει sd απο ότι μου είπαν "Το iconia έχει micro SD slot  και παίρνει τις SD με adaptor"

 

Πόσο maximum έξτρα χώρο μπορώ να βάλω με το sd; Επίσης έχω το σταθερό οπότε δεν έχω σκοπό να το φορτώσω... λίγο σερφάρισμα, καμία ταινία απο youtube έξω η στις διακοπές, δε το κόβω να βάζω ιδιαίτερες εφαρμογές απλά ώς εφεδρικό και εν ανάγκης τις νέες εφαρμογές τις κάνω εγκατάσταση  σε sd αν γίνεται να μην φορτώσω το δίσκο με τα windows.

 

Το Asus VivoTab Smart είναι ωραίο εμφανισιακά.. βασικά δεν έχει το άσπρο γύρο γύρο xD αλλα βλέπω είναι στα 155 ppi που λογικά πέφτει λίγο η ποιότητα εικόνας :/

Επεξ/σία από NBestgirl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει sd απο ότι μου είπαν "Το [/size]iconia[/size] [/size]έχει [/size]micro[/size] [/size]SD[/size] [/size]slot[/size] [/size] και παίρνει τις [/size]SD[/size] [/size]με [/size]adaptor[/size]"

 

Πόσο maximum έξτρα χώρο μπορώ να βάλω με το sd; Επίσης έχω το σταθερό οπότε δεν έχω σκοπό να το φορτώσω... λίγο σερφάρισμα, καμία ταινία απο youtube έξω η στις διακοπές, δε το κόβω να βάζω ιδιαίτερες εφαρμογές απλά ώς εφεδρικό και εν ανάγκης τις νέες εφαρμογές τις κάνω εγκατάσταση σε sd αν γίνεται να μην φορτώσω το δίσκο με τα windows.

Μεχρι στιγμης οι sd ειναι στα 64gb!

Οι εφαρμογες του απο το store εγκαταστουνται μονο στο C:,ολες οι υπολοιπες .exe εφαρμογες μπορεις να τις εγκαταστησεις στην sd!

Φυσικα υπάρχει διαδικασια οπου μπορεις να μεταφερεις τη τοποθεσια οπου γίνονται εγκατασταση οι εφαρμογες απο το store,αλλα δε θα το συνηστουσα γιατι καλυτερα να βρίσκονται στο C: που ειναι μόνιμος στο tablet!

Πάντως εγω θα επελεγα 64gb+,για τα windows!

 

Δε χρειαζεσαι τον adaptor,γιατι ειναι πιο καλα να αγοραζεις micro sd,που χωρανε και στα smartphones και να εχεις adaptor για sd!

 

Το Asus VivoTab Smart είναι ωραίο εμφανισιακά.. βασικά δεν έχει το άσπρο γύρο γύρο xD αλλα βλέπω είναι στα 155 ppi που λογικά πέφτει λίγο η ποιότητα εικόνας :/

Μη ψαρωνετε με τα ppi!Για 10" οθονη η hd ειναι αρκετη!Απ'εκει και περα παιζει μεγαλη συμασια η ποιοτητα του panel!Και αν δε κανω λάθος η οθονη του asus ειναι καλυτερη απο του acer!

 

http://versus.com/en/asus-vivotab-smart-vs-acer-iconia-w3

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για το Asus VivoTab Smart δυστυχώς ξεφεύγουμε αρκετά στην τιμή... οπότε αναγκαστικά μένουμε στο iconia W3... με προβλημάτισες όμως τώρα με την οθόνη :( Αρχίζω να σκέφτομαι πάλι για το Nexus 7 πρώτης γενιάς; :/

 

Το android πόσο καταναλώνει; Δηλαδή στη περίπτωση του Nexus 7 απο τα 8GB πόσο θα μείνει; Επίσης παίρνει micro sd;

 

Να τονίσω ακόμη οτι φωτογραφική - κάμερα κλπ δεν με διαφέρουν καθόλου μα καθόλου :P απλά ώς πληροφορία αυτό

 

Edit: Sorry 32 GB βλέπω είναι το Nexus 7 που έχω στο μυαλό μου

Επεξ/σία από NBestgirl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το acer πραγματι εχει χαλια οθονη και ΔΕΝ ειναι IPS!

Το χειροτερο που δε το ηξερα,ΔΕΝ εχει SSD,αλλα HDD!!!

 

Ελπιζω να μπορεις να το ακυρωσεις,να το συζητησουμε και να το ψαξουμε λιγο καλυτερα και χωρις βιαστικες κινησεις!!!

 

Το nexus 7 32gb ειναι ιδανικο!Γενικα σε android και ipad τα 32gb ειναι μακραν η καλυτερη επιλογη σε θεμα χωρητικοτητας!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τούς έστειλα.. τώρα αν με βρίσουν δε ξέρω :P

 

Απλά ήθελα να το έχω την αλλη εβδομάδα

Η βιασινη ειναι κακος συμβουλος,ιδιως για θεματα τεχνολογιας! ;)

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

XD Δίκιο έχεις... αλλα έπεσες σε περίπτωση τώρα :P

 

Μάλλον τελικά θα καταλήξω στο πρώτο, το Nexus 7, που είναι και πολύ φθηνότερο (234 ευρώ) και αργότερα που πιστεύω θα βγούν πολύ καλύτερα το αλλάζω χωρίς να κλαίω κάποιο ιδιαίτερα μεγάλο ποσό :P

Επεξ/σία από NBestgirl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...