Προς το περιεχόμενο

Αρμοδιοτητες ελεγτων στα ΜΜΜ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι ολα βουλευτης θελει να εισαι 25 και τα αλλα 40+.,

Το παιδι ηταν 18 και οχι 21, οταν λεω παιδι δεν εννοω μονο μικρος αλλα και οτι δεν εχει πιξει το μυαλο σου οταν εισαι νεος πολλα πραγματα σου φαινονται πολυ ευκολα και τα κανεις χωρις 2η σκεψη πχ μπορει να σκεφτηκε θα πηδησω στην χειροτερη θα σπασω κανα ποδι κατι που αμα εισαι 30 δεν το σκεφτεσαι ετσι.

 

Αλλα γενικα το οτι πηδηξε μου λεει οτι του εκαναν μεγαλο ψυχολογικο πολεμο και επισης ηταν μαλακας ο οδηγος που δεν σταματησε αφου τραβηξε τον μοχλο. 

Σαν να λες ότι έφταιξε ο αρχιτέκτονας που έκανε ψηλή μία πολυκατοικία γιατί ο άλλος πήδηξε από τον πέμπτο όροφο!Μάλιστα!Όσο για την ψυχολογική βία που του ασκήθηκε έχουμε κάποια διασταύρωση στοιχείων για το τι έγινε ή έτσι πετάμε λόγια του αέρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 820
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ προσωπικά έχω πατήσει κουμπί κινδύνου για να ανοίξει πόρτα τρόλλευ(μη με ρωτήσετε γιατί :P)....και δεν ανοίγει με τη μία και πηδάς έξω. Θέλει και ένα ζόρισμα. Δεν υπάρχει καμία απολύτως περίπτωση να "τους ξέφυγε" όταν δεν πρόσεχαν. Ασε που τα περισσότερα πλέον η τα έχουν αφαιρέσει, ή είναι δύσκολα προσβάσιμα (θέλουν σπάσιμο κτλ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που το ξέρεις ότι δεν υπάρχει νομικό πλαίσιο;

Όσοι δλδ. έχουν άδικο και το παραδέχονται είναι κότες, οι μάγκες πηδάνε από τα παράθυρα και τσακίζονται.

Αθάνατε Έλληνα .

 

Πουθενα δεν αναφερθηκε κατι τετοιο....Αν εχεις κατι...διαφωτησε μας !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη επειδη καποιοι στα 18 τους κανουν ακομα βλακειες και δεν εχουν ωριμασει, οι 18χρονοι γενικως καλυτερα να βρισκονται στο απυροβλητο μην τυχον και πληγωσουμε καποιον πιο ευαισθητο και κανει κατι επικινδυνο για τον ιδιο. Και αμα δεν ξερεις την κατασταση του υπεθεσε το χειροτερο (φτωχεια, βια στο σπιτι κλπ). Whatever

 

Το ποσοι κατω των 18 βεβαια εκμεταλλευονται τετοιες αποψεις για να διαπραττουν συνειδητα πλημμελημματα ας μην το συζητησουμε.

 

Αμα αραγε οι ελεγκτες προσπαθουσαν να τον κρατησουν οταν ανοιγε την πορτα για να μην το σκασει θα μετρουσε ως σωματικη βια? Οποτε παλι θα εμπλεκαν αφου δεν εχουν το δικαιωμα? Μερικες φορες δεν γλυτωνεις τους μπελαδες ο,τι και να κανεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννη φιλικα χαιρετα μας τον πλατανο αν αυτο σου εμεινε απο τοσες σελιδες.

 

 

Εσενα τι σου εμεινε ???? Οτι εχει δικαιωμα παρακταρησης με το ζορι κλπ κλπ κλπ ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί σε κάθε thread πρέπει να διαβάζουμε τα άκυρα μηνύματα σου περί ΔΥ, σοβιετίας, mercedes και διακοποδανείων; Τα έχω πετύχει σε thread του Android, σε thread με ταινίες. Πέθανε ένα παιδί 18 χρονών, που μάντεψε, ούτε ΔΥ ήταν, ούτε mercedes είχε. Κάνε μια χάρη στην κοινωνία, κλεισε το pc και χτύπα το κεφάλι σου στον τοίχο μέχρι να σπάσει. Ο τοίχος.

Άρχισαν τα νευράκια τώρα που καταλαβαίνετε ότι το ΔΥπαλληλίκι καταλήγει σε αδιέξοδο;

Κάτσε να σε κάνω ignore και εσένα μιας και είσαι επαγγελματίας flamer υπέρ συγκεκριμένων συμφερόντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρχισαν τα νευράκια τώρα που καταλαβαίνετε ότι το ΔΥπαλληλίκι καταλήγει σε αδιέξοδο;

Κάτσε να σε κάνω ignore και εσένα μιας και είσαι επαγγελματίας flamer υπέρ συγκεκριμένων συμφερόντων.

Ρε skiabox όμως σε thread που δεν ταιριάζουν καθόλου πετάς κάτι άκυρα περί σιοβετίας Δ.Υ διακοποδανείων και κάτι άλλα κουλά που δεν ταιριάζουν πουθενά.Άσε να στο πω αλλιώς.Στον υπόγειο των Η.Π.Α στις 10 το βράδυ στην Ν.Υ όπου σε καθαρίζουν για πλάκα επειδή τον χρησιμοποιούν τα χείριστα άτομα που έχουν οι μειονότητες λες αυτοί να κόβουν εισιτήριο;Και εκεί Σιοβετία είναι;Υ.Γ.Λες τώρα που έκανες των συμφορουμίτη ignore επειδή σου είπε το προφανές λες να μην φάει το μεσημέρι;Τι κουλά είναι αυτά που κάνεις και που λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

man of steel : Υπάρχουν κάποιοι που σκέφτονται τις γενεσιουργές αιτίες αυτών που συμβαίνουν , αυτό είναι όλο. Και ίσα ίσα με το ignore δείχνω ότι δεν προσπαθώ να αλλάξω τη γνώμη κάποιου, πρώτον επειδή δεν έχω χρόνο και δεύτερον επειδή όταν μιλάς με τον πιο χρεοκοπημένο κάτοικο του πλανήτη είναι σαν να μιλάς σε τοίχο(αλλιώς αν είχε κριτική σκέψη δε θα χρεοκοπούσε, δες για παράδειγμα πόσοι μορφωμένοι άνθρωποι γύρω σου εμπιστεύονται τις ζωές τους σε ανθρώπους που έχουν το 1/1000 των γνώσεών τους και δε μπορούν να διοικήσουν ούτε περίπτερο).

Όποιοι συνεχίζουν δε το flaming θα παίρνουν αυτομάτως ignore από εμένα.

Πραγματικά είναι πολύ πιο ωραίο το forum αν το απομονώσεις από τους flamers.

Συνεπώς μπαίνεις και εσύ στη λίστα φίλε μου , οπότε δεν έχει νόημα να ασχοληθείς παραπάνω με το flaming προς εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

No problem και μάλιστα είναι καλύτερα έτσι.Πάντως αν πιστεύεις ότι είμαστε η πιο χρεωκοπημένη χώρα του πλανήτη έχεις πολλές άλλες επιλογές για να ζήσεις. Κούβα Αϊτή όλη την νότιο και κεντρική Αμερική την Αφρική σχεδόν όλη την Ασία και πολλά άλλα μέρη...Θες δεν θες η Ελλάδα είναι στην elite του παγκόσμιου σκηνικού το θέμα είναι πως θα γλιτώσουμε από άτομα μίζερα όπως του λόγου σου που δεν βλέπουν τίποτα καλό σε αυτόν τόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκιαμποξ, βάλε κι εμένα, μη μείνω με το παράπονο.
Και μην ξεχάσεις να ανακοινώσεις και αυτό το συνταρακτικό γεγονός, μας έχει φάει η αγωνία για τις εξελίξεις στην ignore list σου.
 

ontopic, Τζαμπατζήδες και συγγραφείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι ισχύει στην ελλάδα, αλλά στις περισσότερες χώρες ο οποιοσδήποτε πολίτης (άρα και ο ελεγκτής εισητηρίων) έχει δικαίωμα σύλληψης, υπο ορισμένες προυποθέσεις. Δες http://en.wikipedia.org/wiki/Citizen's_arrest

 

Στην Ελλάδα:

 

Άρθρο 275: ΣΥΛΛΗΨΗ ΕΠΙ ΑΥΤΟΦΩΡΩΝ ΕΓΚΛΗΜΑΤΩΝ


  1. Προκειμένου για αυτόφωρα κακουργήματα και πλημμελήματα οι ανακριτικοί υπάλληλοι των άρθρων 33 και 34, καθώς και κάθε αστυνομικό όργανο, έχουν υποχρέωση, ενώ οποιοσδήποτε πολίτης το δικαίωμα, να συλλάβουν το δράστη, τηρώντας τις διατάξεις του Συντάγματος και του άρθρου 279 του Κώδικα για την άμεση προσαγωγή του στον εισαγγελέα.»
  2. Στα εγκλήματα που διώκονται με έγκληση δεν επιτρέπεται η σύλληψη, εκτός αν προηγουμένως υποβληθεί η έγκληση, έστω και προφορικά σ' εκείνον που έχει το δικαίωμα να συλλάβει το δράστη (άρθρ. 42 και 46).
  3. Στα αυτόφωρα κακουργήματα και πλημμελήματα ο αρμόδιος εισαγγελέας πλημμελειοδικών έχει το δικαίωμα να εκδίδει εναντίον του δράστη που διώκεται ένταλμα σύλληψής του σύμφωνα με όσα ορίζονται στα άρθρα 276 και 277.* Tο ένταλμα αυτό μπορεί ο εισαγγελέας να το ανακαλεί ή να το καταργεί.

 

Για να σας καληνυχτισω....

 

Εφ οσον δεν υπαρχει νομικο πλαισιο να μπορει να αναγκασει σε τιποτα ο ελεγκτης τον παραβατη να κανει τιποτα οτι κανει πανω παραπανο απο ενα τυπικο  ελεγχο ειναι παρανομο.Ουτε να κλεισει πορτες μπορει , ουτε να τον κατεβασει κατω και να τον κανει να περιμενει την αστυνομα ουτε τιποτα αλλο.

Εννοειτε οτι ουτε να τον αγγιξει με το μικρο του δαχτυλακι.

 

Αρα ο μονος σκοπος τους υπαρξης ειναι να πανικοβαλλουν οσους μπορουν και να κατσουν σαν κοτες για τις συνεπειες

Αν αυτο θεωρειτε ελεγχος τι να πω ???

 

Μονο για αυτο ειναι ικανοι

 

Καληνυχτα για αποψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dreamercon, καλή προσπάθεια, αλλά το να μην έχεις χτυπήσει εισιτήριο δεν είναι κακούργημα, ούτε πλημμέλημα.

Θεωρείται πταίσμα, και κανένας πολίτης δεν έχει δικαίωμα να συλλάβει τον "κακοποιό"...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...