Προς το περιεχόμενο

[κονσολες] PS4 344€ και Xbox One 430€ @Kotsovolos [ΕΛΗΞΕ]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε πειράζει θα τους πω. Είμαι υπομονετικός. ΚΑΠΟΙΑ στιγμή θα έχει PS4 στην Ελλάδα, δεν δεσμεύεται ο Κώτσος να μας δώσει κάποιο;

Κανονικα ναι, μπορουν να σου πουν οτι θα αργησει και αν θες να ακυρωσεις την προ-παραγγελια(επειδη το νοημα της προ-παραγγελιας ειναι να το παρεις νωρις).. Εμενα κατι μου λεει οτι θα το παιξουν εξυπνακηδες θα δωσουν λιγα(η καθολου) και θα ακυρωσουν τις υπολοιπες προ-παραγγελιες σε αυτη την τιμη με προφαση την ελλειψη προιοντος. Μακαρι να μη γινει αλλα το βλεπω να ερχεται.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 615
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κανονικα ναι, μπορουν να σου πουν οτι θα αργησει και αν θες να ακυρωσεις την προ-παραγγελια(επειδη το νοημα της προ-παραγγελιας ειναι να το παρεις νωρις).. Εμενα κατι μου λεει οτι θα το παιξουν εξυπνακηδες θα δωσουν λιγα(η καθολου) και θα ακυρωσουν τις υπολοιπες προ-παραγγελιες σε αυτη την τιμη με προφαση την ελλειψη προιοντος. Μακαρι να μη γινει αλλα το βλεπω να ερχεται.. :P

 

δε νομιζω οτι μπορουν να σου ακυρωσουν την παραγγελια για λογους διαθεσιμοτητας εφοσον εισαι διατεθημενος να περιμενεις οσο-οσο...

 

Το κανουν ενδεχομενως σε προϊοντα που ειναι αμφιβολο αν θα ξαναρθουν οποτε εκει παιζουν και με τη συγκαταθεση του αγοραστη που δε θελει να περιμενει επ'απειρον...

 

Δηλαδη πχ αν ηταν προσφορα για τηλεοραση στα τελευταια της (σε 1 μηνα βγαινει το νεο μοντελο πχ) τοτε θα μπορουσες να απαιτησεις "αφηστε την παραγγελια ανοικτη και οταν/αν ερθει κομματι στειλτε το μου", απλα δε θα το κανεις γιατι ξερεις οτι 90% δε θα ερθει κομματι και 10% να ερθει μπορει να αποκρυφτει ευκολα απο αυτους (πχ επιτηδες να μην ζητησουν απο την αντιπροσωπια ή να φερουν λιγα και να τα σπρωξουν αλλιως χωρις να το παρεις χαμπαρι...) οποτε δε θες και να συνεχισεις να εισαι δεσμευμενος οταν υπαρχουν εναλλακτικες εστω και σε χειροτερη τιμη...

 

Οπως ειναι κατανοητο ομως σε ενα προϊον οπως το PS4 που θα το πουλανε για τα επομενα 7 χρονια τουλαχιστον δε νοουνται τακτικες οπως η παραπανω....συνεπως, εφοσον η δικαιολογια τους για ακυρωση παραγγελιας ΔΕΝ ειναι η λαθος τιμη (και δεν προκειται να ειναι, σιγα την εκπτωση 14%) τοτε μπορεις να επιμεινεις οτι δε σε νοιαζει ας σου φερουν Οποτε εχουν κομματι, και αργα η γρηγορα θα γινει αυτο, δε μπορουν να κρυφτουν...

 

Αν επιμεινεις λοιπον, στη χειροτερη περιπτωση θα σε "παιξουν" και θα στο δωσουν 1 μηνα μετα ξερωγω οταν θα υπαρχει σε αυθονια παντου, γιατι δε τους παιρνει να καθυστερησουν να το πουλησουν στα μαγαζια οταν οι αλλοι θα το εχουν ολοι, και να χανουν πωλησεις...

 

Απλα υπομονη χρειαζεται, και να ξεκαθαριστει το τοποιο με το ποτε θα ερθουν τελικα οι κονσολες στην Ελλαδα για να δουμε και αυτη η πιθανη εξτρα αναμονη 2 εβδομαδων ή ενος μηνα πχ απο ποτε θα αρχισει να μετραει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε νομιζω οτι μπορουν να σου ακυρωσουν την παραγγελια για λογους διαθεσιμοτητας εφοσον εισαι διατεθημενος να περιμενεις οσο-οσο...

 

Το κανουν ενδεχομενως σε προϊοντα που ειναι αμφιβολο αν θα ξαναρθουν οποτε εκει παιζουν και με τη συγκαταθεση του αγοραστη που δε θελει να περιμενει επ'απειρον...

 

Δηλαδη πχ αν ηταν προσφορα για τηλεοραση στα τελευταια της (σε 1 μηνα βγαινει το νεο μοντελο πχ) τοτε θα μπορουσες να απαιτησεις "αφηστε την παραγγελια ανοικτη και οταν/αν ερθει κομματι στειλτε το μου", απλα δε θα το κανεις γιατι ξερεις οτι 90% δε θα ερθει κομματι και 10% να ερθει μπορει να αποκρυφτει ευκολα απο αυτους (πχ επιτηδες να μην ζητησουν απο την αντιπροσωπια ή να φερουν λιγα και να τα σπρωξουν αλλιως χωρις να το παρεις χαμπαρι...) οποτε δε θες και να συνεχισεις να εισαι δεσμευμενος οταν υπαρχουν εναλλακτικες εστω και σε χειροτερη τιμη...

 

Οπως ειναι κατανοητο ομως σε ενα προϊον οπως το PS4 που θα το πουλανε για τα επομενα 7 χρονια τουλαχιστον δε νοουνται τακτικες οπως η παραπανω....συνεπως, εφοσον η δικαιολογια τους για ακυρωση παραγγελιας ΔΕΝ ειναι η λαθος τιμη (και δεν προκειται να ειναι, σιγα την εκπτωση 14%) τοτε μπορεις να επιμεινεις οτι δε σε νοιαζει ας σου φερουν Οποτε εχουν κομματι, και αργα η γρηγορα θα γινει αυτο, δε μπορουν να κρυφτουν...

 

Αν επιμεινεις λοιπον, στη χειροτερη περιπτωση θα σε "παιξουν" και θα στο δωσουν 1 μηνα μετα ξερωγω οταν θα υπαρχει σε αυθονια παντου, γιατι δε τους παιρνει να καθυστερησουν να το πουλησουν στα μαγαζια οταν οι αλλοι θα το εχουν ολοι, και να χανουν πωλησεις...

 

Απλα υπομονη χρειαζεται, και να ξεκαθαριστει το τοποιο με το ποτε θα ερθουν τελικα οι κονσολες στην Ελλαδα για να δουμε και αυτη η πιθανη εξτρα αναμονη 2 εβδομαδων ή ενος μηνα πχ απο ποτε θα αρχισει να μετραει...

Εγω μαζι σου ειμαι σωστα τα λες, τι θα κανουν και ποσο μπορουμε να διεκδικησουμε την τιμη ειναι αλλο θεμα ομως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέχρι να έρθουν στην Ελλάδα και τα δύο (2014 +++) έχουν καιρό να σκεφτούν πως θα ακυρώσουν τις προ-παραγγελίες :D
Προετοιμάζουν το έδαφος μα τα απανωτά sms και μετά θα πουν "έλα καλέ κύριε πάρε ένα κουπόνι για αγορά τηλεόρασης πάνω από 1500€ μια τοστιέρα δώρο ! <μα δεν θέλω τοστιέρα :fear: , θέλω την κονσολ...> καλά, μία φρυγανιέρα δώρο !"

Επεξ/σία από gascp
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μολις τσεκαρα το account μου στο site του Κωτσοβολου και η προπαραγγελια υπαρχει ακομη κανονικα με την επισημανση που ειχε απο την αρχη "Υπο εκτελεση".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά

 

Στην αμυδρά περίπτωση που κάποιος εχει κανει προπαραγγελία με την εν λογο τιμή και ΔΕΝ θέλει την κονσολα για τον Α ή Β λόγο ας μου στείλει ενα pm.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι είχαν πάρει email οτι η παραγγελία σας θα καθυστερήσει έχει τώρα αλλάξει η κατάσταση σε υπο εξέλιξη? Αν όχι έχετε επικοινωνήσει με τηλεφωνικό κέντρο να δούμε αν θα γίνει ακύρωση ή αν θα παραλάβετε από δεύτερη παρτίδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπο εκτελεση σε εμενα... τους εστειλα κ email αυτο με την 2 παρτιδα πως βγηκε? αν επιβεβαιωθει παντως θα το ακυρωσω εγω η θα το παρω κ θα το πουλησω χριστουγεννα παντως θελω να κανω με ps4!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι μένα εξαρχής υπό εκτέλεση ήταν.Μου χουν στείλει 2 φορές sms για καθυστέρηση στις 4 και 14/9 αλλά δεν άλλαξε τίποτα στην κατάσταση της παραγγελίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Υπο εκτελεση" ειναι και εμενα του PS4....δε νομιζω οτι σημαινει κατι παντως αυτο, γιατι "υπο εκτελεση" ειναι και του xbox η παραγγελια μου που δεν εχουν πει τιποτα για ημερομηνια ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...