Προς το περιεχόμενο

[κονσολες] PS4 344€ και Xbox One 430€ @Kotsovolos [ΕΛΗΞΕ]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως έγινε απλά δέσμευση και όχι χρέωση;

Μπορείς να το ελέγξεις με την τράπεζά σου αν στο web banking δε γίνεται διάκριση (πχ Εθνική)

 

edit: τώρα είδα πως κάποιος πήρε και λογαριασμό με τη χρέωση.

 

Διαμαρτυρηθείτε παιδιά, πρώτα στο μαγαζί και αν δε βγάλετε άκρη στο συνήγορο του καταναλωτή, καταναλωτικές οργανώσεις, κλπ... αυτό είναι χοντρό, δε μιλάμε για 2-3 μέρες να το στείλουν από την αποθήκη τους να πούμε δε βαριέσαι, λεπτομέρειες. Μιλάμε για μήνες μπροστά και μάλιστα χωρίς σαφή ημερομηνία παράδοσης.

 

Δέσμευση ναι, να κάνανε αν θέλανε (ότι πχ θα βρουν λεφτά να πάρουν όταν τελικά το έχουν να το στείλουν), αλλά χρέωση ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 615
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτά μόνο στην Ελλάδα, άντε και σε καναδυο ακόμα ακοινώνητες χώρες, συμβαίνουν. Γεννήσαμε και τον δυτικό πολιτισμό κάποτε! Αλλά με εκείνους τους Έλληνες μάλλον πρόκειται για απλή συνωνυμία!

Παιδιά μην το αφήσετε έτσι. Βρίσκουν και τα κάνουν γιατί την τρώμε και δεν λέμε και κουβέντα. Αν από τους 100 π.χ. αντιδράσουν οι 10-20 και ακυρώσουν, και πάλι κερδισμένοι θα έχουν βγει. Άμεσα έσοδα χωρίς κανένα απολύτως έξοδο, και μέχρι του χρόνου έχει ο Θεός. Και άντε να κυνηγάς να παραλάβεις κάτι που θα έχεις ξοφλήσει κιόλας!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια το χρεωσαν κανονικοτατα εμενα μου ηρθε λογαριαμος με την πρωτη δόση 

 

Πάρ' τους τηλέφωνο και παίξτο τρελίτσα. 

 

Πες τους ότι δεν έχεις λάβει το προϊόν για το οποίο σε χρεώνουν κι αν μπορούν να το στείλουν σήμερα. Αν σου πουν ότι το έχουν στείλει, πες τους να σου ξαναστείλουν το αποδεικτικό.

 

έντιτ: Τώρα που το ξανασκέφτομαι, μην πάρεις τηλέφωνο. Πέρνα από κάποιο κεντρικό κατάστημα σε ώρα αιχμής και πες τους με έντονο ύφος και δυνατή φωνή ότι ήρθες να παραλάβεις το προϊόν για το οποίο ήδη 

σε χρέωσαν. Φρόντισε να έχει αρκετούς πελάτες μπροστά την ώρα που θα τα φωνάζεις αυτά.

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γιατί δεν βάλατε αντικαταβολή ?

Ήταν σίγουρο ότι από την στιγμή που δίνεις στοιχεία κάρτας σε Ελληνικό κατάστημα θα "σηκώσουν" τα χρήματα.

Ξεχάσατε τι έγινε με τις περιβόητες μνήμες πριν λίγο καιρό ?

Off topic alert !

Εμπειρία σε "γνωστό" "Πιανω-κατάστημα" (όσοι καταλάβατε καταλάβατε, έχει φάει BAN από τις προσφορές) με είχε χρεώσει σε κάρτα και έστειλε άλλο προϊόν, φυσικά το προϊόν επιστράφηκε και "Ναι κύριε θα σας τα επιστρέψουμε τα χρήματα" και έφτασα με έγγραφη αναφορά στο τμήμα της Τράπεζας που ασχολείται με παράνομες χρεώσεις για να μου επιστραφούν τα χρήματα μετά απο έξι μήνες περίπου. Όποτε τους έπαιρνα τηλέφωνο (στο "κατάστημα") μου έλεγαν ότι έγινε η πίστωση. Με δουλεύανε κανονικά δλδ.

Αυτά, sorry για το of topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ ναι μωρε. γαιτί δε βάλατε αντικαταβολή? σιγά το αστείο ποσό. τι είναι 350 ευρώ στις μέρες μας.

 

ποιο ήταν το μαγαζί που σε εμπλεξε έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Δεν νομιζω. Ολοι τις ιδιες πιθανοτητες εχουν με τον Κωτσοβολο. Αν εχεις βεβαια προχειρο καποιο παραδειγμα απο το συγκεκριμενο καταστημα που να στηριζει αυτο που λες, ευχαριστως να μας το κοινοποιησεις.

Αντιθετως, αν τυχον πεσουν ακυρα (που δεν το πολυπιστευω αλλα ας κρατησετε μια πισινη 5-10% κατ' εμε), αυτοι που εβαλαν πιστωτικη εχουν θα ηδη χρεωθει (και τοκους!) και εδω εχω κι εγω πραγματι παραδειγμα φιλου που απο το ιδιο μαγαζι μια τηλεοραση αφου περασε κανα 2μηνο χωρις να του τη στειλουν (και δεν ηταν περιπτωση προ-παραγγελιας φυσικα) την ακυρωσε και εφαγε αλλο ενα 2μηνο μεχρι να ξαναδει τα λεφτα του.

 

Εγω εχω παντως ακομα μια προταση να κανω (εκτος αυτης του Malthador)! Ζητηστε αντιγραφο απο τις αποδειξεις που εχουν ηδη κοψει (!) και κοινοποιηστε τες στη Sony (εκτος απο ΓΓΚ). Να δουμε αν θα παρει θεση και η 'μαμα' (γιατι πιστευω οτι ο Κωτσος απο την επισημη 'ελληνικη' Sony θα τα προμηθευτει... οταν τα προμηθευτει)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτοι που ηδη πληρωσανε έχουν πολύ μεγαλύτερες πιθανότητες παραλαβής απ'οσους επιλέξανε αντικαταβολη.

 

εχεις δίκιο. αυτοί που επελεξαν αντικαταβολή έχουν 5% πιθανότητα να μην παραλάβουν, και αυτοί που βάλανε κάρτα 2,5%. είναι ο 2πλάσιος κίνδυνος.

 

δε νομίζω να ακυρώσει κάτι ο κοτσοβολος. να καθηστερίσει μπορεί, αλλά όχι ακύρωση. μεγάλη αλυσίδα είναι, και ότι προσφορές βάζει ειναι απόφαση κεντρική και τεκμηριωμένη. δεν είναι στην κρίση του κυρ θύμιου. που τώρα λεει βάζω μια τιμή και μετα στην ακυρώνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέσμευση ποσού σε πιστωτική κάρτα έχω την εντύπωση πως δεν μπορεί να ξεπεράσει τις 15 ημέρες, επομένως πιθανότατα θα αναγκαστεί να σας χρεώσει νωρίτερα όσους πληρώσατε με κάρτα. Δεν ξέρω αν υπάρχει δυνατότητα η δέσμευση να ανανεώνεται με κάποιο τρόπο, όμως μάλλον δεν υπάρχει άλλος τρόπος για να κρατήσει την παραγγελία σας για τόσο καιρό αργότερα με χρέωση πιστωτικής κάρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

δε νομίζω να ακυρώσει κάτι ο κοτσοβολος. να καθηστερίσει μπορεί, αλλά όχι ακύρωση. μεγάλη αλυσίδα είναι, και ότι προσφορές βάζει ειναι απόφαση κεντρική και τεκμηριωμένη. δεν είναι στην κρίση του κυρ θύμιου. που τώρα λεει βάζω μια τιμή και μετα στην ακυρώνω...

 

Έχοντας αγοράσει προϊόντα τεχνολογίας από όλα τα μεγάλα καταστήματα και από πάρα πολλά μικρότερα, σου λέω απολύτως ειλικρινά ότι είναι μεγαλύτερη η πιθανότητα να σου παίξει πουστιά μία μεγάλη αλυσίδα με εκατοντάδες άτομα προσωπικό, παρά το τελευταίο μικρομάγαζο του χωριού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην πεταγετε και λεει ο καθενας οτι θελει απο τιν πικρα του επειδη ισως δεν προλαβε την προσφορα αυτος και τωρα λεει οτι και οι αλλοι δεν θα παραλαβουν....

 

Μιλησα με κωτσο και μου επιβεβαιωσαν  οτι η προσφορα υσχιει κανονικα και θα παραλαβουν οσοι την προλαβαν...

 

το μονο που απομενει ειναι η ανακοινωση για το ποτε θα ερθει επισημα στην Ελλαδα γιατι ο κωτσος δεν φερνει παραεισαγωγες μονος του απο οτι ξερω., αλλα μονο απο αντιπροσωπια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησα με κωτσο και μου επιβεβαιωσαν  οτι η προσφορα υσχιει κανονικα και θα παραλαβουν οσοι την προλαβαν...

 

εσύ με τι πηρες? αντικαταβολή ή κάρτα? σου κάνανε κάποια διευκρίνηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αντικαταβολη. Δεν παιζει κανενα ρολο ο τροπος πληρωμης. η παραγγελια εχει δεσμευτει στην τιμη της προσφορας.

 

 

πολλοί πάντως που χάσανε την προσφορά, βγάζουν πολύ κακία, και εδώ και σε άλλα φόρουμ να δεις τι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...