Προς το περιεχόμενο

[Καρτα γραφικών] Club 3D radeon HD7970 @Public 269€ [Εξαντληθηκε]


sir ImPeCaBlE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Έφαγα και εγώ ένα άκυρο πριν μια βδομάδα για ένα σετάκι router+ασύρματη usb. Κανονικά παραγγελία το τελευταίο κομμάτι, αλλαγή της διαθεσιμότητας σε εξαντλημένο αμέσως με την ολοκλήρωση της παραγγελίας, ένα απλό άκυρο μέσω SMS. Σε αποστολή μηνύματος δεν απάντησαν. Η πρώτη ρωγμή στο τζάμι, όχι τόσο για την ακύρωση, όσο για την αδιαφορία τους.

 

Επεξ/σία από matrixxx
spoiler
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Το εχουμε δει δεκαδες φορες το σκηνικο, τωρα σου ραγισε το τζαμι; Επειδη απλα αφορουσε εσενα; (περιεργο μου ακουγεται*add, το οτι σου συνεβει πρωτη φορα βασικα εννοω περιεργο ;) )

 

Επεξ/σία από matrixxx
spoiler
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

 

 

Το εχουμε δει δεκαδες φορες το σκηνικο, τωρα σου ραγισε το τζαμι; Επειδη απλα αφορουσε εσενα; (περιεργο μου ακουγεται*add, το οτι σου συνεβει πρωτη φορα βασικα εννοω περιεργο ;) )

Έκανα ένα απλό και ήρεμο post. Αν ήταν ότι είχα ξεκινήσει επανάσταση ή ότι έλεγα ότι θα τους κάνω αυτό και εκείνο οκ, θα καταλάβαινα το post σου. Από την στιγμή όμως που κάνω ένα απλό post δεν είναι ανάγκη ούτε να διαβάζω σπόντες ούτε χαιρέκακα σχόλια. Και ναι μετά από μια ντουζίνα παραγγελίες τώρα μου έτυχε για πρώτη φορά.

 

Επεξ/σία από matrixxx
spoiler
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

 

 

Και ναι μετά από μια ντουζίνα παραγγελίες τώρα μου έτυχε για πρώτη φορά.

Oπως λεει και ο ματριξ, τυχερος εισαι! Εγω στις πρωτες 12 ειχα 5 ακυρα και στις επομενες 12 ακομα 5, αλλες 4 παραγγελιες ηρθαν 'μερικως' παροτι καποια απο τα τεμαχια που δεν ηρθαν αργοτερα ξαναμπηκαν σε στοκ, σε μια παρελαβα ανοιγμενο και κατεστραμμενο προϊον (παροτι με διαβεβαιωσαν προφορικα πριν την αποστολη οτι προκειται για καινουργιο-σφραγισμενο), σε αλλη προϊον που δεν ειχε καμια σχεση με αυτο που ειχα παραγγειλει, ενω στην πιο προσφατη παραγγελια μου παρελαβα 1,5 μηνα μετα ενα τεμαχιο σωστο, ενα χαλασμενο κι ενα για το οποιο πληρωσα και δεν υπηρχε καν στο κουτι!!! Γενικα η εικονα που δειχνει εδω το φορουμ απο το συγκεκριμενο μαγαζι οσον αφορα τις online παραγγελιες περιπου εκει βρισκεται (καποιοι εχουν ακομα μεγαλυτερα ποσοστα 'ακυρων').

 

Επεξ/σία από matrixxx
spoiler
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

Αυτό με μερικά ολοκληρωμένη παραγγελία μου έχει τύχει και μένα, αλλά δεν είχα πρόβλημα. Μάλιστα ένα από τα προϊόντα το ξανά παρήγγειλα, έφτασε στα χέρια μου μέσω της δεύτερης παραγγελίας άμεσα και μετά από 1 μήνα με πήραν τηλέφωνο για να με ρωτήσουν αν θα παραλάμβανα και το τεμάχιο της πρώτης παραγγελίας. Από την στιγμή όμως που παρέλαβα ότι είχα ζητήσει, έστω και σε δόσεις δεν με απασχολούσε το θέμα.

Η πλάκα είναι ότι σήμερα το απόγευμα μου έσκασε mail για την ακύρωση που γράφω ποιο πάνω. Δεν με ικανοποίησε μεν η εξήγηση που μου έδωσαν, τους το εξήγησα, αλλά δεν ζήτησα τίποτα από αυτούς. Άλλωστε το μεσημέρι είχα την πρώτη εμπειρία RMA. Επέστρεψα έναν φορτιστή για li ion μπαταρίες που τα είχε κακαρώσει μέσα σε λίγες μέρες(...αλλά τον επέστρεψα με 2 μήνες καθυστέρηση, διότι βαριόμουν για έναν φορτιστή να πάω από εκεί). Ούτε μα, ούτε μου, ούτε στραβοκοίταγμα για να διαπιστώσουν αν ήμουν κάποιος απατεωνίσκος, όπως σε άλλα μαγαζιά. Απευθείας "Τι θέλετε; Το ίδιο; Πιστωτικό; Κάτι άλλο;"

 

 

Επεξ/σία από matrixxx
spoiler
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

Εξακολουθεις και εισαι 'τυχερος'! Οταν επεστρεψα το εντελως ασχετο πραμα που μου ειχαν στειλει αντι αυτου που παρηγγειλα, ειχα ζητησει απο μονος μου να μου στειλουν αυτο που παρηγγειλα (οπως οφειλαν) και καποιες μερες μετα με πηραν να με ενημερωσουν οτι εχω... πιστωτικο! Ουτε 'κατι αλλο', ουτε φυσικα τα μετρητα μου πισω (καλα εννοειται οτι τα πηρα φυσικα τα λεφτα, ειπαμε ελληνικες μαγκιες με πιστωτικα δεν περνάνε). Για τα περιστατικα με την μετεπειτα διαθεσιμοτητα μου ελεγαν "εχει περασει πλεον καιρος απο την παραγγελια σας και δε μπορουμε να σας τα στειλουμε, καντε νεα παραγγελια αν θελετε" (η τιμη ειχε πλεον αλλαξει προς τα πανω, εννοειται οταν ειχα παραγγειλει 'υπηρχαν' διαθεσιμα τεμαχια). Αν καμια φορα μου τη σπασουν αρκετα θα τους τα ζητησω μαζεμενα :)

ΥΓ. Αυτο που λες στην αρχη (για την δευτερη παραγγελια κλπ) μου εχει τυχει και σε εμενα αλλα φυσικα δε με πηραν να με ρωτησουν τι θελω να απογινει η 1η, την εστειλαν κανονικα (και ....δεν την παρελαβα κανονικα :) ).

 

 

Επεξ/σία από matrixxx
spoiler
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

Μου έτυχε με το Varta V-MAN - Φορτιστής

Στο site φαινόταν να έχουν τον φορητό φορτιστή (ή μάλλον φορητή μπαταρία). Τελικά προέκυψε μια απλή πρίζα με USB έξοδο. Στην περίπτωσή μου το διαπίστωσα λίγη ώρα αφότου είχα φύγει από το κατάστημα. Επέστρεψα, μίλησα με τον διευθυντή, με ρώτησε αν ήθελα να κοιτάξει στην αποθήκη μπας και μου βρει το προϊόν που θα έπρεπε να παραλάβω, του είπα ότι δεν υπήρχε λόγος - διότι απλά δεν περίμενα να το βρει - δόθηκε εντολή επιστροφής χρημάτων και το θέμα έληξε εκεί. Ίσως για την ώρα να με ψιλό συμπαθούν αν και η ήττα με το παραπάνω combo modem/router+usb ήταν πραγματικά μεγάλη. Άλλος θα το τράβαγε από όλες τις μεριές. Και για να εξηγούμαι όσον αφορά το τι θα μπορούσα να είχα παραλάβει και σε τι τιμή D-Link Wireless N ADSL2+ Starter kit DKT-810 - Ασύρματο router + switch 4 θυρών

 

 

Επεξ/σία από matrixxx
spoiler
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/s/436377/XFX-Radeon-HD7970-3GB-Double-Dissipation-Black-Edition.html

 

Μάλλον θα του μείνει.Ποιος θα την αγοράσει 330 ευρώ οταν με 15 ευρώ παραπάνω παίρνεις καινούργια και με καλύτερο σύστημα ψύξης?

 

Πάντως φαίνεται οτι κάποιοι παραλαμβάνουν.Και σήμερα το πρωι πετυχα διαθεσιμο ένα κομμάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

...Και σήμερα το πρωι πετυχα διαθεσιμο ένα κομμάτι.

επικοινώνησα μαζί τους. Η παραγγελία μου δε θα αποσταλεί άμεσα (ΑΝ αποσταλεί) γιατί δεν έχουν κομμάτια και θα μιλήσουν με τον προμηθευτή αν μπορεί να τους δώσει άλλα. 

 

Εγώ πάντως έχω την εξής απορία, πως είναι δυνατόν να παραγγέλνω από τους πρώτους και ενώ έχει διαθεσιμότητα να μου λενε ότι και καλά δεν έχουν κομμάτια τώρα...  Kλασική ίστορία  :-(. Δεν πειράζει όμως, αναμένω το αποτέλεσμα και δεν έχω πρόβλημα να τους βάλω μια αρνητική στο Skroutz ή ακόμη και καταγγελία.

 

O παραπανω φιλος (crmaris) ειναι ο μονος που παρηγγειλε (ο μονος που εδω δημοσια το δηλωσε τουλαχιστον) μετα το ανοιγμα του παροντος θεματος σου. (Εσυ ειπαμε παρηγγειλες πριν μερες).

 

Του ειπαν οτι δεν υπαρχει κομματι προχθες και τον ειχαν στο περιμενε συμφωνα με οσα μας ειπε. Σημερα εβγαλαν παλι "ενα κομματι"; Ας πει ο crmaris μηπως τακτοποιησαν πρωτα την δικη του παραγγελια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ουτε κι εγω εχω καταλαβει πού πώς καποιες (λιγες παντως, ελαχιστες) φορες τα public ξαναβρισκουν αποθεμα σε τεμαχια που εξαντληθηκαν (μιλαμε για 1-2 τεμαχια, οχι για νεα μαζικη παραλαβη απο προμηθευτες).

 

 

 

 

Πχ προσφατα πηρα κατι που υπεδειξα και σε φιλο και αμεσως μετα εξαντληθηκε. Το δικο μου τεμαχιο ηρθε πρακτικα κατεστραμμενο, του φιλου σε αριστη κατασταση. Δεν ειχαν αλλο να μου δωσουν αρχικα, ΔΕΝ το γυρισα πισω αρνουμενος επιστροφη χρηματων. Λιγο αργοτερα με ενημερωσαν οτι βρηκαν ενα τεμαχιο (και οτι το ελεγξαν και ηταν σε αψογη κατασταση -βεβαια το ιδιο ειχαν ισχυριστει και για το αρχικο-), το οποιο επισης δεν δεχθηκα διοτι ειχα ηδη αλλαξει το πρωτο μεσω της κατασκευαστριας (πώς τα λεω ε, τυφλα να εχει ο προεδρος του Εδεσσαϊκου!). Τελικα ειδα την ενδειξη στη σελιδα τους να αλλαζει παλι σε "περιορισμενη διαθεσιμοτητα" και μαλιστα με νεα τιμη περιπου 20% χαμηλοτερη απο αυτη που πληρωσα εγω και ο φιλος μου (κανα-δυο βδομαδες αργοτερα παλι 'εξαντληθηκε' και τελος απο τοτε). Εχω μια υποψια (τελειως αυθαιρετη), οτι μαλλον το 'ψαρεψαν' απο καποιο καταστηματακι τους στην Κυπρο το τελευταιο τεμαχιο (γιατι ειμαι πολυ σιγουρος οτι δεν ηταν επιστροφη και απολυτα σιγουρος οτι δεν εκαναν καμια νεα παραλαβη).

Εχω παρακολουθησει μεσω καλαθιου ή wish list πανω απο 30 προϊοντα που ηταν "προσωρινα εξαντλημενα" και αρκετους μηνες μετα, κανενα δεν ξαναεγινε εστω προσωρινα διαθεσιμο, εκτος απο 1-2 'λαθακια' που ξαναβγηκαν στη 'σωστη' τιμη (παντα αυξημενη προς τα πανω), για τα οποια το καταστημα δε δεχθηκε να εκτελεσει παλιες εκκρεμεις παραγγελιες στη χαμηλη τιμη, κι εγω βαρεθηκα να τους καταγγειλω (ή μαλλον τους τη φυλαω για τιποτα σημαντικο να τα βγαλω ολα μαζεμενα).

 

 

 

 

 

Το πιο λογικπ είναι οτι καποιες παραγγελιες γυρνανε πισω για διάφορους λογους. Πχ κάποιος παρηγγειλε και δε το πηρε ποτε οποτε παλι πισω στη διαθεσιμοτητα. :)

Επεξ/σία από matrixxx
spoiler
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εβαλα τα οφτοπικ μηνυματα σε σποϊλερς για να ειναι πιο ευαναγνωστο το τοπικ.

 

Παρακαλω να παραμεινουμε ολοι στο θεμα για να μην υπαρχει αποπροσανατολισμος απο το τι συμβαινει με την εκτελεση των παραγγελιων αλλα και για να μην κουραζει η κουβεντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ παράγγειλα 2 κάρτες από το κατάστημα Χανίων στις 13 του μήνα, δεν είχε βγει καμία προσφορά ακόμα στο site απλά ρώτησα για τιμή και μου είπαν ότι υπάρχουν 2 στην κεντρική αποθήκη στα 269. Παρόλα αυτά σήμερα 23-8 δεν έχω καμία απάντηση. Έχω περάσει 2 φορές, έχω πάρει τηλέφωνο κτλ. αλλά δεν ξέρει κανένας. Και εννοείται καμία απάντηση από τα κεντρικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...