Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v1


Tmark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι διαφορα εχει αυτό από το να παιζεις overpowered cards στο constructed? :D

Αυτό δεν μπορείς να το περιμένεις και επίσης θα το συναντήσεις μια στο τόσο. Όχι σε κάθε παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο constructed έφτιαξα και εγώ druid και σιχάθηκα τον εαυτό μου με τόσα mirrors που έπαιξα. Από βδομάδα έρχεται nerf, μπορει στο plague, μπορεί στο infestation, μπορεί κάπου αλλού, μπορεί και σε όλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν μπορείς να το περιμένεις και επίσης θα το συναντήσεις μια στο τόσο. Όχι σε κάθε παιχνίδι.

Αφου στο constructed παιζονται μονο οι broken/overpowered καρτες θα το συναντάς συνεχεια :D

 

Δεν νομιζω να γνιει καποιο Nerf πριν τελειωσουν τα τουρνουά. Αναμενουμε καποια ανακοινωση βεβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Priest και druid(ισως και lock)ειναι οι μεγαλοι κερδισμενοι των dk καρτων και αυτο σε σχεση με το προηγουμενο quest expansion που ηταν πισω,ειδικα ο druid.

Το προβλημα ομως ειναι που ειναι γεματο druid,η που εξακολουθουν να παιζουν pirate warrior?Τροφη για σκεψη :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PW θα παιζεται γιατι μπορει να τελειωσει ένα ματς στο 5ο γυρο. Και στο constructed o χρονος είναι χρημα. Καλο είναι να υπαρχουν και τετοια decks. Να κρατανε τις ισορροπιες εναντιον αλλων Broken decks  τυπου quest mage/rogue kaz priest κτλ.

 

Παντως δεν εχω και μεγαλη εμπιστοσυνη στην Bliz. Φοβάμαι θα νερφαρει druid και θα βγουνε στο προσκηνιο ακομη χειροτερα decks (πχ quest mage, machine gun priest)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο constructed έφτιαξα και εγώ druid και σιχάθηκα τον εαυτό μου με τόσα mirrors που έπαιξα. Από βδομάδα έρχεται nerf, μπορει στο plague, μπορεί στο infestation, μπορεί κάπου αλλού, μπορεί και σε όλα.

 

Νομίζω το Spreading Plague είναι το βασικό πρόβλημα αφού δεν υπάρχει τρόπος να αντιμετωπίσεις με 5-6 mana 3-4 1/5 taunts (πλην του Priest). Επομένως stallάρει το παιχνίδι εκεί και μετά παίζει τα jades και τα Infestations κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου στο constructed παιζονται μονο οι broken/overpowered καρτες θα το συναντάς συνεχεια :D

 

Δεν νομιζω να γνιει καποιο Nerf πριν τελειωσουν τα τουρνουά. Αναμενουμε καποια ανακοινωση βεβαια

 

Λογικά πριν το Summer Championship (Aρχές Οκτώμβρη) θα γίνει.Έτσι κι αλλιώς ο ένας κάνει ban τον δρυίδη του άλλου στα τουρνουά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.hearthpwn.com/news/3319-five-card-nerfs-coming-in-the-next-hearthstone

 

Βγήκαν τα nerfs. Innervate πολύ καλό nerf και το plague σίγουρα πιο balanced τώρα. Το ότι δεν νερφάρανε τίποτα άλλο από druid σημαίνει ότι θα είναι tier 1 για καιρό ακόμα. Το jade ήθελε nerf στο shuffle effect.

Ο λόρδος ήθελε nerf, καλώς πράξανε. Το +2 στο attack είναι ακόμα αρκετά καλό για να είναι playable. Χωρίς το +1 health τα murlocs θα αντιμετωπίζονται από κάποια παραπάνω aoe , όπως hellfire και lightning storm .

To hex δεν μου φαινόταν τόσο υπερβολικό ώστε να θέλει nerf, ειδικά σε αυτό το μέτα. Αλλά στα 4 και πάλι playable είναι από τους midrange και control shamans. Άρα μάλλον καλή αλλαγή και αυτή.

Μόνο τo nerf στο war axe με χαλάει. Οκ, ίσως ηταν λίγο υπερβολικό σε κάποια μέτα, αλλά ίσως θα μπορούσαν να το νερφάρουν με άλλο τρόπο. Τώρα στα 3 μάνα, είναι απλά χειρότερο από τα αντίστοιχα του hunter και του rogue. Πιστεύω είναι playable ακόμα αλλά θα το βλέπουμε λιγότερο συχνά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι να ναι το νερφ του warleader.Επρεπε να γινει πριν χρονια τωρα τους ηρθε?

Βεβαια δεν παραπονιεμαι τοσο λογω free dust :)

 

 

Ποιο constructed αφου και σε wild και σε casual τα ιδια χαλια ειναι.

 

Το χειροτερο βασικα ειναι οτι αυτα τα σκουπιδο deck ανεβασαν ποσο κοσμο σε Legend.

Και πως δενει το γλυκο?Με reset του ladder καθε μηνα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PW θα παιζεται γιατι μπορει να τελειωσει ένα ματς στο 5ο γυρο. Και στο constructed o χρονος είναι χρημα. Καλο είναι να υπαρχουν και τετοια decks. Να κρατανε τις ισορροπιες εναντιον αλλων Broken decks τυπου quest mage/rogue kaz priest κτλ.

 

Δεν γκρινιαζω απλα διαφωνω με το παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το druid έχει γίνει τόσο εκνευρηστικό που επιτέλους η blizzard αποφάσησε να χτυπήσει........to pirate warrior και τα murlocs που έχουν καλό matchup εναντίον του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...