Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v1


Tmark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δέν έχω twich prime αλλά αν θα το έκανα θα το έκανα για κάτι που θα άξιζε. τον Νοέμβρη έχουν special card pack και τον Ιανουάριο 2 card pack. Είμαι ανάμεσα στα δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε

 

Κάτσε ρε συ πως έπεσες από rank 15 σε rank 19?

Τα περισσότερα δεν είναι κάν απο αυτό το μήνα,απλά έχω εκεί κάτι print screens απο περίεργα πράγματα...

Αυτό το μήνα δεν έχω παίξει πάνω απο δέκα ranked games δεν έχω χρόνο.Στο τέλος του μήνα θα προσπαθήσω να ανέβω μέχρι 5 με τίποτα πειρατές , αν ακόμα παίζουν δλδ γιατί με άλλο deck θέλει άπειρο χρόνο που δεν έχω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο πάντως στην Blizzard που ενώ είδε πόσο προβληματικό είναι να έχεις κάρτες όπως Jade idol για infinite deck αποφάσησε πως το dead mans hand πρέπει να κυκλοφορίσει.

Εκεί που δεν μπορούσαμε να παίζουμε Control Decks γιατί υπήρχε το Jade Druid, τώρα δεν μπορούμε γιατί υπάρχουν 2-3 εκδοχές του Dead Mans Hand Warrior, με γίγαντες με murloc με σκατά...

Να υποθέσω στο επόμενο expansion θα έχει Skullking Geist για 2 μανα spells.(και άλλο ένα καβούρι για κάνα νέο aggro)

Kαι το Warrior δεν είναι Druid na χάνει απο aggro decks, έχει Whirlwinds,War Axe, Executes , Brawl , Fishes , Armorsmith...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε μωρε με τους αηδιες να πουμε...

να εισαι 4 μανα και να σου σκανε ultimate infestation με τους γελοιους ...

και απο την αλλη και αυτο το geist στο λαιμο μουχει κατσει απο την πρωτη μερα που ειδα αυτη την ξεφτιλοκαρτα...

να περιμενεις αμα και ποτε θα ερθει ο geist μπας και κοψεις λιγο τα golem...

κανε ενα ρημαδο nurf  να μη γινεται suffle το golem και τελος...ποσο δυσκολο ποια...

και αμα θες και για το shaman κανε ξερω γω το evolve να στοιχιζει παραπανω μανα π.χ ...

καρτες στυλ geist ειναι απαραδεκτες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν έχω χάσει game ενάντια σε Druid απο όταν βγήκε ο Geist.

Συμφωνώ όμως πως αυτό δεν είναι λύση.

Σιγά μη γεμήσουμε κάθε deck με 1 geist , 1 hungry crab , 1 golakka , 1 ooze κλπ κλπ κλπ και να ελπίζουμε να μας κάτσουν στο αντίστοιχο matchup μπας και νικήσουμε.

Nerf σε οτιδήποτε προκαλέι infinite deck,αλλιώς τα άλλα control decks den έχουν κανένα νόημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε μωρε με τους αηδιες να πουμε...

να εισαι 4 μανα και να σου σκανε ultimate infestation με τους γελοιους ...

και απο την αλλη και αυτο το geist στο λαιμο μουχει κατσει απο την πρωτη μερα που ειδα αυτη την ξεφτιλοκαρτα...

να περιμενεις αμα και ποτε θα ερθει ο geist μπας και κοψεις λιγο τα golem...

κανε ενα ρημαδο nurf  να μη γινεται suffle το golem και τελος...ποσο δυσκολο ποια...

και αμα θες και για το shaman κανε ξερω γω το evolve να στοιχιζει παραπανω μανα π.χ ...

καρτες στυλ geist ειναι απαραδεκτες...

 

μα αμα ειναι να νερφαρουν τις υπαρχουσες OP καρτες, δεν θα υπαρχει λογος να αγοραζουμε τις καινουργιες καρτες που τις κανουν counter... 

μην ξεχναμε πως το παιχνιδι βγαζει τα λεφτα του απο την ανανεωση του card pool. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Προσωπικά δεν έχω χάσει game ενάντια σε Druid απο όταν βγήκε ο Geist.

Συμφωνώ όμως πως αυτό δεν είναι λύση.

Σιγά μη γεμήσουμε κάθε deck με 1 geist , 1 hungry crab , 1 golakka , 1 ooze κλπ κλπ κλπ και να ελπίζουμε να μας κάτσουν στο αντίστοιχο matchup μπας και νικήσουμε.

Nerf σε οτιδήποτε προκαλέι infinite deck,αλλιώς τα άλλα control decks den έχουν κανένα νόημα.

Σιγα μην δεν εχεις χασει εναντια jade druid και παιζοντας geist. Πολλες φορες εχουν ramparei τοσο πολύ και τα jades είναι τοσο μεγαλα που το Geist δεν κανει τιποτα. Το εχω δει το σκηνικο και από τις δυο πλευρες :D

 

Βγηκαν και τα νερφ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα μην δεν εχεις χασει εναντια jade druid και παιζοντας geist. Πολλες φορες εχουν ramparei τοσο πολύ και τα jades είναι τοσο μεγαλα που το Geist δεν κανει τιποτα. Το εχω δει το σκηνικο και από τις δυο πλευρες :D

 

Βγηκαν και τα νερφ!

Δεν έχω χάσει ούτε ένα game.Το μεγαλύτερο ramp το έφαγα εδώ και μέχρι το γύρο που τράβηξα την photo που έκανα summon τον geist τα jade του ήταν όσο βλέπεις.

Ότι jades μεγάλα είχε έφυγαν με Dragonfire potions Χ2 , Death , o Anduin πήρε 4-5 μαζί του.

Ο Nzoth με Obsidian άλλα 2-3 , ο Anduin me hero power 3-4 + Mass Polymorph o Kazakus

EZ

IMG_0266.jpg

 

Εδώ έκατσε και νίκησα εδώ στα jades θα κολήσουμε 

 

IMG_0267.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λέω το αντίθετο,αλλά εμένα έτυχε και είχα πάντα τις απαντήσεις.Η τύχη είναι το πάν.

Έτσι όπως είναι το game νικάς με οτιδήποτε οτιδήποτε αν είσαι on curve και τυχερός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικως η αντιθεση μου με την καρτα δεν ειναι μονο

το οτι σε "υποχρεωνει" να την εχεις σε καθε κοντρολ ντεκ..

και αμα ερθει νωρις κλπ κλπ...

δεν μου αρεσει και αυτο που κανει να χαλαει τα ντεκ του αντιπαλου...

τα οποια εξαρχης δεν θα επρεπε να ειναι op .. 

απλα ας ειναι λιγο ποιο balanced αυτες η καρτες ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...