Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v1


Tmark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ακολουθαω και εγω αργα και σταθερα :P εχω ενα χιλιαρικακι και μαζευω απο αρενα...

ρανκ με το ζορι παιζω πλεον εχει καταντησει αηδια σκετη...

θελει να πεσει το nurf της αρκουδας για να στρωσει και να παιζουν περισσοτερα ντεκς μεσα...

ενω το expansion ειχε καλες καρτες καλες ιδεες κλπ στην πραξη ειχε πολλα θεματα και χαθηκε το balance...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω σταματησει εντελως το παιχνιδι εδω και 1 μηνα, καταντησε οντως πραγματικα αηδια, ολα ειναι θεμα RNG και καζινο...

 

Και σπασμενα decks ναι.. 

 

Μεχρι και το αρενα πολυ RNG..

 

Εκανε το κυκλο του το παιχνιδι πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω είχα σταματήσει αλλά ξαναξεκίνησα.Το πάν είναι να καταλάβεις πως είναι fun game.

όταν βλέπεις και τα top tier decks (που είναι καμια δεκαριά) έχουν απο 51-55% winrate τότε καταλαβαίνεις πως όλα είναι πιθανά.

Έτσι όπως είναι φτιαγμένο το game με το manacurve και το discover στοιχείο μπορείς να νικήσεις οτιδήποτε με οτιδήποτε σχεδόν αρκεί να έχεις καλό curve και στις 2-3-4 πολύ δυνατές κάρτες που θέλουν τύχη να σου κάτσει καλά.

Πόσες φορές έχεις παίξει π.χ Glyph και να σου βγάζει 1 άχρηστη secret - 1 arcane explosion - και ένα Shutter...

Και πόσες Pyroblast , Flamestrikes κλπ κλπ.

Παίξε για χαβαλέ.

Eγώ πχ έπαιζα 8 one drops στο midrange paladin και με hard mulligan τις μισές φορές δεν είχα one drop....deal with it.

Αν θές ranked κατάλαβε πως θέλει grind.Με μια γρήγορη ματιά google θέλεις 180-800 games για legend αν φυσικά δεν κάνεις πολλά missplay.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι νταξ δεν εχω τοσο θεμα με το rng κλπ ..απλα δεν εχει καλο balance αυτη τη στιγμη..

ειχαμε τον druid και τον priest π.χ σε κοντρολ.. μετα το nurf εμεινε μονο priest...

πας να παιξεις με κανα μαγο με κανα warlock η και warrior ακομα σχεδον καμια τυχη εναντια στον priest...

γενικως θελω μεγαλυτερη ποικιλια μεσα σε ντεκς που να ειναι ανταγωνιστικα μεταξυ τους...

θα μου πεις οκ υπαρχει και το wild ..αλλα εκει παλι νομιζω παραειναι χαοτικο...

κατι στο ενδιαμεσο πιστευω θα ηταν ιδανικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω σταματησει εντελως το παιχνιδι εδω και 1 μηνα, καταντησε οντως πραγματικα αηδια, ολα ειναι θεμα RNG και καζινο...

 

Και σπασμενα decks ναι..

 

Μεχρι και το αρενα πολυ RNG..

 

Εκανε το κυκλο του το παιχνιδι πιστευω.

Τα χούμε ξαναπεί αλλά ορισμένοι δεν θέλετε να τα καταλαβαιτε.

 

Κατεβασε παίξε λοιπόν αλλά καρτουλας παιχνιδα που έχουν μόνο ένα rng το card draw να δούνε πόσο καλύτερα είναι.

 

Τα βλέπω από elder scrolls και yu gi oh που παίζω.

Καλά ειδικά στο δεύτερο που μπορείς να χάσεις σε 2γυρους αν του κατσουν του άλλου οι κάρτες όλα τα λεφτά...

Μέχρι και mill deck έχει μιας και δεν υπάρχει fatigue dmg,χάνει κατευθείαν ο άλλος :)

 

Και εγώ ξεκινάω να μαζεύω gold μιας και κραφταρα ότι legend ήθελα αν και μου λείπει ο gul dan,δεν πειράζει.

Το μόνο που έχω ξενερωσει είναι με τον artha που δεν έχω ξεκλειδώσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιχνιδι που δε χανετε ποτε με νορμαλ συνθηκες και ομως το πηρε...

απο τυχη καταρχας γιατι μειναν στης 3-4 τελευταιες καρτες ο chtun και το πακετο απο elise...

και δευτερον απο velen που μου κατεβασε 40 ενεργεια σε μια γυρα...

και μετα μου λετε μια χαρα ο velen...

 

post-338868-0-32939600-1507029064_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξ το card draw δεχομαι ειναι τυχη κλπ αλλες φορες καθεται αλλες οχι..

το συγκεκριμενο game ομως δε το εχασα ουτε απο το draw ουτε απο τον anduin ...

το εχασα και για τους δυο παραπανω λογους..οι οποιοι ομως !!

δεν θα ηταν αρκετοι να μου παρει το παιχνιδι χωρις τον velen ειχα ακομα 40 ενεργεια και αυτος 20...και περιμενα chtun να τελιωσω..

και μου βγαζει vellen και παμε 2 dmg power 4 dmg μετα τον vellen 10dmg mind blast 4dmg hero power και μετα δε θυμαμαι ακριβως αλλα τεσπα εφαγα κανα 10αρικο ακομα περιπου συνολο 38 dmg εμεινα με 2 ...

anyway που θελω να καταληξω..οτι το ντεκ ειναι ηδη οτι ποιο δυνατο παιζει αυτη τι στιγμη σε control και με τον vellen γινεται σχεδον αδυνατο να κερδισεις με οποιοδηποτε αλλο control deck...

τα ιδια εχω παθει και με mage και με warlock και με warrior...

φουλ εγω 10-15 ενεργεια ο priest και να σε κατεβαζει τρενο ....

και η blizzard η κοιμισμενη ενω γνωριζει οτι μολις nurfaroun το druid θα αρχισει το ποιημα με το priest ...

τπτ στη κοσμαρα τους...

συμφωνω φυσικα μαζι σας οτι ειναι και θεμα anduin κλπ αλλα επειδη χλωμο να nurfaroun αυτον τουλαχιστον ας κανουν κατι να ριξουν

λιγο τη δυναμη αυτου του ντεκ...να μπορεις να παιξεις ανταγωνιστηκα και με αλλα control decks...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον Priest δεν θα τον αγγιξουν γιατι τοσο καιρο ηταν τελευταιος στο μετα και η γκρινια των mains του μεγαλη. θα τον αφησουν να ανεβει το pickrate του μεχρι το επομενο expansion.

ειναι ο γνωστος κυκλος balancing της Blizzard.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτή την λογική ας νερφαρουν και τον αντονιδα που είναι αναγκαίος για exodia mage.Ας τα νερφαρουν όλα να ξαναγυρίσουμε σε aggro meta..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα δεν ισχυει αυτο, ο priest χανει απο jades ευκολα, απο quest mage ειναι σχεδον απευθειας concede και με το κελεσεθ ρογκ ειναι 50-50, δεν διαφωνω στο οτι ειναι το καλυτερο ντεκ αυτη τη στιγμη, αλλα νταξ δεν ειναι ανικητο.

 

 

και για να βγαλει 40 damage o velen σημαινει οτι τον επαιξε και εζησε ή ειχε πολλες 0 μανα καρτες στο χερι, ή κατεβασμενο elemental?αν εζησε κατι κανεις λαθος, γιατι μιλαμε για late game καρτα, σε ενα ντεκ που δεν εχει καμια αλλη high cost καρτα στο ντεκ του...

 

btw η πιο σπασμενη καρτα ειναι το bonemare

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

btw η πιο σπασμενη καρτα ειναι το bonemare

 

Καθόλου σπασμένη κάρτα στο 7 mana.

 

Του Priest το Legendary είναι σπασμένο κάργα, αλλά θέλει και ένα κάρο σκόνες για να κραφτάρεις όλα αυτά τα Legendaries.

 

Για να μην μιλήσω για αυτή την καταραμένη κάρτα του Paladin: Spikeridged Steed

 

Spikeridged

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...