Προς το περιεχόμενο

Αγορά πολυμηχανήματος


alfas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Εδω και 5 χρόνια έχω αλλάξει 2 εκτυπωτές και το σκάνερ μου ζει ακόμα. Επειδή θέλω να πάρω εκτυπωτή και για να βάλω στην άκρη το σκάνερ σκέφτηκα την λύση πολυμηχανήματος.

 

Το σκάνερ θα το χρησιμοποιώ λιγότερο απο τον εκτυπωτή... Στην εκτύπωση με ενδιαφέρει να μπορώ να του βάλω μνήμη απο την φωτογραφική ή απο κινητό και ίσως να εκτυπώσω κάποια φωτογραφία. Κύρια εκτύπωση θα είναι σε μαύρο χρώμα και ψάχνω κάποιον εκτυπωτή που να μπορεί να εκτυπώνει πάνω στο CD(εχω βρεί εναν το παραθέτω πιο κάτω).

 

Αυτά που έχω κοιτάξει μέχρι τώρα  είναι τα ακόλουθα:

 

1)HP DeskJet Ink Advantage 5525 AiO - Πολυμηχάνημα

2)HP DeskJet Ink Advantage 4625 AiO - FAX
3)EPSON WORKFORCE WF-2540WF - FAX
4)EPSON EXPRESSION PREMIUM XP-600
5)CANON PIXMA MG5450
6)CANON PIXMA MG5350
7)HP OFFICEJET 4620 E-ALL-IN-ONE PRINTER

 

 

Απο τα παραπάνω κάποια μου κάνανε για την φτηνή εκτύπωση απο οτι διάβασα... άλλα μου κάνανε γιατί είχαν την ευκολία πως είχαν και φαξ...αλλα μου άρεσαν γιατί είχαν δυνατότητες συνδεσιμότητας...κτλ κτλ...

Ο 4 μου άρεσε σε αυτά που πρόσφερε αλλά δεν είδα καλές κριτικές...  Kαι είμαι ανάμεσα στης CANON τον 5-6 που οι διαφορές τους είναι απειροελάχιστες... βέβαια έχουν λίγο τσιμπημένες τιμές τα μελάνια νομίζω αλλά αν είναι να αδειάζουν νορμάλ με επαναγεμίσματα δεν νομίζω να έχω θέμα...

 

Canon όμως δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ!! Πάντα πήγαινα σε HP και θα ήθελα να μου πείτε τις εμπειρίες σας,σχετικά με την κατανάλωση και το πόσο καλά μηχανήματα είναι!! Αν έχετε και κάποιο απο τα 2 παραπάνω μοντέλα ακόμα καλύτερα...

 

 

Δεκτή κάθε άποψη σχετικά με το θέμα. Σας ευχαριστώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από 1 ώρα ειδοποιήθηκα από το camel ότι η τιμή του Canon Pixma MG6250 έπεσε στις 71,99 λίρες στο αγγλικό Amazon αλλά μπαίνοντας τώρα διαπίστωσα ότι ανέβηκε πάλι στις 89,99.

 

Κρίμα, γιατί είναι ένα μηχάνημα που θέλω να αγοράσω για τα πλεονεκτήματα και την αξιοπιστία που έχει η Canon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από 1 ώρα ειδοποιήθηκα από το camel ότι η τιμή του Canon Pixma MG6250 έπεσε στις 71,99 λίρες στο αγγλικό Amazon αλλά μπαίνοντας τώρα διαπίστωσα ότι ανέβηκε πάλι στις 89,99.

 

Κρίμα, γιατί είναι ένα μηχάνημα που θέλω να αγοράσω για τα πλεονεκτήματα και την αξιοπιστία που έχει η Canon.

Αυτός είναι αρκετά πιο ακριβός εδω... 150+ ευρώ. Καλή τιμή αλλά οι ξεφτιλισμένοι εχουν τα μεφταφορικά πλέον στο aamzon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Canon πολυμηχανημα εχω εδω και 6 χρονια και μολις φετος που εβγαλε ενα προβλημ με τη τροφοδοσια του χαρτιου. Πρεπει να δινω ενα ενα φυλλο, για να μην τραβαει δευτερο και κολλαει.

Μελανια ακριβα, αλλα επαναγεμιζει φτηνα.

Ψαχνομαι να παρω πλεον καινουργιο αν δεν μπορεσω να λυσω το θεμα ...θα επελεγα ανετα canon, αλλα πλεον βασικη μου παραμετρος θα ειναι η τιμη. Φτηνο κοστος μελανιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Canon πολυμηχανημα εχω εδω και 6 χρονια και μολις φετος που εβγαλε ενα προβλημ με τη τροφοδοσια του χαρτιου. Πρεπει να δινω ενα ενα φυλλο, για να μην τραβαει δευτερο και κολλαει.

Μελανια ακριβα, αλλα επαναγεμιζει φτηνα.

Ψαχνομαι να παρω πλεον καινουργιο αν δεν μπορεσω να λυσω το θεμα ...θα επελεγα ανετα canon, αλλα πλεον βασικη μου παραμετρος θα ειναι η τιμη. Φτηνο κοστος μελανιων.

 

 

Τα μελάνια τα χρησιμοποιεί ή τα καταπίνει... γιατί σκέφτομαι τον CANON PIXMA MG5450

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την χρήση που του έκανες εννοω... για παράδειγμα τόσο καιρό είχα hp ακόμα και ασπρόμαυρα που εκτύπωνα κάθε 2 βδομάδες ήθελα μελάνι(και εκτυπωνα στο οικονομικό)... και εκτύπωνα αιτήσεις ή λίγες σημειώσεις σχολής...Απλά πράγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...