Προς το περιεχόμενο

Aναστέλλεται η έκδοση του περιοδικού Κόμιξ,


Cossutius.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 441
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το πρόσφατο τεύχος Μικυ Μαους του Αυγούστου νομίζω , αυτό με την αρχαία Ελλάδα , είχε 1,5€ πάντως . 

Δεν ξέρω αν ήταν χαμηλό λόγω τελευταίου , αλλά αν όλα τα προηγούμενα έκαναν τόσο , προσιτό μου φαίνεται .

 

Προσωπικά είμαι φαν του ΚΟΜΙΞ  .

Ωστόσο και λόγω κόστους αλλά και λόγω ιστοριών , σταμάτησα να το παίρνω , παρα μονο ευκαιριακά , πχ 1 στο εξαμηνο .

 

Ειμαι φαν του θειου Καρλ και του Ντον Ρόσσα .

 

Πιστευω μετα τον Βιο και Πολιτεία ανέβηκε πολυ ο πήχης για εμένα ( μια πραγματικά πολυ όμορφη δουλειά ) , και το οτι πανω κάτω έχουν δημοσιεύσει όλες σχεδόν τις ιστορίες του Καρλ , προσωπικά με έκανε να σταματήσω να το αγοράζω .

 

Οι σύγχρονες ιστορίες δεν με συγκινουν τόσο σχεδιαστικά όσο και σεναριακά .

 

Αντιθέτως στις άλλες δεν ήθελα να σταματήσω ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και άρχισα να παίρνω παλιά μικυ μαους για την συλλογή μου.. τουλάχιστον παλιά τεύχη θα κυκλοφορούν?

βρήκα ψιλικαντζίδικο που έχει τεύχη παλιά στην Χαλκιδική

αν κάποιος ξέρει μαγαζί που μπορείς να βρεις παλιά τεύχη ας πει

όλα 1.5 ευρώ έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Περιοδικό που απευθυνόταν σε κάθε ηλικία, είτε σε 10χρονα, είτε σε 80χρονους με μυαλό 10χρονων

 

Τι να κάνουμε μάγκες δεν γίνεται να μου έχεις 50 περιοδικά (μεγάλο μίκυ,μίκυ μάους,κλασσικά,κόμιξ συλλεκτικό,αλμάνκο,σούπερ γκούφυ κτλπ).

Παρεμπιπτόντως παραξενεύτηκα όταν είδα πως στο τεύχος ΚΟΜΙΞ 303 Σεπτεμβρίου-Τα λάφυρα του πειρατή- δεν είχε αναρτήσει τίποτα για τον επόμενο μήνα αλλά που να φανταζόμουν...

Οι ιστορίες πάντως χειροτέρευαν χρόνο με τον χρόνο και εκτός των άλλων ο rosa είχε σταματήσει να γράφει καινούριες.

 

*Οι γνωστοί φραγκοφονιάδες ας σπεύσουν να πάνε σε παλαιοπωλεία και να αγοράσουν όλα τα προηγούμενα τεύχη για να τα μοσχοπουλήσουν τα επόμενα 30-40 χρόνια αν δεν έχουν ψοφήσει βεβαίως βεβαίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αγόραζα Κόμιξ και Ντόναλντ μέχρι και... σήμερα. Έχω πάρα πολλά. Είμαι 26 χρονών με μυαλό 26 χρονου. Ελπίζω να αναλάβει άλλος εκδοτικός οίκος τα δικαιώματα και να τα ξαναδούμε σύντομα στα περίπτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγοραζα απο πολυ παλια, ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ μαλιστα ο πατερας μου μου ειχε δωσει τη δικη του συλλογη (την οποια η μητερα μου μια ομορφη πρωια αποφασισε οτι αφου μεγαλωσα και εφυγα απο το σπιτι επρεπε να την δωσει στα παιδακια της γειτονιας :mad:  :cry: ), αργοτερα αρχιζα να αγοραζω και το ΚΟΜΙΞ, μετα αγοραζα μονο για την κορη μου (που ειναι ακομα μικρη, με ποιο πολυ εμφαση στη "σειρα" με τη ΜΙΝΙ) ομως τα τελευταια 2 χρονια επαψα να αγοραζω.....ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ....και αυτο οχι λογω της οικονομικης κρισης αλλα γιατι η ποιοτητα του περιοδικου (ΚΟΜΙΞ, για τα υπολοιπα δεν το συζητω.....ακομα πιο κατω) ειχε πεσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, με πρωτη απο ολα την "ποιοτητα" των ιστοριων.....

 

Πραγματικα στο διαβασμα αυτης της ειδησης στεναχωρηθηκα, ομως οπως και τοσα αλλα με την παροδο του χρονου θα ξεχαστουν...αυτο που δεν θα ξεχαστει ποτε θα ειναι ο "βιασμος" της "παιδικης" μας μεριας με μια τετοια αποφαση απο τον υιο κυριο(?) τερζοπουλο!!!!!!!!! που αντι να κλεισει ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ πιο ζημιογονα περιοδικα, πχ αλμανακο, και να κατεβασει τις ΥΠΕΡΤΙΜΗΜΕΝΕΣ τιμες ΣΕ αλλες εκδοσεις πχ Τα Μεγάλα Σήριαλ ή στα "δεμενα" οπως οι "οι ΕΠΙΓΟΝΟΙ" αποφασισε να ΤΑ σταματησει ολα μαζι.......Δηλαδη θα τον χαλαγε να συνεχιζε ΜΟΝΟ με το ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ, ΚΛΑΣΣΙΚΑ και το ΚΟΜΙΞ και αφου ορθοποδουσε (αληθεια ακομα δεν εχω καταλαβει γιατι κλεινει γιατι την ελλειψη ρευστου ΔΕΝ ΤΗ ΠΙΣΤΕΥΩ......) να ξανα κυκλοφορουσε τις "ειδικες" εκδοσεις.....  

 

Πριν απο λιγο και με αφορμη την ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ειδηση "(ευχαριστω TS) βγηκα και αγορασα το τελευταιο τευχος του ΚΟΜΙΞ, το μονο που μπορω να σκεφτω τελικα μετα απο ολα αυτα ειναι ενα ΑΙ ΣΤΟ Δ....... ΥΙΕ ΤΕΡΖΟΠΟΥΛΕ!!!! αφου ησουν αχρηστος και δεν μπορουσες να διαχειριστεις μια εταιρεια με εκδοσεις της παιδικοτητας μας μη μας κοροιδευεις και μας υποτιμας με το αναξιο λογου σημειωμα σου στο τελευταιο τευχος!!!!

 

Ελπιζω σε εξαγορα απο αλλη εταιρεια του χωρου και ΑΜΕΣΗ ΕΠΑΝΕΚΔΟΣΗ-ΣΥΝΕΧΙΣΗ των ηδη υπαρχουσων!!!!! 

Επεξ/σία από spinemm
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κριμα, καθε βραδυ πρωτου παω για υπνο διαβαζα και ενα Μικυ Μαους ή Ντοναλντ ή Κομιξ μεχρι τα 14.
Το καλοκαιρι δε, οταν πηγαινα στο χωριο μου, γεμιζα την μιση βαλιτσα με Μικυ Μαους.

Καποια στιγμη αρχισαν να χαλανε σε ποιοτητα γραφης και πλοκης οποτε τα βαρεθηκα δυστυχως.

Εdit: Aγαπημενη ιστορια, ειναι "Τα πρωτα μεταλλια" απο το τευχος 126 του Kομιξ
και το μονο που εχω κρατησει μεχρι και σημερα.

ClKdLYXl.jpg?1

 

Επεξ/σία από sistah
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως πολυ κριμα  :fear: :mad:  δυστυχως η κριση εκανε πολλους να σταματησουν τα χομπυ τους. Για οποιον του λειπουν τευχη ας μου στειλει πμ, εχω απο το τευχος 1 ως το 200 (σε πμ)

 

 

μην κανεις τη μαλακια και πουλησεις τα πρωτα τευχη. απο οτι ξερω, εχουν μεγαλη συλλεκτικη αξια. για ψαξτο λιγο και δες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι δικοι μου με το ζόρι με απεξαρτησαν στα 14.αλλα ακομα εχω 3 κουτες απο μικυ μαους και κομιξ που τα προστατευω με τη ζωη μου.δεν ξερετε ποσες φορες προσπαθησε να τα ξεφορτωθει η μανα μου.

 

κριμα πολυ κριμα που τα κλεινουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξενερωσα

 

Εχω ολη την συλλογη Κομιξ εκτος απο 5-6 της τελευταιας τριετιας τα οποια θα παω να παρω απο τον εκδοτικο οσο προλαβαινω και ειχα σκοπο να μην σταματησω ποτε αλλα να την μεταφερω οταν ερθει η ωρα στα παιδια μου για να την συνεχισουν αυτα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Λογικα θα συνεχίσουν να εκδίδονται με αλλο εκδότη και τα σχετικά. Υπάρχουν πολλοι φαν που θα ζητησουν να συνεχιστει η κυκλοφορια και όλο και καποιος εκδότης θα ασχοληθει. Τα παιδάκια μπορουν να γινουν πολύ πιεστικά αν θέλουν κατι, το ίδιο και οι μεγαλύτεροι! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...