Προς το περιεχόμενο

Aναστέλλεται η έκδοση του περιοδικού Κόμιξ,


Cossutius.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επαιρνα πολλά χρόνια το κόμιξ .. μέχρι και το 1 τεύχος είχα σε άριστη κατάσταση αλλά το πέταξαν οι γονείς μου οταν ημουν παιδάκι γιατι θεώρησαν οτι δεν πρέπει να συλλέγω τέτοια περιοδικά..(τραυματική εμπειρία 1988 ήμουν 7 χρόνων)

Οπως και να χει οι καλές ιστορίες είχαν νομίζω δημοσιευτεί σε παλιότερα τεύχη και οι νέες ηταν λίγο κουραστικές ..

Αυτός ηταν κ ο λόγος που είχα σταματήσει να το αγοράζω.Μετα απο τον Barks και τον μεταγενέστερο Ρόσα ηταν έλαχιστοι αυτοί που άξιζαν.

Πάντως στεναχωρήθηκα πολύ για την όλη εξέλιξη ελπίζω να τα συνεχίσει κάποιος άλλος εκδοτικός οίκος αν και δεν νομίζω οτι είναι εφικτό με την όλη κατάσταση.

Επίσης σκεφτείτε πόσοι εργαζόμενοι θα χάσουν τη δουλειά τους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 441
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υποθέτω υπήρχε ελπίδα για τα περιοδικά. Λίγη διαφήμιση χρειαζόταν και λίγο management του νέου αιώνα.

 

Ναι πλέον δεν διαβάζω , έχω όμως αρκετά τεύχη απο τα παιδικά μου χρόνια. Ίσως να συνέχιζα να αγοράζω αν υπήρχε δυνατότητα συνδρομής ας πούμε σε λογική τιμή όπου θα έστελναν ένα παλιό και ένα καινούργιο τευχος μαζί.

 

Δυστυχώς με τον τρόπο που διαχειριζόταν η εταιρία ήταν θέμα χρόνου να κλείσει. Τα σημερινά παιδιά αμφιβάλλω αν ασχολούνται με κάτι άλλο εκτός απο youtube, j bieber, facebook κλπ. Πλεον η παιδική αθωότητα χάνεται σε αρκετά μικρότερες ηλικίες αποτι παλιοτερα....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω υπήρχε ελπίδα για τα περιοδικά. Λίγη διαφήμιση χρειαζόταν και λίγο management του νέου αιώνα.

 

Ναι πλέον δεν διαβάζω , έχω όμως αρκετά τεύχη απο τα παιδικά μου χρόνια. Ίσως να συνέχιζα να αγοράζω αν υπήρχε δυνατότητα συνδρομής ας πούμε σε λογική τιμή όπου θα έστελναν ένα παλιό και ένα καινούργιο τευχος μαζί.

 

Δυστυχώς με τον τρόπο που διαχειριζόταν η εταιρία ήταν θέμα χρόνου να κλείσει. Τα σημερινά παιδιά αμφιβάλλω αν ασχολούνται με κάτι άλλο εκτός απο youtube, j bieber, facebook κλπ. Πλεον η παιδική αθωότητα χάνεται σε αρκετά μικρότερες ηλικίες αποτι παλιοτερα....

αυτο ξαναπεστο 100 φορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα αγοράσει το 1ο ΚΟΜΙΞ όταν ημουν μικρός. Εχω καμιά 20ετία και βάλε που σταμάτησα να ασχολούμαι με αυτά και μου φαίνεται πολύ περίεργο που υπάρχουν ακόμα,

 

βασικά είναι περίεργο που υπάρχουν περιοδικά ακόμα όταν το internet γίνει ανοιχτό παντού χωρίς χρέωση τέλος τα περιοδικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κι εγω ξεχασμενα κατι μικυ μαους απο δεκαετια 80 σε ενα πατάρι, και ειναι πραγματικα κειμήλια!

Για να καταλαβω:

νομιζω τα εβγαζε ολα τα μικυ μαους ο τερζοπουλος, απο τα παλια χρονια.

Δεν θα ξανακυκλοφορησει μονο το 'κομιξ', ή γενικα όλη η γνωστη παρεα της disney, με σκρουτζ-ντοναλντ κλπ?

Εχω μπερδευτει λιγο.

 

Ή θα πάρει αλλη εταιρια τα δικαιωματα, και θα βγει απο αλλον εκδοτη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε φαινεται και το κομιξ δεν θα ξαναβγει.τωρα αν θα τα παρεις αλλος το βρισκω λιγο δυσκολο καποιος να επενδυσει σε αυτα αν δεν βγαινει κερδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό άξιζε που άξιζε αρκετά , τώρα οι ιδιώτες κ τα παλαιοπωλεία θα το χτυπήσουν στη τιμή , όπως και τα υπόλοιπα τευχη ΚΟΜΙΞ κλο που εχουν . Αν τα εδιναν πχ 2 ευρω τωρα π δε βγαζουν άλλα θα το ανεβασουν .

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θρυλικό περιοδικό ανέστειλε την έκδοσή του

 

 

Δυστυχώς, ένα περιοδικό που πολλοί αγαπήσαμε απο μικρά παιδιά, σταματάει την έκδοσή του.

Τα συναισθήματα είναι περίεργα και μπορούν να τα αντιληφθούν μόνο σε όσους άρεσαν οι περιπέτειες των Ντοναλντ, Σκρουτζ, ανιψιών, λύκων κτλ κτλ

 

Περιοδικό που απευθυνόταν σε κάθε ηλικία, είτε σε 10χρονα, είτε σε 80χρονους.

 

Κρίμα που η κρίση, χτυπάει ακόμα και τέτοιες μικρές χαρές. Γιατί σαφώς ένα τέτοιο περιοδικό έκανε πολλούς να ξεχνιούντε, αν και η τιμή του ομολογουμένως ήταν αρκετά τσιμπημένη.

 

Δεν νομίζω ότι είναι μόνο θέμα κρίσης... Ο κόσμος κατά βάση έχει απομακρυνθεί, και απομακρύνεται περισσότερο με τον καιρό, από έντυπα μέσα και δη περιοδικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσπασα το κεφάλι μου και βρήκα το αρχαίο αντίστοιχο θέμα με τα κόμιξ

 

θυμάμαι ειχα βρει ενα blogspot ενος ράμπο τριακόσιατριάντα , και ειχε λινκ που κατεβάζουντ εύχη του ΚΟΜΙΞ .

 

Ιδού

 

http://rambo330.blogspot.gr/2008/03/blog-post_9694.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...