Προς το περιεχόμενο

Aναστέλλεται η έκδοση του περιοδικού Κόμιξ,


Cossutius.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τους συλλεκτες τεραστια σημασια εχει το αυθεντικο. Για τον απλο αναγνωστη ναι, δεν εχει σημασια ποια εκδοση ειναι.

ακριβως .αν διαχωριζονται αυτα τοτε το πρωτο τευχος δεν θα χασει την συλλεκτικη του αξια για καποιον μεγαλο συλλεκτη.για καποιον μικρο που δεν θα το αγοραζε ετσι και αλλιως θα καλυφτει και με την β'εκδοση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 441
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το μονο που κοιτανε τα μισα περιοδικα ειναι να βαλουν καλυτερο χαρτι λες και το χαρτι κανει το περιοδικο.

Η θετική μου έγκειται στην "άλλη" πλευρά της άποψής σου,ότι δηλαδή οι εκδότες χρησιμοποιούν πιό "βαρύ" χαρτί για να δικαιολογήσουν εν μέρει τη δυσανάλογη (σε σχέση με το κυκλοφοριακό καθεστώς/αριθμούς τευχών) τιμή,στοχεύοντας στην "εθιστική" προσέγγιση του αναγνώστη...

 

Τα τσιγάρα βάζουν χρωματικούς συνδυασμούς σύμφωνα με τον Alder,τα παγώνια απλώνουν τα φτερά τους,οι γκόμενες γίνονται "ξέκολα",ο τοξολούγκρας po(u)stάρει δίχως αύριο τραβώντας τις kwλότριχές του κι ο εκδότης βάζει "καλό χαρτί" μπας και πουλήσει καμπόσα τεύχη πριν τη πολτοποίηση...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η θετική μου έγκειται στην "άλλη" πλευρά της άποψής σου,ότι δηλαδή οι εκδότες χρησιμοποιούν πιό "βαρύ" χαρτί για να δικαιολογήσουν εν μέρει τη δυσανάλογη (σε σχέση με το κυκλοφοριακό καθεστώς/αριθμούς τευχών) τιμή,στοχεύοντας στην "εθιστική" προσέγγιση του αναγνώστη...

 

Τα τσιγάρα βάζουν χρωματικούς συνδυασμούς σύμφωνα με τον Alder,τα παγώνια απλώνουν τα φτερά τους,οι γκόμενες γίνονται "ξέκολα",ο τοξολούγκρας po(u)stάρει δίχως αύριο τραβώντας τις kwλότριχές του κι ο εκδότης βάζει "καλό χαρτί" μπας και πουλήσει καμπόσα τεύχη πριν τη πολτοποίηση...

σωστο και αυτο.το χαρτι θα του βγει πχ 10 λεπτα παραπανω και αυτος θα σου πει ιλουστρασιον χαρτι παρτο μισο ευρω παραπανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως .αν διαχωριζονται αυτα τοτε το πρωτο τευχος δεν θα χασει την συλλεκτικη του αξια για καποιον μεγαλο συλλεκτη.για καποιον μικρο που δεν θα το αγοραζε ετσι και αλλιως θα καλυφτει και με την β'εκδοση

 

Μα δεν θα υπαρξει β' εκδοση, γιατι δεν υπαρχει επαρκης αριθμος αγοραστων :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα σημερα το μίκυ μάους, βρήκα το κόμιξ προς μεγάλη μου εκπληξη και πήρα και τα κλασικά. Τα κλασικά λένε στην τελευταία σελίδα ότι θα βγει καινούργιο τευχος στις 25 οκτώβρη

Sent from my LG-E900

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη οτι υπαρχει τωρα απο κομιξ ειναι στανταρ τα τελευταια; Jesus... Μαλλον θα παω να παρω ενα αλμανακο και το μικυ μυστηριο που βρηκα

 

edit: Ειχα να παρω μικυ μαους λογικα πανω απο 7 χρονια. Μολις το επιασα στα χερια μου και ειδα τα χρωματα στο εξωφυλλο, το ξεφυλισσα λιγο, καταλαβα οτι κραταω ενα μικρο εργο τεχνης. Απορησα γιατι δεν επερνα μια στο τοσο εστω και ενα τευχος. Η απαντηση ηταν απλη. Ειχα ξεχασει την υπαρξη του. Ειχε σβηστει απο το μυαλο μου αυτη η μνημη. Και κανεις δεν με "βοηθαγε" σε αυτη την κατασταση. Οταν πηγα στο ψιλικατζιδικο να τα παρω, ρωτησα που ειναι (χαμος γινοταν) και ηταν σε μια στοιβα στο βαθος του μαγαζιου, κρυμενα πισω απο διαφορα σταντ. Ακομα και εκει ηταν με χαλια τοποθετημενα και αργησα λιγο να βρω το μικυ μαους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια κρυφή ελπίδα πως σύντομα θα τα αναλάβει κάποιος άλλος, έστω να εκδώσει 2-3 όχι όλα

Αν και δεν αγόραζα εδώ και καιρό με χάλασε αρκετά αυτή η είδηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια κρυφή ελπίδα πως σύντομα θα τα αναλάβει κάποιος άλλος, έστω να εκδώσει 2-3 όχι όλα

Αν και δεν αγόραζα εδώ και καιρό με χάλασε αρκετά αυτή η είδηση

οσο και να μην διαβαζεις δεν παυει ολοι στην ζωη μας να εχουμε διαβασει αρκετα τευχη.και για το γαμοτο δηλαδη ειναι κριμα να σταματησει.ηταν/ειναι σταθμος στην ιστορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...