Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδι για 2 ή περισσότερα άτομα στο PS3 [couch, co-op, vs, split-screen]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Co-Op PS3 Games

 

Ψάχνω παιχνίδια co-op που να παίζονται στην ίδια κονσόλα, είτε split-screen είτε όχι. Ψάχνω για διάφορα είδη εκτός από racing. Βασικά ψάχνω κυρίως shooters που παίζουν co-op όπως killzone 3 ή resistance 3. Είχα δοκιμάσει το resistance 2 αλλά δεν μου άρεσαν τα γραφικά και το gameplay. Πολύ παλιό φαινόταν. Επίσης ψάχνω και πιο χαλαρά games (όχι και τόσο hardcore) για να ασχοληθώ με άλλα μέλη της οικογένειας όπως είναι little big planet, LEGO series και Disney Universe.

*Να τονίσω πως επειδή έχω cfw μπορώ να παίξω παιχνίδια μέχρι το καλοκαίρι του 2011. Οπότε μην μου προτείνεται RAGE, LOTR War in the North. Ευχαριστώ! smile.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ψάχνω παιχνίδια co-op που να παίζονται στην ίδια κονσόλα, είτε split-screen είτε όχι. Ψάχνω για διάφορα είδη εκτός από racing. Βασικά ψάχνω κυρίως shooters που παίζουν co-op όπως killzone 3 ή resistance 3. Είχα δοκιμάσει το resistance 2 αλλά δεν μου άρεσαν τα γραφικά και το gameplay. Πολύ παλιό φαινόταν. Επίσης ψάχνω και πιο χαλαρά games (όχι και τόσο hardcore) για να ασχοληθώ με άλλα μέλη της οικογένειας όπως είναι little big planet, LEGO series και Disney Universe.

 

*Να τονίσω πως επειδή έχω cfw μπορώ να παίξω παιχνίδια μέχρι το καλοκαίρι του 2011. Οπότε μην μου προτείνεται RAGE, LOTR War in the North. Ευχαριστώ! :)

 

Γεια σου,

Μπορείς να παίξεις με co-op παιχνίδια όπως:

 

1.Resident Evil 5 Gold Edition

2.F.E.A.R 3

 

Άλλα δεν έχω να σου πω γιατί θέλεις παιχνίδια κυρίως shooters..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από shooters μπορείς να δοκιμάσεις τα army of two και army of two 40th day..Δεν είναι οι παιχνιδάρες του αιώνα αλλά την δουλειά τους την κάνουν..

 

Νομίζω co-op έχει και το uncharted 3..Από οικογενειακά δώσε μια ευκαιρία στο Buzz (μπορείς να το νοικιάσεις απο seven με buzzers χωρίς extra χρέωση για να το δεις).

 

Τσέκαρε και ότι υπάρχει γενικά σε αυτό το site : Link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου,

Μπορείς να παίξεις με co-op παιχνίδια όπως:

 

1.Resident Evil 5 Gold Edition

2.F.E.A.R 3

 

Άλλα δεν έχω να σου πω γιατί θέλεις παιχνίδια κυρίως shooters..

 

Το Resident evil 5 το έχω τερματίσει (σχεδόν στο pc). Το F.E.A.R 3 δεν μου πολυάρεσε όσο το είδα. Δεν έχω πρόβλημα να μου προτείνεται και action-adventures ή RPGs. Απλά μην προτείνετε racing :P

 

Από shooters μπορείς να δοκιμάσεις τα army of two και army of two 40th day..Δεν είναι οι παιχνιδάρες του αιώνα αλλά την δουλειά τους την κάνουν..

 

Νομίζω co-op έχει και το uncharted 3..Από οικογενειακά δώσε μια ευκαιρία στο Buzz (μπορείς να το νοικιάσεις απο seven με buzzers χωρίς extra χρέωση για να το δεις).

 

Τσέκαρε και ότι υπάρχει γενικά σε αυτό το site : Link

 

Τα army of two θα τα δω και θα σας πω. Το uncharted 3 γνωρίζω ότι έχει co-op απλά θέλω πρώτα να τελειώσω το 2 πριν πάω εκεί. Το buzz το έχω απλά δεν έχω buzzers και δεν υπάρχει κάνα seven εδώ που μένω για να νοικιάσω. Άμα βρω πουθενά σε καλή τιμή θα τα αγοράσω.

 

Το co-optimus πως μου είχε διαφύγει τελείως! Το είχα ξεχάσει τελείως αυτό το site. Ευχαριστώ θα κοιτάξω εκεί! :)

 

EDIT: Τελικά δεν βρήκα τίποτα που να με ικανοποιήσει. Μόνο τα νέα παιχνίδια μου αρέσουν. Θα κοιτάξω για την ώρα το the army of two. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Resident evil 5 το έχω τερματίσει (σχεδόν στο pc). Το F.E.A.R 3 δεν μου πολυάρεσε όσο το είδα. Δεν έχω πρόβλημα να μου προτείνεται και action-adventures ή RPGs. Απλά μην προτείνετε racing :P

 

 

 

Τα army of two θα τα δω και θα σας πω. Το uncharted 3 γνωρίζω ότι έχει co-op απλά θέλω πρώτα να τελειώσω το 2 πριν πάω εκεί. Το buzz το έχω απλά δεν έχω buzzers και δεν υπάρχει κάνα seven εδώ που μένω για να νοικιάσω. Άμα βρω πουθενά σε καλή τιμή θα τα αγοράσω.

 

Το co-optimus πως μου είχε διαφύγει τελείως! Το είχα ξεχάσει τελείως αυτό το site. Ευχαριστώ θα κοιτάξω εκεί! :)

 

EDIT: Τελικά δεν βρήκα τίποτα που να με ικανοποιήσει. Μόνο τα νέα παιχνίδια μου αρέσουν. Θα κοιτάξω για την ώρα το the army of two. Ευχαριστώ!

 

Kαλημέρα φίλε,

Αν και βλέπω μάλλον να βρήκες το site..Θα το αναφέρω μιας και για καλό.

Co-Optimus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Uncharted 3 παιζει καλο Co-Op με split screen . Επισης εχει και online co-op για να παιζεις εσυ, ο φίλος σου , και ενας ασχετος.

 

Ναι δυστυχώς online δεν έχω εγώ λόγω cfw. Σίγουρα θα το παίξω σε split-screen ομως. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έπαιξα σήμερα το Army of two. Εντάξει τίποτα το φοβερό δεν είναι. Και ψιλοβαρετό θα έλεγα. Καμία σχέση με Killzone και Resistance. Μπορεί να το ξαναπαίξω με τον αδερφό μου θα δούμε. Είναι πολύ απλό. Το περίμενα καλύτερο πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπερα συμφουριτες.

Χρειαζομαι τα φωτα σας για rpg games αλλα να υποστηριζουνε co-op με 2ο παιχτη. (2ος παιχτης θα ειναι η κοπελια που αντι να κοιταει θα μπορει να "βαραει")

 

Μονη απαίτηση ειναι να βλεπεις το game κατοψη. (τυπου diablo).

Ακομη και παλιο παιχνιδι να ειναι δε με ενδιαφερει αρκει να το υποστηριζει η κονσολα.

Ακομη και αν εχει καποιος και δε το θελει, εδω ειμαι εγω. (Αθηνα)

 

Ευχαριστω.

 

ps. οχι role playing του στυλ final fantasy που μια κανει κινηση ο ενας μια ο αλλος και μια ο εχθρος.

Καταλαβατε πιστευω.

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προϋπόθεση να είναι rpg πόσο αυστηρή είναι; Επειδή θα μπορούσα να σου προτείνω το Lara Croft and the Guardian of Light, ας πούμε, που είναι πολύ καλό, αλλά δεν είναι rpg. Αν δεν έχετε παίξει Diablo 3, πάντως, ευκαιρία είναι. Μόλις κυκλοφόρησε και για PS3.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αψογος ακριβως τετοιου games θελω. Δε θελω games που να μιλαω με 100 ατομα και να βλεπω μια ιστορια να ξετιλιγεται στην οθονη μου. Απλα και βατα, εχεις τον ηρωα εχεις καποια quest και βουρ στο παιχνιδι. Δε θελω πολλες πολυπολοκοτητες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε και τα Little big planet, resident evil 6, Army of Two, Resistance 3

Αυτό το διάβασες ή μπα;

 

"Μονη απαίτηση ειναι να βλεπεις το game κατοψη. (τυπου diablo)."

 

Ποιο από αυτά που πρότεινες είναι έτσι; 

 

 

Mhs2k,

ρίξε και στο Dead Nation μια ματιά. Η αλήθεια είναι πως με τέτοια κάμερα δεν υπάρχουν και πολλά καλά. Ισως και τα Alien Breed. Απλώς αυτά δεν είναι rpg, αλλά τα λεγόμενα twin-stick shooters. Αφού όμως θες δράση και λίγο μπλα μπλα ίσως να σου αρέσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προϋπόθεση να είναι rpg πόσο αυστηρή είναι; Επειδή θα μπορούσα να σου προτείνω το Lara Croft and the Guardian of Light, ας πούμε, που είναι πολύ καλό, αλλά δεν είναι rpg. Αν δεν έχετε παίξει Diablo 3, πάντως, ευκαιρία είναι. Μόλις κυκλοφόρησε και για PS3.

 

Εγω παντως Vole διαβασα το review του eurogamer και το face-off για το Diablo 3 και εχω να πω ενα μπραβο για την Blizzard για τη μεταφορα του παιχνιδιου σε 360 και ps3 με 60fps target.

 

Ειδικοτερα μου εκανε αισθηση πως ολα τα textures κτλ ειναι στο high και πως στο 360 το παιχνιδι παιζει (εστω και οριακα) καλυτερα απο το ps3 και με λιγοτερο tearing - με γεγονος πως στην αρχη ειχε ανακοινωθει μονο για το ps3.

Να φανταστεις σκεφτομαι την αγορα του στο 360.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το διάβασες ή μπα;

 

"Μονη απαίτηση ειναι να βλεπεις το game κατοψη. (τυπου diablo)."

 

Ποιο από αυτά που πρότεινες είναι έτσι; 

 

 

Mhs2k,

ρίξε και στο Dead Nation μια ματιά. Η αλήθεια είναι πως με τέτοια κάμερα δεν υπάρχουν και πολλά καλά. Ισως και τα Alien Breed. Απλώς αυτά δεν είναι rpg, αλλά τα λεγόμενα twin-stick shooters. Αφού όμως θες δράση και λίγο μπλα μπλα ίσως να σου αρέσουν.

 

Το οτι δεν εχω παιξει - ασχοληθει με το συγκεκριμενο παιχνιδι το εχεις σκεφτει;;;

τεσπα επειδη τα co-op παιχνιδια δεν ειναι και τοσο πολλα προτεινα μερικα..

μπορει να τα δοκιμασει και να δει αν τον διασκεδαζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...