Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδι για 2 ή περισσότερα άτομα στο PS3 [couch, co-op, vs, split-screen]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω παντως Vole διαβασα το review του eurogamer και το face-off για το Diablo 3 και εχω να πω ενα μπραβο για την Blizzard για τη μεταφορα του παιχνιδιου σε 360 και ps3 με 60fps target.

 

Ειδικοτερα μου εκανε αισθηση πως ολα τα textures κτλ ειναι στο high και πως στο 360 το παιχνιδι παιζει (εστω και οριακα) καλυτερα απο το ps3 και με λιγοτερο tearing - με γεγονος πως στην αρχη ειχε ανακοινωθει μονο για το ps3.

Να φανταστεις σκεφτομαι την αγορα του στο 360.

Το διάβασα κι εγώ το face-off κι όντως εντυπωσιάστηκα, και δε σου κρύβω ότι κι εγώ έχω αρχίσει να τη σκέφτομαι την αγορά του. Θα είναι και για co-op ό,τι πρέπει.  

 

Το οτι δεν εχω παιξει - ασχοληθει με το συγκεκριμενο παιχνιδι το εχεις σκεφτει;;;

τεσπα επειδη τα co-op παιχνιδια δεν ειναι και τοσο πολλα προτεινα μερικα..

μπορει να τα δοκιμασει και να δει αν τον διασκεδαζουν

Οπότε αντί να κάνεις μια γκουγκλιά να δεις τι έψαχνε είπες ό,τι σου ήρθε; Και να μην το έχεις παίξει, έγραφε "κάτοψη". Εσύ πρότεινες ένα side-scroller και first/3rd person shooters. Τα co-op παιχνίδια είναι πολλά, γι' αυτό είναι λίγο ανόητο όταν κάποιος ζητάει κάτι συγκεκριμένο να προτείνουμε ό,τι μας έρχεται στο μυαλό εκείνη την ώρα, έχει δεν έχει σχέση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

την γκουγλια μπορουσε να την κανει και ο ιδιος..

 

οτι ο δευτερος παιχτης ειναι κοπελα το σκεφτηκες ;

επισης προτεινα παιχνιδια που εγω ο ιδιος εχω δοκιμασει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι είναι κοπέλα τι σχέση έχει; 

 

Η γκουγκλιά που λες να έκανε αυτός είναι σε άλλο επίπεδο από την γκουγκλιά που θα μπορούσες να είχες κάνει εσύ για να δεις τι ψάχνει. 

 

Τέλος πάντων, δεν έχει νόημα να το συνεχίζουμε. Τα παιχνίδια που πρότεινες είναι άσχετα με αυτό που ζήτησε κι αυτό είναι που κρατάμε, για να μην μπερδεύεται ο άνθρωπος και χάνει το χρόνο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ συνοπτικά.

 

Ο Vole έπεσε μέσα 100% τα υπόλοιπα περί γραφικών diablo και κάτι άλλοι τίτλοι ήτανε spam δε τα τσεκαρα καν.

 

Ps. Το έψαξε πριν γράψω γιατι γενικότερα ξέρω ότι στα φόρουμ 6 απο τις 10 απαντήσεις ειναι εκτός θέματος.

 

Ευχαριστω για το χρόνο σας πάντως.

 

vole έχεις pm.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

marvel ultimate alliance 2

 sacred 2

dungeon siege 3

 

 

Παντως και για εμενα οι καλυτερες επιλογες ειναι το diablo 3 Και το tomb raider

 

βαλε εδω τα φιλτρα που θες, για να βρεις οτι ψαχνεις

http://www.co-optimus.com/system/2/playstation-3.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έψαχνα κ εγώ για ένα ωραίο co op να παίζω με την κοπέλα μ. το Lara crοft πολύ καλό το προτείνω, όλη αυτή η συνεργασία που πρέπει να κάνουνε για να λύσουμε το γρίφο έχει πολύ χαβαλέ. το Diablo 3 λογικά θα είναι όπως κ στο pc (το gameplay εννοώ); τις άρεσε το Diablo στο pc, μόλις τελειώσουμε το Lara croft θα το δοκιμάσουμε και στη κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες και το rayman legends αν και δεν εχει την καμερα που ζητας ειναι 2d ουσιαστικα αλλα τ co-op ειναι πολυ ωραιο, δες και βιντεο στο youtube..αξιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξερω οτι δεν ειναι στα κριτιρια σου (η γωνια της καμερας κτλ) αλλα δες το portal 2 σε co op

εγω τουλαχιστον με την δικια μου το ξεσκισαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχουμε δοκιμάσει ποτέ split screen φοβάμαι ότι θα τα βρει σκούρα με το right stick και το γύρισμα τις κάμερας, ας εξοικειωθεί λιγακι με το gamepad και θα δοκιμάσω στάνταρ. το portal το πιστεύω ότι είναι πολύ ωραίο για τέτοια περίπτωση!!

 

platform περίμενα κ εγώ ότι θα την ενθουσιάζουν πιο πολύ, παίξαμε λίγο little big planet 2, εντάξει χαβαλέ είχε πιστεύω το rayman θα είναι πιο ωραίο.

 

κατέβασα και το demo του Diablo 3, αρκετά μεγάλο για demo και μπορώ να πω ότι μου άρεσε πιο πολύ απ το pc (ο χειρισμός με το gamepad) δεν το περίμενα αλλά ίσως περιμένω να πέσει λίγο η τιμή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Καλησπέρα

Κάντε καμια πρόταση οποιος γνωρίζει για παιχνίδια για το ps3 (εκτος FIFA κλπ) που μπορεις να παίξεις με ενα φίλο και να γουστάρεις οχι online παραδοσιακά.εγω μονο το army of two έπαιξα με τον κολλητό και μου άρεσε!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...