Προς το περιεχόμενο

Ebay & καθυστέρηση παραλαβης


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα εκανα αγορα μεσω paypal απο το ebay το κουτακι της υπογραφης στις 6/8.

ο πωλητης αν και ειναι γνωστο καταστημα στη γερμανια με αρκετα μεγαλο feedback με απογοητευσε καθως το κουτι επρεπε να ερχοταν μια εβδομαδα πριν τουλαχιστον μαζι με τις ελληνικές καθυστερησης (20/8 ειχε δωσει τελευταια ημερομηνια) και ενω του εστειλα μηνυμα να μου πει τι κανουμε εφοσον δεν εχει tracking number με εκλασε κανονικα εδω και 5 μερες.

Μην τα πολυλογο το κουτι το θελω για να στησω γιατι εχω μεινει με τα πραγματα στο χερι, καποια κινηση που μπορω να κανω εφόσον δεν εχω παρει καμμια απαντηση????

Πλησιάζει και μηνας οσονούπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι δεν μου απαντησε στο ερωτημα μου τι να κανω για να βρω το δεμα πχ μεταφορικη που παρεδωσε και ποια συνεργαζεται ελλαδα για να κανω ενα τηλεφωνο για αρχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι δεν μου απαντησε στο ερωτημα μου τι να κανω για να βρω το δεμα πχ μεταφορικη που παρεδωσε και ποια συνεργαζεται ελλαδα για να κανω ενα τηλεφωνο για αρχη.

 

Απο γερμανια εχει αργήσει υπερβολικά, 10 μέρες ειναι το πολυ

 

Καλη την πίστη στειλ' του άλλο ενα μαιλ και δυο μέρες μετα χώσου τα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ανοιξε case και θα αρχισει να σου μιλαει !!

αν του στειλεις και κανενα μηνυμα και του πεις για αρνητικο feedback εκει να δεις πως θα σε βοηθησει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα ανοιξω case μονο και μονο επειδη δεν μου απαντησε αμα δεν εχω παραλαβει μεχρι παρασκευη.

αλλα μπας και παραδίδουν τα ελτα και ειναι εκει η μαλακια φοβαμαι.

εχω 60 και αγορες - πρωτη φορα αργει κατι τοσο πολυ.

+ οτι απο γερμανια εχω παρει πολλα πραγματα και εκτος ebay και σε 2 βδομαδες τα ειχα παντα ακομα και με ταχυμεταφορες ελτα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξα case και σε 2 ωρες πηρα απαντηση το tracking number και το τηλεφωνο dhl Γερμανιας και Ελτα Ελλάς.

Παιδια πρωτη φορα ακουσα τοσο εξυπηρετικο ατομο μεσω τηλ. ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΕΛΤΑ αμεσως μου ειπε ολες τις ημερομηνιες κατευθείαν.

6/8 εκανα αγορα.

9/8 το δεμα παραδωθηκε στη dhl (οντως 2 μερες μετα πηγε το δεμα - αυτο που μου ειπε ο πωλητης)

4/9 το δεμα αναχωρηση απο γερμανια.

 

Καλα τον παιζουνε στα γερμανικα ταχυδρομια???????

28 μερες εχουνε εκει το δεμα - θα τρελαθω!!!!!

 

τεσπα μαλακια του πωλητη που δεν μου ειχε πει οτι υπαχει tracking number

και ακομα μεγαλυτερη που επρεπε να ανοιξω case για να μου απαντησει.

και ειναι και μεγαλο καταστημα το κερατο μου.

αφου δρομολογηθηκε σε καμμια δεκαρια μερες μου ειπε το παλικαρι απο ελτα θα το βλεπω και με το tracking number μεσα απο τη σελιδα των ελτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κλεισεις το case παρα μονο οταν παραλαβεις, τσεκάρεις, χρησιμοποιησεις το κουτι.

Το case ειναι η μονη προστασία σου.

Επισης (αν εχεις όρεξη) ριξτου με email εκτος case αλλα μεσω ebay "other" ερωτημα για το αν ειναι συνηθες να αργει τοσο μια αποστολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω προβλημα, παρελαβα σημερα και ενω εξωτερικα η κουτα ηταν αψογη οταν ανοιξα το κουτι εφαγα ηττα!!!!!!!

 

Επικοινωνισα και ειπα οτι ακριβως γραφω και επανω + ενα μαιλ για να του στειλω foto απο το κουτι και την κουτα..... 

 

εχω φαει μουτζα



ειπαμε να εχει μια γρατζουνια για το ματι οκ,

αυτο εχει φαει κλωτσια..

Το καταστημα αν και δεν ηθελα να το αναφερω ειναι το Avides στην γερμανια...



Για πειτε τι κανουμε ?

 

post-272576-0-55629100-1378923899_thumb.jpg

post-272576-0-34827300-1378924478_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω προβλημα, παρελαβα σημερα και ενω εξωτερικα η κουτα ηταν αψογη οταν ανοιξα το κουτι εφαγα ηττα!!!!!!!

 

Επικοινωνισα και ειπα οτι ακριβως γραφω και επανω + ενα μαιλ για να του στειλω foto απο το κουτι και την κουτα..... 

 

εχω φαει μουτζα

 

ειπαμε να εχει μια γρατζουνια για το ματι οκ,

αυτο εχει φαει κλωτσια..

Το καταστημα αν και δεν ηθελα να το αναφερω ειναι το Avides στην γερμανια...

 

Για πειτε τι κανουμε ?

 

Αφινεις το CASE ανοιχτο και ποσταρεις εκει το προβλημα σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...