Προς το περιεχόμενο

ups-αλαγή μπαταριας


pel0pas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω ενα UPS Q-TECH εδώ και 5 χρονιά κ μόλις μ τα έφτυσε η μπαταρια μιας κ οταν κλίνη το ρευμα κλίνη άμεσος και τον υπολογιστή!το ειχα παρη 50e!αξιζη να ψάξω για αλαγη μπαταριας η να παρο κενουργιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μοντέλο; Τι μπαταρία παίρνει; Παίρνει 1 ή 2; Υποθέτω όμως πως με 15-20 ευρώ θα πάρεις μπαταρία αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος αν δε ξέρω τι φοράει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς να το ανοίξεις, βγάλε τη μπαταρία ( με 50€ τιμή αγοράς πρέπει να έχει μία), έλεγξε τα στοιχεία της, και πήγαινε στο Δήσιο να αγοράσεις μια αντίστοιχη.

Δεν υπάρχει λόγος να αγοράσεις νέα UPS, αν αυτή κάλυπτε τις ανάγκες σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανηξα τελικά το ups κ έβγαλα την μπαταριά!

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1274909_10201274360836572_1359882303_o.jpg

αλά δεν μπορώ να βρω πια είναι ειδιου τύπου για να την παραγγειλω!

 

μπορεί καποιος να βοηθήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μπαταρία που έχει είναι ποιοτική.

Aν δεν κάνω λάθος είναι 12volt 9ah,μπορείς να βρείς και με τα ίδια amber η και με λιγότερα 7 η 7.2ah.

η διαστάσεις είναι ίδιες(το καλύτερο είναι να την έχεις μαζί σου)τα volt πρέπει επίσης να είναι τα ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Yuasa έχω ακούσει ότι είναι από τις καλές. Βρες να ειναι στα 12V 9AH τώρα μάρκα δε ξέρω... Πάντως αν βρεις την ιδια με αυτην που ειχε θα ειναι λιγο πιο τσιμπημένη η τιμη σε σχεση με αλλες μαρκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...