Προς το περιεχόμενο

Κινέζικο smartphone;;


efkola

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο λέω αλλιώς:

 

Το SAR των ΜΤΚ 6589 είναι συγκεκριμένο εδώ και μήνες!

Είναι δεδομένο δηλαδή.

Ψάξε στο Google να το βρεις γιατί βαριέμαι να το ψάξω εγώ.

 

Κομπλέ τώρα;

 

Sent from my iPhone

Με λιγα λογια μου λες οτι ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ μαρκα και OΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ κατασκευη εχει MTK εχει ιδιο sar?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε περίπτωση που στο δρόμο το έχασα μιλάμε για max 300$ (τριακόσια δολάρια) και ΟΧΙ € (ευρώ).

 

Σορρυ μπερδευτικα νομιζα οτι ελεγε 300 ευρω.

Παντως στο sar θα επιμεινω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά 

 

xiaomi.jpg
zopo.jpgthl.jpgjia.jpghuaw.jpglenovo.jpg
iphone.jpg
Eλπιζω να βοηθησα.Τιμες απο το http://sarshield.com

Παιδιά δε θα πολυεμπιστευόμουν αυτό το site.

Ο λόγος απλός... Πουλάνε προστασία από SAR.

Αρα πιστεύω ότι φουσκώνουν τις τιμές για να τρομάξουν τον κόσμο και συνεπώς να πουλήσουν.

Υ/Σ Δεν υποστηρίζω καμία εταιρία!!!! Μιλάω γενικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς να ευχαριστήσω όλους για τις απαντήσεις!

Νίκο και Σταμάτη δεν υπάρχει λόγος για κόντρα,άλλωστε έχουν λογική και είναι σεβαστές οι θέσεις και των δύο :)

Η Xiaomi είναι η πρώτη εταιρεία που είχα κοιτάξει και συγκεκριμένα το M2S αλλά στο minideal κοστίζει 433$ και είναι out of stock.Αν υπάρχει κάπου φθηνότερα,το συζητάμε..

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω και θα ήθελα τα φώτα σας είναι το εξής:πέρα από το θέμα της αξιοπιστίας της Lenovo ή όποιας άλλης εταιρείας και αν αφήσουμε στην άκρη το θέμα μπαταρία,γιατί να προτιμήσω ένα τηλ με CPU 1,2 ghz και 1GB ROM αντί για ένα με 1,5 ή 1,7 GHz και 2 GB ROM;Πώς μπορεί στην πράξη να είναι το p780 πιο γρήγορο/αποτελεσματικό στη χρήση από ένα x7 elite για παράδειγμα;

Και για να μην το ξεχάσω,είχα γράψει και στο πρώτο post ότι δε θέλω 5,5'' οπότε το note δε με ενδιαφέρει.Είναι πολύ μεγάλη οθόνη για τα δικά μου γούστα.Ακόμα και οι 5.0'' μου φαίνονται αρκετές αλλά συμβιβάζομαι...κάτι σε 4,3 μέχρι 4,7 θα ήταν καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς να ευχαριστήσω όλους για τις απαντήσεις!

Νίκο και Σταμάτη δεν υπάρχει λόγος για κόντρα,άλλωστε έχουν λογική και είναι σεβαστές οι θέσεις και των δύο :)

Η Xiaomi είναι η πρώτη εταιρεία που είχα κοιτάξει και συγκεκριμένα το M2S αλλά στο minideal κοστίζει 433$ και είναι out of stock.Αν υπάρχει κάπου φθηνότερα,το συζητάμε..

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω και θα ήθελα τα φώτα σας είναι το εξής:πέρα από το θέμα της αξιοπιστίας της Lenovo ή όποιας άλλης εταιρείας και αν αφήσουμε στην άκρη το θέμα μπαταρία,γιατί να προτιμήσω ένα τηλ με CPU 1,2 ghz και 1GB ROM αντί για ένα με 1,5 ή 1,7 GHz και 2 GB ROM;Πώς μπορεί στην πράξη να είναι το p780 πιο γρήγορο/αποτελεσματικό στη χρήση από ένα x7 elite για παράδειγμα;

Και για να μην το ξεχάσω,είχα γράψει και στο πρώτο post ότι δε θέλω 5,5'' οπότε το note δε με ενδιαφέρει.Είναι πολύ μεγάλη οθόνη για τα δικά μου γούστα.Ακόμα και οι 5.0'' μου φαίνονται αρκετές αλλά συμβιβάζομαι...κάτι σε 4,3 μέχρι 4,7 θα ήταν καλύτερο.

Oxi olα καλα,εγω προσωπικα δεν κραταω κακια για κατι με το παραπανω φιλο,

μπερδευτικα και λιγο με τα δολαρια και τα ευρω και προτεινα χωρις λογο το note,ολοι μπορει να κανουμε λαθος λιγοι ομως το αναγνωριζουμε ;) τελος παντων.

Οσον αφορα το να μη πας π.χ στο p780 και να πας στο χ-ψ με 1.7ghz δε γνωριζω αν εσυ συγκεκριμενα με τη χρηση που θα του κανεις δεις διαφορες κλπ.

Εγω ας πουμε αν παρω στα χερια ενα s3 δε θα δω διαφορες απο ενα s4 (εχει γινει)εκτος του εξωτερικου  οπως οθονη κλπ,

νομιζω πως για να δεις διαφορες σε 2 συνχρονα κινητα με 4πυρηνους επεξεργαστες ο ενας στα 1.2 και ο αλλος 1.5 η 1.7 πρεπει

να εχεις και λιγο εμπειρο ματι,για μενα ειναι τζαμπα χρηματα να σου πω την αληθεια αλλα οτι θες.

Περιεργο παντως που δεν σε νοιαζει η αυτονομια.

 

Παιδιά 

 

Παιδιά δε θα πολυεμπιστευόμουν αυτό το site.

Ο λόγος απλός... Πουλάνε προστασία από SAR.

Αρα πιστεύω ότι φουσκώνουν τις τιμές για να τρομάξουν τον κόσμο και συνεπώς να πουλήσουν.

Υ/Σ Δεν υποστηρίζω καμία εταιρία!!!! Μιλάω γενικά!

Επειδη καποια μοντελα γραφουν ακριβως το ιδιος sar και στο manual μεσα στη συσκευασια τους

δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο.

 

υ.γ Ολα τα μοντελα στις προδιαγραφες τις Ε.Ε ειναι παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oxi olα καλα,εγω προσωπικα δεν κραταω κακια για κατι με το παραπανω φιλο,

μπερδευτικα και λιγο με τα δολαρια και τα ευρω και προτεινα χωρις λογο το note,ολοι μπορει να κανουμε λαθος λιγοι ομως το αναγνωριζουμε ;) τελος παντων.

Οσον αφορα το να μη πας π.χ στο p780 και να πας στο χ-ψ με 1.7ghz δε γνωριζω αν εσυ συγκεκριμενα με τη χρηση που θα του κανεις δεις διαφορες κλπ.

Εγω ας πουμε αν παρω στα χερια ενα s3 δε θα δω διαφορες απο ενα s4 (εχει γινει)εκτος του εξωτερικου  οπως οθονη κλπ,

νομιζω πως για να δεις διαφορες σε 2 συνχρονα κινητα με 4πυρηνους επεξεργαστες ο ενας στα 1.2 και ο αλλος 1.5 η 1.7 πρεπει

να εχεις και λιγο εμπειρο ματι,για μενα ειναι τζαμπα χρηματα να σου πω την αληθεια αλλα οτι θες.

Περιεργο παντως που δεν σε νοιαζει η αυτονομια.

 

Επειδη καποια μοντελα γραφουν ακριβως το ιδιος sar και στο manual μεσα στη συσκευασια τους

δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο.

 

υ.γ Ολα τα μοντελα στις προδιαγραφες τις Ε.Ε ειναι παντως.

 

Μπερδεύτηκες μεν, αλλά είχες γνώμη δε και έγραφες σεντόνια κανονικά.

Με το SAR έπρεπε να σου ποστάρουν link για να πάρεις πρέφα τί γίνεται.

 

Ποιό smartphone <300$ θεωρείς πως έχει καλύτερη αυτονομία;

Προσοχή, ΟΧΙ μεγαλύτερη μπαταρία, αλλά αυτονομία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπερδεύτηκες μεν, αλλά είχες γνώμη δε και έγραφες σεντόνια κανονικά.

Με το SAR έπρεπε να σου ποστάρουν link για να πάρεις πρέφα τί γίνεται.

 

Ποιό smartphone <300$ θεωρείς πως έχει καλύτερη αυτονομία;

Προσοχή, ΟΧΙ μεγαλύτερη μπαταρία, αλλά αυτονομία.

Ναι οταν στο μυαλο μου ειχα 300ευρω αντι για 300δολαρια λογικο ειναι να εχω γνωμη.

Δεν καταλαβαινω ομως γιατι ακομα ασχολουμαστε με τα χθεσινα post ενω εχω παραδεχτει οτι εγινε

μπερδεμα.

Οσο για το sar δεν ειπα οτι ειναι εκτος E.E ειπα οτι δεν εχουν ολοι το ιδιο επειδη εχουν τον MTK,διαβασε πιο πανω να δεις τι εγραψα.Για καποιους πανω απο 1w/kg θεωρειται μεγαλο και αναβαλουν ολοκληρες αγορες λογο sar.

 

Δε το γνωριζω αυτο που λες,αν μπορεις εξηγησε μου τι σημαινει οχι μεγαλη μπαταρια αλλα καλυτερη αυτονομια,

σαν μια 1η σκεψη φερνω κινητα με μικρες οθονες σχετικα με πιο μικρες αναλυσεις που χωρις μεγαλη μπαταρια ισως εχουν

πιο καλη αυτονομια.

Επεξ/σία από stamatinho
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα που λεει o stamatinho οσον αφορα το 1w/kg εχουν μια βαση παντως,εγω αν εχω στο αυτι κινητο

με πανω απο 1w/kg αρχιζει και με πιανει το κεφαλι μου και λιγο μουδιασμα.

Και οντως καποιοι οταν ακουνε πανω απο 1w/kg "στριβουν"

Kαλο sar συμφωνα με στατιστικες θεωρειται εως 0.50w/kg-0.75w/kg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω απ'όσα γράφετε ότι το 1,5 GHz της συχνότητας CPU μπορεί υπό προϋποθέσεις να είναι το ίδιο γρήγορο με ένα στα 1,2 GHz.Ο συνδυασμός όμως με 1 ή 2 GB ROM αντίστοιχα δεν είναι ικανός να κάνει τη διαφορά;Επιμένω τόσο σε  αυτό διότι πάντα έχω στο μυαλό μου ότι από τη στιγμή που μπαίνω στη διαδικασία να κάνω μια τέτοια αγορά,είναι καλό να ψάξω να βρω το ιδανικότερο deal,έχοντας φυσικά πάντα υπόψη και τις ανάγκες/χρήση...για τα δικά μου(και όχι μόνο!) standards νομίζω πως η ROM και ο επεξεργαστής είναι τα βασικότερα εργαλεία.Αν παράλληλα μπορούν αυτά να συνδυαστούν και με μεγάλη αυτονομία(άσχετα αν η μπαταρία θα είναι 3000mah ή 4000mah) θα ήταν ακόμα καλύτερα!

Και επειδή δεν μπορώ να έχω για 2-3 μέρες δοκιμής το p780,το G4,το X7 Elite ή οποιοδήποτε άλλο,αναγκαστικά ζητάω τα φώτα σας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελεγε thl w100 sar 0.65 απο http://www.thlmobilestore.com .

zte v967s sar ειναι 0.78 οπως λεει το manual ο φιλος  που εχει μπροστα του αυτη στιγμη...

  • Hello

    The site http://sarshield.com/radiation-chart/ says the THL W100 SAR value is 1.49. This is correct? is a high value
  • THL Mobile:
    Thank you for your mail.
    We will release THL W100 SAR value on our website.

 

 

  • Hello! I would request information about SAR value for this phone?
    Thank you!
  • Dear Mihai ,
    Hello.
    It is 0.645 w/kg (10g) which is within the normal radiation values .
    Thanks for your requirement.
    Any other question, contact us any time.
    Best regards!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχετε φυγει λιγο απο το θεμα νομιζω και δεν βοηθατε ουτε τον φιλο  που ψαχνει για κινητο αλλα ουτε εμενα που ειμαι στην ιδια φαση με αυτον .  εγω μπορω να διαθεσω μεχρι 250€ max για ενα κινεζικο τηλεφωνο με αυτα που ακουσα εδω . ποια ειναι η καλυτερη επιλογη ? τα lenovo τα εμπιστευομαι λογω του οτι ειχα laptop lenovo .  α και παιδια ...link με trusted sites παρακαλω μην παθουμε και καμια πλακα

 

για παραδειγμα τι λετε για αυτο http://www.fastcardtech.com/goods.php?u=49407&id=9092 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>παιδια εχετε φυγει λιγο απο το θεμα νομιζω και δεν βοηθατε ουτε τον φιλο  που ψαχνει για κινητο αλλα ουτε εμενα που ειμαι στην ιδια φαση με αυτον .  εγω μπορω να διαθεσω μεχρι 250€ max για ενα κινεζικο τηλεφωνο με αυτα που ακουσα εδω . ποια ειναι η καλυτερη επιλογη ? τα lenovo τα εμπιστευομαι λογω του οτι ειχα laptop lenovo .  α και παιδια ...link με trusted sites παρακαλω μην παθουμε και καμια πλακα</p>

 

To minideal είναι αξιόπιστο site με κινέζικα smartphone με πολύ καλές τιμές και δωρεάν μεταφορικά.

 

Αποστολή από το Samsung Galaxy Ace GT-S5839i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...