Προς το περιεχόμενο

Κινέζικο smartphone;;


efkola

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μολις παρελαβα το Lenovo p780 απο minideals . ηρθε σε χρονο ρεκορ με singapore airlines μολις σε 13 μερες . το προιον ειναι σε αψογη κατασταση , το μονο κακο ειναι οτι επειδη το ανοιξανε για να κανουν root  αφησανε την μπαταρια μεσα . anyway με παραξενευει που ειχε 15% η μπαταρια του ,το βαλα φορτιση και στο 15λεπτο εχει φτασει στο 70% . θα σας πω την αποψη μου μεχρι το βραδακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για να μην ανοιγω αλλο θεμα παιδια κοιτάξτε λιγο αυτο δεν ειναι καλή επιλογή ? 

 

http://www.skroutz.gr/s/3803538/Huawei-Ascend-G525.html?keyphrase=Huawei+

εγω το βρισκω πολυ καλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sed22,καλά χαρακτηριστικά(όχι καλύτερα από κινέζικα ίδιας τιμής)αλλά η μπαταρία(1700mah) είναι ένα θέμα..SΑR ξέρουμε;

Με παρόμοια τιμή τσέκαρε Αcer Liquid E2,LG 4X HD,XPERIA S + αρκετά κινέζικα φυσικά.

Dletkas καλορίζικο!Όταν βρεις χρόνο,γράψε εντυπώσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

:devil:  Εχω παραλάβει 10 lenovo P780 για φίλους όλοι είναι ενθουσιασμένοι mimideals for ever

Καλα κινητα αλλα αν παιξες κανα game πανω απο μιση ωρα θα νομιζεις οτι εκανες βαρακια καρπου..:P

Αρκετα βαρυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως το Xiaomi MI3 που θα βγει σύντομα είναι ένα εξαιρετικό κινητό αλλά φοβάμαι ότι η τιμή από minideal ή όπου αλλού θα είναι (αρκετά)πάνω από 300 ευρώ!

εχω ηδη στα χερια μου το mi3 το tegra 4 ειναι μερα με την νυχτα με σχέσει με τα αλλα ακριβά κινητά στην αγορά, αλλα θεωρω οτι εχει 3 μειονεκτηματα δεν βγαινει η μπαταρία,δεν παίρνει μνήμη, και δεν βγαίνει ευκολα η κάρτα sim χωρις το σιδεράκι :D,  

 

το εχω κοντα 15 μέρες το κινητό δεν εχει πάθει ούτε ενα crash απο εφαρμογή η λειτουργικό.

 

η μπαταριά οκ κρατάει μια μερα με χρήση internet και παιχνίδι  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας, χθες παρέλαβα το lenovo p780 και δούλευε κανονικά, σήμερα όμως το πρωί (ενώ το φόρτισα χθες το βράδυ) δεν λειτουργεί η οθόνη αφής. Το κινητό ανοίγει κανονικά απλά όταν πάω να πατήσω για να ξεκλειδωθεί πχ δεν πατιέται, ούτε και τα τρία κουμπάκια που έχει στο κάτω μέρος της οθόνης, ούτε απενεργοποίηση δεν μπορώ να κάνω. Δοκίμασα να πατήσω reset δούλεψε η οθόνη μπορούσα να πατήσω αλλά μετά ξαφνικά χάλασε πάλι. Πάτησα ξανά 2-3 φορές reset κάποιες φορές δούλευε και κάποιες όχι. Παρατήρησα ότι όταν πάτησα reset και δούλευε στην εκκίνηση φόρτωνε το next launcher,όταν δεν δούλευε δεν φόρτωνε. Έχω επικοινωνήσει με την εταιρεία που το πήρα αλλά δεν έχουν απαντήσει ακόμα. Εσείς τι νομίζετε υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω εγώ ή είναι ελαττωματικό και πρέπει να το επιστρέψω να το φτιάξουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας, χθες παρέλαβα το lenovo p780 και δούλευε κανονικά, σήμερα όμως το πρωί (ενώ το φόρτισα χθες το βράδυ) δεν λειτουργεί η οθόνη αφής. Το κινητό ανοίγει κανονικά απλά όταν πάω να πατήσω για να ξεκλειδωθεί πχ δεν πατιέται, ούτε και τα τρία κουμπάκια που έχει στο κάτω μέρος της οθόνης, ούτε απενεργοποίηση δεν μπορώ να κάνω. Δοκίμασα να πατήσω reset δούλεψε η οθόνη μπορούσα να πατήσω αλλά μετά ξαφνικά χάλασε πάλι. Πάτησα ξανά 2-3 φορές reset κάποιες φορές δούλευε και κάποιες όχι. Παρατήρησα ότι όταν πάτησα reset και δούλευε στην εκκίνηση φόρτωνε το next launcher,όταν δεν δούλευε δεν φόρτωνε. Έχω επικοινωνήσει με την εταιρεία που το πήρα αλλά δεν έχουν απαντήσει ακόμα. Εσείς τι νομίζετε υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω εγώ ή είναι ελαττωματικό και πρέπει να το επιστρέψω να το φτιάξουν;

Ελαττωματικο και καλυτερα επεστρεψε το.

 

Ειχε φορτιστη με ανταπτορα για την χωρα μας;

Επεξ/σία από skar1983
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχετε σκοπό να πάρετε φθηνό Κινέζο.αξίζει λίγη αναμονή για αυτό http://www.gizchina.com/2014/02/14/xiaomi-hongmi-1s-snapdragon-400-announced/

Μόνη αλλά ουσιαστική διαφορά το SoC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγες ημέρες περιμένω να μου έρθει το Xiaomi MI-2S, το μόνο σε λογικές διαστάσεις (για εμένα) και με αρκετή δύναμη, αν εξαιρέσουμε το Sony Z1 compact. €288 με θήκη, screen protector, shipping insurance και γρήγορο ταχυδρομείο (EMS). To μόνο μειονέκτημα στα χαρτιά μοιάζει να είναι η έλλειψη SD card.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες παρελαβα για ενα φιλο ενα Inew V3  http://www.minideal.net/inew-v3-ultrathin-smartphone-with-5-0-inch-gorilla-glass-ogs-screen-quad-core-1gb-16gb-3g-nfc-otg.html

Δεν προλαβα να το δω αρκετα, αλλα μια πρωτη αισθηση ηταν τουλαχιστον εντυπωσιακη. Καλοφτιαγμενο, στιβαρο, πολυ ομορφο και με ευκρινεστατη οθονη. Θα μαθω τις επομενες μερες τι παιζει απο μπαταρια και καθημερινη χρηση, αλλα για 140 ευρω ειναι ευκαιρια.

Περιμενω και ενα Hongmi τις επομενες μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...