Προς το περιεχόμενο

Σε αναβάθμιση των αναμεταδοτών της προχωράει η Nova


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναρωτιέμαι τι σχέση έχουν τα περισσότερα posts με το θέμα που μας πληροφόρησε ο TS.

Μέχρι και ότι "Για την ίδια ποιότητα συμπιέζουν παραπάνω" διαβλασαμε. Λες και το mpeg4 κυκλοφόρησε σήμερα για να το χρησιμοποίησει για πρώτη φορά η Νόβα !!!

 

Αλλά μάλλον καταλαβαίνω. Βρήκαν την ευκαιρία οι συνδρομητές του ΟΤΕTV να την πέσουν στους συνδρομητές της άλλης πλατφόρμας.

 

Και η ζωή συνεχίζεται ...

Επεξ/σία από makfil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγγνώμη αλλά το πακέτο των 29 ευρώ τον μήνα νοβα-φορτθνετ (απεριοριστα σταθερα, ιντερνετ, 1ο πακετο νοβα....) σας φαίνεται ακριβό? 

τοτε πληρωστε τα 20-25 σε άλλους μοναχα για την τηλεφωνια σας και δείτε ΔΤ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε ThReSh η συνδρομητική τηλεόραση είναι προϊόν για όσους γουστάρουν. Εδώ έχομνε δει τα τυπικά ποστ για "την ακριβή Νόβα" που πλέον παρέχει 3 play με το πακέτο ταινιών & δωρεάν προς κινητά & αστικά/υπεραστικά για 40€ και υπάρχουν άτομα που κράζουν. Είδαμε το άλλο τυπικό ποστ πο αρχίζει "δεν άλλαξαν όλοιμοι χρήστες τον εξοπλισμό" ενώ παίζει καλθε μια ώρα το μήνυμα να τον αλλάξουν.

 

Παρόλο που έχω το πακέτο αυτό, κατεβάζω αμέτρητα πράγματα στον υπολογιστή. Το ένα δεν ακυρώνει το άλλο. Αλλά αν ένα απόγευμα κάτσω στην τηλεόραση μου αυτόματα έχω 3-4 επιλογές να δω. Η τιμή είναι καταπληκτική και το ΟΤΕ TV είναι προς το παρόν πολύ ακριβότερο για τους λάτρει ταινιών. Τώρα για το ποδόσφαιρο, δεν με ενδιαφέρει το ελληνικό πρωτάθλημα, όντας Κύπριος την παλεύω με ιντερνετ και χάλια livestreaming ενώ για Γιουρόπα Λιγκ (ΑΠΟΕΛ) θα τιμήσω το Προποτζίδικο της γειτονιάς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δυστυχώς ή ευτυχώς δεν με ενδιαφέρει πλέον η μπάλα, οπότε NOVA/OTE TV είναι τελείως αδιάφορα...

 

για ταινίες και σειρές όπως καταλαβαίνεις αργουν αρκετά και τα 2 αυτά πακέτα κι υστερούν σε ποιότητα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς ή ευτυχώς δεν με ενδιαφέρει πλέον η μπάλα, οπότε NOVA/OTE TV είναι τελείως αδιάφορα...

 

για ταινίες και σειρές όπως καταλαβαίνεις αργουν αρκετά και τα 2 αυτά πακέτα κι υστερούν σε ποιότητα...

ακριβως το ιδιο και με μενα.

το μονο που θα με ενδιεφερε ειναι τα απειρα ντοκυμαντερ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

συγγνώμη αλλά το πακέτο των 29 ευρώ τον μήνα νοβα-φορτθνετ (απεριοριστα σταθερα, ιντερνετ, 1ο πακετο νοβα....) σας φαίνεται ακριβό? 

τοτε πληρωστε τα 20-25 σε άλλους μοναχα για την τηλεφωνια σας και δείτε ΔΤ...

Φίλε ThReSh η συνδρομητική τηλεόραση είναι προϊόν για όσους γουστάρουν. Εδώ έχομνε δει τα τυπικά ποστ για "την ακριβή Νόβα" που πλέον παρέχει 3 play με το πακέτο ταινιών & δωρεάν προς κινητά & αστικά/υπεραστικά για 40€ και υπάρχουν άτομα που κράζουν.

forthnetgroup.gr/Services3PlayFormJul13.aspx?a_id=6208&gclid=CO6VyuDyurkCFYWN3godbhYAiw

οποτε για πειτε μας προς τι το προμο? ουτε σπορτ(+20ε),ουτε σινεμα(+15),ουτε κινητα,ουτε διεθνης.

ενα φουλ πακετο τηλ.+νοβα θελει 80ε για πλακα.

ντοκιμαντερ-εκπομπες να σου σπανε @@ καθε 20λεπτα με διαφημισεις αλλων εκπομπων.και οι περισσοτερες εκπομπες παλιες και συνεχεια σε επαναληψη!!!!αν δειτε το προγραμμα σε μια αλλη συνδρομητικη θα δειτε νεες εκπομπες και απο 2-3 εξτρα καναλια σε καθε discovery,national,travel,fox,mtv,history..

καλα για το θεμα ποιοτητα εικονας ειναι αστειο να συζηταμε.ποσο μαλλον γιατι εκανε update μονο σε 10καναλια σε mpeg4.

προφανως και δεν εχετε δει τι σημαινει "συνδρομητικη τηλεοραση" ή δεν ειχατε νοβα οταν αρχισε...

Επεξ/σία από kage
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα καποιος ειναι σχετικος με το ιντερνετ δε χρειαζεται καναλια ταινιων

Το μονο που χρειαζεται η συνδρομητικη ειναι για να βλεπεις την ομαδα σου οποτε με 39ε εισαι full καλυμμενος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγγνώμη αλλά το πακέτο των 29 ευρώ τον μήνα νοβα-φορτθνετ (απεριοριστα σταθερα, ιντερνετ, 1ο πακετο νοβα....) σας φαίνεται ακριβό? 

τοτε πληρωστε τα 20-25 σε άλλους μοναχα για την τηλεφωνια σας και δείτε ΔΤ...

 

Φίλε μου, το πακέτο 29,90ευρώ το μήνα για ένα ΑDSL που συνεχώς μειώνεται η ταχύτητα (συνδέομαι στα 13Mbps από τα 19Mbps αρχικα με 12dB attenuation), και τα βασικά ντοκυμαντέρ 2ετίας δεν το λες και κελεπούρι.

 

Συγνώμη τώρα, για να βάλω HD μου ζητάει 5 ευρώ το μήνα!!  Δηλαδή για να δω το National Geographic HD και το National Geographic Wild HD  (το ίδιο πρόγραμμα αλλά σε HD) θέλει 5 ευρώ.  Κάτι που έπρεπε να είναι τζάμπα από την αρχή!

 

Μετά πάμε στις ταινίες (+15 ευρώ) και το ποδόσφαιρο (+20 ευρώ).  Όλο μαζί πάνω από 80 ευρώ...  Και αν θες ένα VDSL (30-35Μbps), άλλο ένα 10άρικο. 

 

Έ, όχι, δεν θα δίνουμε 90 ευρώ το μήνα στη Nova για τις κατώτερες υπηρεσίες της, στην χώρα των 2 εκατομμυρίων ανέργων και του βασικού μισθού των 400 ευρώ.

 

Για πηγαίντε να δείτε πόσο έχουν τα συνδρομητικά

(με καινούργιες σειρές) στην Ευρώπη και πως αντιμετωπίζουν τον πελάτη...  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι καποιοι μιλανε για Ευρωπαικα πακετα; Στην Ελλαδα δυο ειναι οι πλατφορμες, nova και ΟΤΕ. Δεν μας αρεσει;, Δεν βαζουμε και αφηστε τον ανταγωνισμο τους να ριξει τις τιμες. Εγω παντως εχω nova 3play startpack με novacinema 1, novasports1 και απεριοριστα κινητα με 45€ /μηνα... Αν δεν βρεθει σε περιεχομενο και τιμη αλλο ανταγωνιστικο πακετο πιστευω οτι ειμαι καλα. Και απο ιντερνετ κλειδωνω και στα 21mbps. Πιστευω οτι σιγα σιγα με αυτη την αναβαθμιση θα αντικαταστησει τα διπλα καναλια sd/hd και θα δωσει δωρεαν τις HD εκδοσεις των καναλιων. Αν και καποιες HD εκδοσεις εχουν αλλο προγραμμα απο το sd...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναρωτιέμαι τι σχέση έχουν τα περισσότερα posts με το θέμα που μας πληροφόρησε ο TS.

Μέχρι και ότι "Για την ίδια ποιότητα συμπιέζουν παραπάνω" διαβλασαμε. Λες και το mpeg4 κυκλοφόρησε σήμερα για να το χρησιμοποίησει για πρώτη φορά η Νόβα !!!

 

Αλλά μάλλον καταλαβαίνω. Βρήκαν την ευκαιρία οι συνδρομητές του ΟΤΕTV να την πέσουν στους συνδρομητές της άλλης πλατφόρμας.

 

Και η ζωή συνεχίζεται ...

Ρώτησε ο άνθρωπος και απάντησα. Για κάτι που έχει άμεση σχέση με το θέμα. Δεν έχουν όλοι το ίδιο υπόβαθρο για να θεωρείς πως όλα αυτά είναι δεδομένα.

 

Τέλος δεν έχω ούτε nova ούτε OTE TV. Θα αισθανόμουν θύμα αν πλήρωνα για την TV.

 

Και η χολή συνεχίζεται...

Επεξ/σία από kifinas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το σχόλιό μου, που αναρτήθηκε χθες το μεσημέρι, είχε στόχο να επισημάνει το γεγονός ότι τα περισσότερα posts, μέχρι εκείνη την ώρα αλλά δυστυχώς και μετά από το σχόλιό μου, είναι offtopic.Μέσα σ' αυτά είναι και το δικό σου. Διατυπώθηκε με απλά λόγια χωρίς ίχνος ειρωνίας και υπαινιγμού.

 

Τώρα, το γιατί εσύ αρπάχτηκες και μιλάς για "υπόβαθρα" και "χολή", είναι ένα μυστήριο που μόνον εσύ μπορείς να γνωρίζεις την απάντηση ...

Επεξ/σία από makfil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα περισσότερα από τα προηγούμενα σχετικά με ποιότητα και υπηρεσίες σε σχέση με τις τιμές, είναι σωστά και συμφωνώ.

Το θέμα είναι ότι μερικά πράγματα είναι και παράλογα!

Πριν ένα μήνα άλλαξα πακέτο, έβαλα και το Σινεμα1 επειδή είχα μόνο το σταρτ-πακ, έβαλαν κ το πιάτο πριν μια βδομάδα αλλα... δεν δουλεύει και πρέπει να πάω τον αποκωδικοποιητή για αναβάθμιση!

Αφού κάνεις αλλαγή και ξέρεις ότι δεν θα λειτουργεί ο παλιός αποκωδικοποιητής, γιατί δεν τον δίνεις κατευθείαν στον συνδρομητή?

:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...