Προς το περιεχόμενο

American Horror Story (Season 3)


tool1983

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σίγουρα μεγάλο στοίχημα να βγει ολόκληρος κύκλος χωρίς την Lange σε πρωταγωνιστικό ρόλο αλλά η ύπαρξη της και μόνο πιστεύω θα συνεπάρει και τους υπόλοιπους (όπως κάνει έτσι και αλλιώς). 

 

Λογικά θα τους κάνει ιδιαίτερα επί σκηνής...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιδα κι εγω το τελευταιο,οποτε εχω μια ολοκληρωμενη αποψη για τον 3ο κυκλο.

Τα πρωτα επεισοδια μου θυμιζε αρκετα Charmed,σε μια πολυ πιο dark εκδοχη,μετα εκανε μια κοιλιτσα με τα θεματα που ειχε η Τζέσικα,την οποια ξεπερασε στα τελευταια 4 επεισοδια.

Δεν μου αρεσαν

 

-Ο τροπος που ξεφορτωθηκαν τη Καθι Μπειτς(ειδικα το ρατσιστικο παραληρημα στο τελος,για να γινει αντιπαθης στο κοινο)

-Το εμπορικο φιναλε (ειδικα με τη δημοσιοτητα του θεματος στο τελος,κατι παρομοιο με το 2ο κυκλο)

-Ο σαξοφωνίστας δολοφόνος- φαντασμα-ανθρωπος-εραστης

-Το κυνηγι μαγισσών απο εγκληματικη οργανωση

 

 

Σε γενικες γραμμες παντως ηταν αρκετα καλος ο κυκλος,διχως να φτανει τον 2ο κ τον 1ο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Moλις τελειωσα τη σεζον. Φοβερη οπως και οι αλλες δυο (οκ εξακολουθω να πιστευω πως η δευτερη ηταν η καλυτερη απο ολες, αλλα μετα ερχεται η τριτη και τελος η πρωτη). Δυο πραγματα με χαλασαν.

 

1. Αυτη η διαρκης ιστορια με 

 

 

τον Axeman. Κill the son of a bitch already και αρκετα με το μελοδραμα.

 

 

 

2. To oτι

 

 

 

σκοτωσαν τη Ναν και τελος. Δεν καταλαβα γιατι απλα δεν την επανεφερε η Misty οταν τη βρηκαν..

 

 

 

Τελος δεν καταλαβα για ποιον λογο

 

 

 

Ο Axeman επανηλθε ως φαντασμαγουατεβα και δεν εφυγε εντελως οταν τον εδιωξαν με το ξορκι.

 

 

 

 

Εν τω μεταξυ χαλαρα η πιο τραγικη φιγουρα ο Kyle...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Moλις τελειωσα τη σεζον. Φοβερη οπως και οι αλλες δυο (οκ εξακολουθω να πιστευω πως η δευτερη ηταν η καλυτερη απο ολες, αλλα μετα ερχεται η τριτη και τελος η πρωτη). Δυο πραγματα με χαλασαν.

 

1. Αυτη η διαρκης ιστορια με 

 

 

τον Axeman. Κill the son of a bitch already και αρκετα με το μελοδραμα.

 

 

 

2. To oτι

 

 

 

σκοτωσαν τη Ναν και τελος. Δεν καταλαβα γιατι απλα δεν την επανεφερε η Misty οταν τη βρηκαν..

 

 

 

Τελος δεν καταλαβα για ποιον λογο

 

 

 

Ο Axeman επανηλθε ως φαντασμαγουατεβα και δεν εφυγε εντελως οταν τον εδιωξαν με το ξορκι.

 

 

 

 

Εν τω μεταξυ χαλαρα η πιο τραγικη φιγουρα ο Kyle...

 

Παντου τρυπες ειχε. μην το ψαχνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μου αρεσε το φιναλε. Η πλακα ειναι οτι δεν μου αρεσε και η αρχη. Οταν ξεκινησε η σεζον μου εφερνε σε φαρσοκωμοδια, παροδια, b movie thriller που ειναι επιτηδες γκαγκαου,  ξερω γω οπως θες πεστο. Και το φιναλε παλι κατι τετοιο μου βγαλε. Δεν ενδιαφερομαι να εμβαθυνο περισοτερο, απλα το βρηκα μαπα το φιναλε. Αλλα την σεζον στο ενδιαμεσα την διασκεδασα ελαφρα. Φοβερες προσθηκες καθυ, αντζελα ακομα και η χολυγουντοπουτανιτσα. Ερμηνεεις, σκηνικα, φωτογραφια...μπλα μπλα,,,, σταθερα ψηλα. Τζεσικα κορυφη, ειδικα απο το φιναλε, μονο η σκηνη της μου εχει μεινει με την κορντελια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Moλις τελειωσα τη σεζον. Φοβερη οπως και οι αλλες δυο (οκ εξακολουθω να πιστευω πως η δευτερη ηταν η καλυτερη απο ολες, αλλα μετα ερχεται η τριτη και τελος η πρωτη). Δυο πραγματα με χαλασαν.

 

1. Αυτη η διαρκης ιστορια με 

 

 

τον Axeman. Κill the son of a bitch already και αρκετα με το μελοδραμα.

 

 

 

2. To oτι

 

 

 

σκοτωσαν τη Ναν και τελος. Δεν καταλαβα γιατι απλα δεν την επανεφερε η Misty οταν τη βρηκαν..

 

 

 

Τελος δεν καταλαβα για ποιον λογο

 

 

 

Ο Axeman επανηλθε ως φαντασμαγουατεβα και δεν εφυγε εντελως οταν τον εδιωξαν με το ξορκι.

 

 

 

 

Εν τω μεταξυ χαλαρα η πιο τραγικη φιγουρα ο Kyle...

 

Το πρωτο με κουρασε και εμενα ,

 

το δευτερο , η ναν πηγε τον μαυρο διαολο εθελοντικα στο τελος οποτε δεν υπηρχε δυνατοτητα επαναφορας της "ψυχης" της .

Ο αλλος μετα το ξορκι απλα εκδιωχθηκε απο το σπιτι δεν τον εστειλαν στον διαολο :P αν θυμαμαι καλα δεν ειχαν βρει το καταλληλο ξορκι/δυναμη.

 

 

Τρυπες υπαρχουν σιγουρα , αλλα υπαρχουν και αναφορες που τις "βουλωνουν" , υπερβολες βεβαια για χαρη σεναριου , γενικα εγω παντως το παρακολουθησα ευχαριστα αν και πιστευω αξιζε μια ποιο δυνατη κορυφωση και οχι τα διαφορα πανω/κατω sidestories που ανοιγοκλεινε κατα την διαρκεια της σεζον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως μπορειτε να μου πειτε λιγο γιατι ειχα χασει ενα επεισοδιο πριν το τελευταιο και δε καταλαβα γιατι

η φιονα ειχε πουλησει τη ψυχη της στον "διαολο" οκ αυτο το χα δει. Ομως γιατι κατεληξε να πρεπει να μεινει με τον axeman για παντα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν πουλησε την ψυχη της στον διαβολο, γιατι απλα δεν ειχε ψυχη. Ομως, συμφωνα με τον διαβολο, κολαση ειναι ο μεγαλυτερος εφιαλτης του καθενος. Σε αυτον τον εφιαλτη ειναι καταδικασμενος ο καθενας για την αιωνιοτητα. Της Φιονα ηταν η μιζερια στο σπιτακι στην λιμνη. Της Μιστυ Μευ ηταν να σκοτωνει συνεχεια εναν βατραχο, που τοσο αγαπουσε τα ζωα του βαλτου. κ.ο.κ.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Δεν πουλησε την ψυχη της στον διαβολο, γιατι απλα δεν ειχε ψυχη. Ομως, συμφωνα με τον διαβολο, κολαση ειναι ο μεγαλυτερος εφιαλτης του καθενος. Σε αυτον τον εφιαλτη ειναι καταδικασμενος ο καθενας για την αιωνιοτητα. Της Φιονα ηταν η μιζερια στο σπιτακι στην λιμνη. Της Μιστυ Μευ ηταν να σκοτωνει συνεχεια εναν βατραχο, που τοσο αγαπουσε τα ζωα του βαλτου. κ.ο.κ.

 

 

Ομως ο Τσεκουρανθρωπος τι δουλεια ειχε εκει? Εκτος αν δεν ηταν αυτος αλλα "η ιδεα" του. Που θα μπορουσε δηλαδη εδω που τα λεμε. Και μια που το ανεφερες, η Μιστυ παραηταν αθωα ρε γμτ για να πεθανει ετσι. Βεβαια στις horror movies οι αθωοι την πληρωνουν..

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελειωσα μολις την δευτερη σεζον (αν και εδω ειναι το θεμα της τριτης αλλα αυτο βρηκα προχειρο) και ειναι ο,τι καλυτερο εχω δει στην tv τα τελευταια 3-4 χρονια σιγουρα, απο αποψη καστινγκ-ηθοποιιας  πρωτα απ ολα, υποθεσης, αγωνιας και ενδιαφεροντος για την σειρα.

 

Το συνεκρινα μαλιστα και με το Homeland που ειναι η τελευταια σειρα που ειχα δει και σε πολλα επεισοδια της τριτης εκανα skip σκηνες ολοκληρες.

 

Και ολα αυτα ενω ειχα βρει την πρωτη σεζον του AHS απλα καλη, η δευτερη απογειωθηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τελειωσα και εγω τωρα. Δεν καιγομουν να την δω, ειχε μετατραπει σαν αγγαρεια για μενα. Καπου στην μιση σεζον εχασα το ενδιαφερον μου. Πεθαιναν, ξαναρχονταν πισω γεματο fillers και plot holes. Η δευτερη σεζον ηταν καλυτερη αν και αυτη ηταν πιο μεγαλειωδης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...